Zaloguj się, aby obserwować  
piotrb14

aktywny vs bierny na buraki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piotrb14    192

według mnie agregat aktywny nie nadaje się do uprawy pod buraki gdyż za bardzo spulchnia ziemię a po byle lepszym deszczu ubija buraki i nic nie rośnie. co o tym sądziecie?? czy lepszy w tym przypadku byłby bierny??? czy mięliście takie przypadki że utłukło wam ziemię w burakach i marnie schodziły?? siałem buraki 18 kwietnia a co niektóre jeszcze niezeszły... i nie wiem co zrobić bo zejść nie zejdą a przesiewać już za późno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareczek525    25
Napisano (edytowany)

Ty lepiej idź do szkoły bo takie błędy robisz że .......

 

A co Twoja odpowiedz wnosi do tematu?

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

według mnie agregat aktywny nie nadaje się do uprawy pod buraki gdyż za bardzo spulchnia ziemię a po byle lepszym deszczu ubija buraki i nic nie rośnie. co o tym sądziecie?? czy lepszy w tym przypadku byłby bierny??? czy mięliście takie przypadki że utłukło wam ziemię w burakach i marnie schodziły?? siałem buraki 18 kwietnia a co niektóre jeszcze niezeszły... i nie wiem co zrobić bo zejść nie zejdą a przesiewać już zapuźno

To chyba cię zaproszę do siebie, abyś mi uprawił tym biernym....bierny na moje klasy 1,2,3a gleby,jeszcze miejscami glina powodzenia ,agregat poskacze na bryłach i tyle, na ciężkie gleby musi być aktywny, niemówie że od razu wirnikowy ,bijakowy wystarcza oczywiście z wałem, bierne też są dobre ale na lekkie gleby luźne, piaszczyste


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

bo sianie to idzie elegancko wschody równe, wydawało się że ładnie uprawione, a jednak na polu gdzie były większe bryłki woda tak nie ubiła gleby i są buraki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

no byłem dziś zobaczyć... kur## ubite jak po powodzi jakiejś buraki to pojedyńcze egzemplarze, facet obok robił biernym na buraki i siał tego samego dnia i u niego rzędy znać a u mnie ####. Już więcej nie uprawię na buraki aktywnym bo to jak spulchnia ziemię że byle deszcz i już się robi skorupa. Taki agregat to nadaje się tylko do siewnika ( mowa o bronie wirnikowej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

No aktywny spulchnia glebę, ale buraki nie dają rady się wybić? Bez przesady.... Przecież burak napewno łatwiej ma wyjść niż pietruszka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

My uprawialiśmy kompaktorem, ale szwagrowi się nie podobało i w środku pola pojechał po rototilera.Później znów zaczął kompaktorem. Nie ma różnic w wschodach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

tak obawiam się że nawet połowy buraków nie wywiozę na plan. gdy zasiałem buraki to było tydzien pogody po siewie a potem poszedł dobry deszcz, na polu zrobiła się skorupa i ubiło niesamowicie. Teraz postanowiłem że już nigdy w życiu nie uprawię broną wirnikową na buraki, mam zamiar kupić bierny bo on napewno zrobi głębiej i tak nie spopieli ziemi. Obok mnie uprawił na odpier%%% biernym były większe bryły i już buraki mają po 6 liści ( sialiśmy w tym samym dniu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

po co chcesz uprawiac glebiej? zeby podsiakanie wody bylo trudniejsze?

 

w wiosennej uprawie jesli sie zaoralo na zime, to problem bryl nie wystepuje, czym ciezsza ziemia tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    120

Od 10 lat uprawiam broną wirnikową i w zyciu nie było problemów ze wschodami buraków a ziemie mam bardzo lekkie.Jezdzi sie poprostu na mniejszych obrotach womu a wieksza prętkoscia i nie ma zjawiska nadmiernego spulchniania gleby.Wał doprawiający mam tylko rurowy i na hydropaku zawieszam jeszcze wał strunowy.Moim zdaniem to za głęboko zasiałes te buraki i teraz masz efekt.Nie wina agregatu tylko Twoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

na czerwonce jak są większe bryły to buraki są, a na płowinie gdzie brył praktycznie nie ma to buraków nie ma ubiło tak że trudno to określić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ile masz tych buraków? masz duży opryskiwacz? tak z 1000l jak nie to pożycz i w nocy lej wodą coś tam pomoze, ale chyba już za późno


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

co ty burak ma małą siłę przebicia jak zrobiła się skorupa to już koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

zniszczyłeś gruzełkowatą strukturę ziemi i efekt jest, moja pszenica zasiana w małe grudy szybciej poschodziła niż ta zasiana w taką pół-mąkę i grudy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

człowieku nie porównuj siły przebicia pszenicy i buraka bo burak napewno ci się nie przebije tak jak zboże... pomyśl trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

człowieku, porównuje siłę przebicia pszenicy i pszenicy w różnych warunkach glebowych i trzeba myslec analogicznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192
Napisano (edytowany)

to po co mi piszesz o pszenicy jak mnie interesują buraki. Byłem dzisiaj w polu, myślę że na plan będzie co wywieść nie ma tragicznie może z 10% nie będzie. ale tu dla was przestroga nie róbcie więcej bronami wirnikowymi na buraki..

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

piszę, że trzeba myślec analogicznie, to na tej zasadzie że jak Ty nic nie zjesz i nie zje nic nic Afroamerykanin to będziecie obaj głodni, tak samo i tu jak pszenica lepiej wschodzi w grudkach to i burak lepiej wzejdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj