Polecane posty

mati4116    0

Kolego @Elektrotechnik kolega @pawel14011 poradził tylko żeby sprawdził sobie żarówkami czy ma wszystko w porządku z fazami. W jednej kwestii masz rację kolego @Elektrotechnik żarówkami to sprawdzali dawni elektrycy a teraz żeby było jak najbardziej bezpiecznie korzysta się tylko i wyłącznie z mierników. Najlepiej jak będziesz miał multimetr sprawdź sobie napięcie fazowe na każdej fazie i między fazowe wtedy będziesz wiedział co się dzieje. I oczywiście napisz co ci wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Do @pawel14011: wszystko rozumiem, tylko ciekawi mnie kto weźmie odpowiedzialność, jeżeli autor postu (lub ktokolwiek inny korzystający z jego instalacji) dozna uszczerbku na zdrowiu lub w najgorszym przypadku poniesie śmierć wskutek postępowania wg zamieszczonych tu porad. Dopisz w swoim poście, że ponosisz wszelką odpowiedzialność za skutki postępowania według Twoich porad i wszystko będzie ok i nikt nie będzie się czepiał.

Każdy z nas forumowiczów występujący pod różnym nickiem jest "bytem wirtualnym" i jako takowy nie podlega w świetle polskiego prawa żadnym sankcjom za wszelkie wypowiedzi skierowane bezpośrednio wobec innych forumowiczów mających taki sam status, Szanowny Panie Moderatorze.

Podobnie każdy z forumowiczów, który popadnie w rozstrój nerwowy z kolejnego niesłusznie danego ostrzeżenia lub będzie miał z tego tytułu ograniczony dostęp do forum nie może nic zrobić w świetle polskiego prawa moderatorowi, a jedynie pomysleć o nim w nieparlamentarnym słownictwie, mając w myśli np. potoczną nazwę genitali męskich B)

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

I tu się kolego mylisz. Nikt tu nie jest anonimowy tak jak Ci się to wydaje. Każdego użytkownika można łatwo zidentyfikować, a aministracja forum na wniosek odpowiednich organów ma obowiązek udostępnić wszelkich danych na temat użytkownika. Jeżeli w sądzie zostałoby udowodnione, że szkody powstały w wyniku postępowania opisanego w poście danego użytkownika to zostanie on pociągnięty do odpowiedzialności.

 

Na tym koniec OT. Każdy następny post poleci w kosmos. O "nagrodzie" dla piszącego nie muszę chyba wspominać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel14011    0
Napisano (edytowany)

Kolego @Elektrotechnik zapewniam Cie, że jak zrobi to ostrożnie lub zleci to elektrykowi - jak pisałem w poście, to nic nikomu się nie stanie (dotyczy sprawdzenia napięcia międzyfazowego układem zbudowanym z żarówek).

Posiadanie w instalacji niesprawnego gniazda 3-fazowego stanowi wielkie zagrożenie dla osoby obsługującej, więc należy jak najszybciej naprawić to gniazdo a bez diagnozy trochę trudno.

O tym, że napięcie w instalacji domowej jest niebezpieczne chyba każdy słyszał, jeśli nie od mamy jak był dzieckiem, to w szkole podstawowej. Jeśli uważasz, że za mało się o tym mówi, to napisz osobny temat np: zanim zadasz pytanie w tym dziale przeczytaj - szkolenie BHP dla nieelektryków.

Jeśli uważasz to za OT to usuń ten post. Jeśli uważasz ,że należy mi się "nagroda" - też to jakoś przeżyję AF nie jest jedyne, choć dosyć dobre.

 

Kolego @mati4116. Wychodzę z założenia, że nie każdy ma w domu miernik, a nawet jeśli ma to sprawdzenie żarówkami nieraz jest bardziej korzystne niż miernikiem. Jeśli styki są zaśniedziałe lub luźne miernik pokaże, że jest OK, a nasz układ z żarówkami nie koniecznie. Dziś się używa nie tylko mierników ale i próbników obciążeniowych (do których możemy zaliczyć układ z żarówkami) Pozdrawiam.

Edytowano przez pawel14011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

A jakie masz to obciążenie od tych żarówek? załóżmy że masz przepalony-niemy jeden kabel z 4 , podłączasz te żarówki o bardzo niskim poborze świeci, podłączasz odbiornik o dużej mocy np silnik 2kW nie chodzi , bierzesz miernik mierzysz a tu zamiast 230v lub 380 jest 80v, zwykły człowiek by dawno popłakał "bo przecież tu prąd dochodzi bo żarówka świeci"

@elektrotechnik do takiej usterki wg ciebie mam wzywać speców z sepami? jeżeli ktoś nie wie o co biega to i tak wezwie choćby sąsiada do wymiany bezpieczników, i lepiej zrobi niż miałby patrzeć na coś czego nie czai, już nie mówiąc o porażeniu, ale jeżeli ktoś ma byle jakie pojęcie i umie dedukować to czemu nie? od tego jest forum żeby pytać i rozwiewać wątpliwości a nie ganić.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel14011    0
Napisano (edytowany)

A jeśli masz taką sytuację, że mierzysz miernikiem i za każdym razem masz napięcie międzyfazowe 400V, a podłączone żarówki nie świecą?(częste przypadki). Dwie żarówki 230V połączone w szereg raczej się nie zaświecą przy 80V, a w każdym razie nie z taką samą jasnością co przy 400V.

Voltomierze pobierają bardzo mały prąd z układu mierzonego.

Masz rację, że im jest większa moc użytych żarówek, tym wskazanie bardziej czytelne. Najlepiej by było zmierzyć napięcie pod obciężeniem, ale na pewno do pomiaru nie obciążać silnikiem 3 fazowym.

Edytowano przez pawel14011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati4116    0
Napisano (edytowany)

Jeśli byłoby coś nie tak to miernik na pewno też nie pokaże napięcia 400V tylko mniejsze. Fakt zwracam honor. Uznajmy że nic takiego nie pisałem.

Edytowano przez mati4116

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Jeśli nie pisałeś to i niema się do czego odnieść B)

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam Mam agregat AV22. Nie jestem pewien czy nikt tam nie kombinował przy kabelkach. RDC jest nie podłączone i nie działa miernik F-BC na panelu. Nie wyświetla żadnych informacji. Ktoś poratuje jakimś zdjęciem wnętrza skrzynki ze środka, schematem tego miernika
    • Gość
      Przez Gość
      Witam serdecznie zakupiłem silnik SIEMENS 4KW chciałbym go zamontować do krejzagi. ale jak go podłączyć? czy będzie on działał na 400V
      czy w takim silniku stosuje sie wyłącznik gwiazda trójkąt? + zabezpieczenie termiczne,? prosił bym o poradę w załączniku wysyłam zdjęcia tego silnika wraz z tabliczka znamionowa



    • Przez DrJoint
      Zepsuł mi sie silnik od sterowania daszkiem rury sieczkarni, zamontowalem silownik dwustronnego dzialania przy zamianie + z - i teraz nie wiem jak to podlaczyc i co dokupić. 
      Z pilota sterowania mam 3 kable, w jednym jest stały minus, gdy wcisnę przycisk Góra to w drugim pojawia sie plus, gdy wcisne Dół to plus pojawia sie w trzecim. Od siłownika wychodzą tylko 2 kable. Jak to podłączyć??
    • Przez kuba123456
      Witam jakie oświetlenie ledowe polecacie do ciągnika ? 
    • Przez Hygdys12
      Witam mam problem ze śrutownikiem ssąco tłoczącym  mam silnik 5,5kw 2900obr i jak wezmę odsunę na maxa zasów to śrutownik zaczyna się zapychać i nie daje rade wrzucić sruty do mieszalnika co jest przyczyną za słaby silnik?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj