Adasto

Oszust z Allegro

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Adasto    0

Witam mam taki problem iż pojawiła się na allegro atrakcyjna oferta John Deere 6830 za kwotę 129 tyś

Zadzwoniłem do tego gościa a on powiedział że ciągnik jest w bdb stanie do sprowadzenia z Holandii i jeżeli jestem zainteresowany to mogę z nim po niego jechać. Po wstępnej rozmowie telefonicznej gość powiedział że możemy wpłacić 10000 tyś żeby miał pewność to sprowadzi i tak zrobiliśmy a gościu teraz nie odbiera tel. Co mogę z tym zrobić czy są jakie kolwiek szanse na odzyskanie tej kwoty ? (Pieniądze wpłaciłem przelewem mam jego dane )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Chyba musisz zgłosić to na policji, innego wyjścia nie widzę. Możesz jeszcze spróbować poradzić się jakiegoś prawnika.

Z drugiej strony to odważny jesteś, ja bym tak po rozmowie telefonicznej nie wpłacał takiej kasy bez umowy.

Szansa jest, ale co będzie to nie wiem.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446
Napisano (edytowany)

Sprawę trzeba zgłościć na policję,ale na 100% konto gościa jest już puste a pieniądze praktycznie nie do odzyskania.

Na pocieszenie to powiem ci że kolega wpłacił 30tyś,sprawa zgłoszona i miesiąc cisza.

Też miał być John Deere 6830 i też z Holandi.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11
Napisano (edytowany)

heh kto tak robi w tych czasach czlowieku :blink: gratuluje dobrego myslenia a z pieniedzmi mozesz sie raczej pozegnac

przed wlpata na konto wcisnoles na allegro kup teraz?? bo jak nie to nie masz zadnych szans

Edytowano przez wojtas972

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Jakiś czas temu znajomy chciał ściągnąć auto z niemiec, ten koles potrzebował zaliczki 1tys zł znajomy wpłacił, tela nie odbierał, po zgłoszeniu na policje po jakichś 2-3miesiącach odzyskał pieniądze łącznie z kilkoma innymi osobami.

10tys to nie mała kwota, trzeba było wziąść swiadka podpisać umowę i dopiero wpłacać, widocznie 10tys to dla ciebie jest nic skoro tak od sobie na jego telefon wpłaciłeś B) Wpłaciłeś przelewem to pewnie masz też potwierdzenie przelewu :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jerry28    4

Znając życie konto w banku założone na tzw słupa, a telefon to pre-paid.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1
Napisano (edytowany)

to sie nazywa zachłanność:) pamietaj albo dobre albo tanie to nigdy w parze nie chodzi powodzenia w odzyskiwaniu kasy chodź wątpie żebyś cos wskurał pozdro

Edytowano przez tomusgigant

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukiteam    1

Przez takich cwaniaków nie można ufać ludziom . Na otomoto jest jeszcze lepszy cwaniak który oferuje ciągniki za śmieszne pieniądze i ludzie też się nabierają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie taka pierwsza taka akcja jezeli chodzi o maszyny juz pare razzy slyszalem o takiej ofercie z gory wiedzialem ze to sciema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

frajerów nie sieją-sami się rodzą.

tyle się wszędzie o takich przekrętach mówi,i to wszędzie i we wszystkich możliwych mediach,a i tak frajera znajdą-ludzie do kogo pretensje-tylko do siebie.

osobiście do takiej głupoty bym się nie przyznał-bo wstyd i pośmiewisko bym z siebie zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody89    1

Prawda jest bolesna, ale zapomnij o tym johnie. Idz na policje może już scigaja tego oszusta, to może jest jakis cień nadziei. Konto napewno stoi na fikcyjna osobe, ale masz numer konta to już cos zawsze można dojsc gdzie wypłaca kase z tego konta. Jeśli to konto w polskim banku to daj boże może coś wskurasz, bo jeśli w zagranicznym to chyba d*pa całkowita....

 

A tak poza tematem panowie na przyszlość nawet jak w danych do przelewu beda nieprawdziwe dane do osoby a numer konta bedzie sie zgadzał to i tak zawsze wtedy kasa na konto dotrze!!! Taka uwaga na przyszłość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Bez podpisu gościa i spisania jego danych nie powinno się powierzać pieniędzy czy to tysiąc czy dziesięć tysięcy.

W otomoto jest masa aut z UK które można kupić za śmieszne pieniądze., Było o tym w TV

Myślałem ze jak już się tyle słyszy o tym to nikt się nie da nabrać a tu proszę. J.w. idź na policje może coś odzyskasz ale to nic pewnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ogłoszenie widzę, że nie jest już aktywne.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

A tak poza tematem panowie na przyszlość nawet jak w danych do przelewu beda nieprawdziwe dane do osoby a numer konta bedzie sie zgadzał to i tak zawsze wtedy kasa na konto dotrze!!! Taka uwaga na przyszłość ;)

 

 

Miałem taki przypadek że podałem swoje dane do konta taty, te same nazwisko, miejsce zamieszkania a pieniądze jednak nie wpłynęły na konto wróciły do nadawcy z adnotacją "niezgodne dane".


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

Jak można płacić za coś czego się na żywo na oczy nie widziało, dotykało, siedziało? Puki cwaniaki będą mieć naiwnych to na pewno nie wyginą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Zatwierdziłeś transakcję poprzez allegro?

Nie ? To na 99% możesz pożegnać się z pieniążkami jeżeli faktycznie to oszust.


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pedro    16

Przelanie takiej kasy po rozmowie przez telefon, bez spisania umowy to głupota o skali którą trudno określić, ale cwaniaki póki frajerzy nie wyginą będą dobrze na tym zarabiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PioneerLS    0

Panowie nie musicie pisać 15 razy tego samego. Kolega dał się nabrać, prosi o pomoc a wy go tylko dodatkowo dołujecie już ma nauczkę.

Ja radzę czym prędzej udać się na policję.. jeżeli numer telefony jest aktywny a koleś nie odbiera to może uda im się coś zdziałać, namierzyć poprzez sieć jeśli koleś miał brany telefon na umowę to jego dane powinny znajdować się w bazie danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

Kolego Pionerr to dla potomnych niech pomyślą za nim coś zrobią głupiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PioneerLS    0

Rolnik1973 co racja to racja.:) Chyba każdy kto przeczyta ten temat będzie wiedział że nie można odwalać takich rzeczy jak autor tego tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj