Zaloguj się, aby obserwować  
belaruse1025

Hej zastanawiam się nad kupnem pługa.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Napisano (edytowany)

Hej zastanawiam się nad kupnem pługa. Mam Belarusa 1025.3 (mocniejsza hydraulika) i chce kupić pług 4 obrotowy o szerokość skiby 44, 40, 36cm. Czy ciągnik podoła?

Edytowano przez belaruse1025

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio87    8

Tu sie rodzi podstawowe pytanie jakie masz ziemie ciezkie czy lekkie? i czy pola sa górzyste czy rowne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192
Napisano (edytowany)

4 x40 w obrocie mój 1025 ciągnie spokojnie z zapasem mocy ( orzę dość głęboko) pożyczałem pługi od kumpla i powiem ci ze się nie spodziewałem się że tak będzie dobrze szedł. moje klasy ziemi 3,4,5. najlepsze są pługi regulowane hyfraulicznie bo na podkładkę mógłbyś zasadzić nawet 4x45 a na zimę zmniejszyć jak będzie mu trochę cięzko

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Ja ci proponuje pług unia grudziądz z regulowaną szerokością mam takiego ibis xxl4 vario można regulować od 130cm do 200cm koszt pługa wynosił 35000 brutto a w lemkenie cena takiego pługa była by bliska 100000 :blink:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEDREK    22
Napisano (edytowany)

ja ci polecam luknac po galeri kolega @Rafco1991 ciaga pronarem 105km wlasnie plug uni wiec warto tam popatrzec ;)

Edytowano przez JEDREK

ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Szkoda tylko że cena uni zrównała się z ceną zachodnich producentów np. Kvernelanda ;[


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebo62    2

a ja ciągam tez 100 konnym ciągnikiem pluh Kuhna. tez czworka obrotowka na zabezpieczeniach non-stop, radzi sobie bdb przy szerokosci 4x40, mozna zmniejszycc do 35 na korpus w razie potrzeby. Nie wiem jak teraz ale rok temu 36 tys netto kosztowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dadam    4

Ja mam voge&noot m 1000 pług można rozstawić na 36, 40, 44, 48 cm na korpus, ciągam go fortschrittem zt 323a 105 km, ciagnik ma jescze zapas mocy ziemie klasy 3,4 cena takiego pługa to 29 900zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

a jak chcesz normalne to kup sobie 4x40 agromaszu za 15 tys brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

A i ja zapytam przy okazji czy ktoś używa jakiejś 4 obrotowej z pronarem 82 TSA 90 KM? Orzę obecnie zwykłą 4 zagonową 4razy40 i na moich glebach nie idzie to źle. Boję się że przy obrotowym nie da rady podnośnik albo że pług będzie się źle prowadził. Ma ktoś taki zestaw lub jakieś doświadczenia?


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

Oba ciągniki mają podnośniki o udźwigu 3,5t (książkowo) z tym że ts ma lżejszy przód. Ale niech napiszą ci co mają takie pługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj