Rolnik1973

Prędkość siewu zbóż

Polecane posty

MichalR    34
Napisano (edytowany)

Tu chyba zależy dużo od rodzaju siewnika, bo poznaniakiem to nie więcej niż 8-10 km/h a pronto czy rapidem czy to możesz sobie i 20 km/h sunąć.

Generalnie im wolniej tym lepiej, szczególnie przy siewnikach redlicowych.

Ja zestawem uprawowo-siewnym Ares+Polonez jeżdżę nie szybciej niż 10 km/h, najczęściej około 8-9, wychodzi najekonomiczniej.

Edytowano przez MichalR

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Bo ja meprozet redlicowy i brony dorobione razem za siewnikiem i siałem 8 km/godz i to chyba za szybko bo jak powschodziło to jakoś nierówno rzędy jakby porozwalane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

zestaw rabewerk + nordsten 2,5m rabewerk jako brona wirnikowa to zestawem jeżdzę około 7km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0
Napisano (edytowany)

A czy ktoś sieje T25?

ja sieję T25 dwójką wychodzi jakieś 6km/h z amazone 3m.

Edytowano przez wojciechu

hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus    73

kolego sprawdź jeszcze czy nie masz stopek powydzieranych przy redlicach bo to one sa odpowiedzialne za robienie rowka pod nasiono i jak są powydzierane to właśnie zboze nie jest odpowiednio umieszczone w glebie tylko posypane po wierzchu i wtedy to wyglada jakby lejkiem było siane.prędkość 8km/h wg mnie jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Ja t25 siałem na trójce i ok 1400 obr to jest 7-8 km/godz. I na każdym polu tak samo wygląda jakby pozganiane w co drugi rządek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

ja sieje amazonem i c-360 na 3-biegu obr.1400-1600 i jest ok ładnie w zadkach rylko czasem troszkie wozi mi przodem B) i sa szlaczki <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0

rządki pozsuwane do siebie mogą być spowodowane luzem całej redlicy na boki, należy to uszczelnić i będzie ok.


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mwmito    0

Ja sieje proximą z agregatem uprawowo siewnym i poznaniakiem i jeżdże około 12-14km/h <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

Ja sieje amazone d7, jak zaczepie siewnik do C-360 to na 3biegu, a jak do C-330 to na 4 czasami zdarza się na 5 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mf 255,reform semo 99 siew pszenicy 2 bieg 2400 obr., siew owsa 3 bieg 2000 obr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zestawem Ursus 355+Famarol 3m sieje 4 bieg obroty 1000-2000 zależy czy mi się spieszy czy nie a wschody takie same nie zależnie od prędkości zaobserwowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

ja sieje zetorem forterra 11441 a agregat uprawowo-siewny mam z famarolu 3m i sieje z predkoscia 9km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesne    4

Koledzy, czy jak siejecie drobnonasienne to jedziecie wolniej niż zboża, czy z taką samą prędkością? Dzięki z góry za odpowiedź.

 

 

 

C-360 na IV biegu.

 


Zakładamy Kooperatywę Producentów Ziół. Północna Polska. Więcej informacji? Napisz do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FasolaFasola
      Witam.
      Potrzebuję zdjęć pielniko-obsypnika Akpil Piel 7 (7 sekcyjny), ponieważ chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązanie składania ramy przy tej szerokości, na internecie niestety nie znalazłem zdjęć pielnika 7 sekcyjnego tej firmy.
      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj