Zaloguj się, aby obserwować  
Endriu89

Czy zetor 7245 podniesie Siewnik mazur 4 metry??

Polecane posty

Endriu89    0

Potrzebuje szybkiej informacji na ten temat bo mam okazje wyrwać zdrowego zetorka 7245za niewielką kase i chciał bym wiedzieć co on potrafi.Podniesie ten siewnik czy nie?i co jeszcze ciągacie swoimi zetorkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

według mnie tak ale nie wiem dokładnie


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

a da rady kumpel Mazura 4 na MTZie podnosil jeśli chodzi o ten siewnik bo zachodnie to i maja środek cięzkości do przodu przesuniety ale i zbiorniki wieksze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

widziałem Mazura z Zetorem 7211, ode mnie sąsiad brał KOS-a 2,6S do Zetora 7245 i dawał radę. Może ten gruber nie jest cięższy - 1060 kg - od Mazura ze zbożem, ale za to dużo dłuższy.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu89    0

dociążenie będze miał bo ma tura a za ten zestawik zetor +tur daje 37tyś 91rok w stanie idealnym wiem bo od sąsiada który likwiduje gospodarstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

na ilu ha smigały?


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Herkules    0

zacznijmy od tego czy mosz podnośnik wzmacniany, w mojej miejscowosci 2 zetory 7245 ze wzmocnionymi podnosnikami to nawet z pelnym mazurem dobrze podnoszą ale takie zetorki bez wzmocnionego podnosnika(TUZ) to raczej nie targną go :) bo skoro mazur wazy 1100 do tero zasyp zbozem to już dosyć waży.Mam książke serwisową (PRZEPISY OBSŁUGI serwisowa ksiazka czekowa Zetor 5011-7045) i podaja ze zetor7011-7045 podniesie 17,16 kn a przy dlugości ciegiel 860mm podniesie 16,16kn czyli max podniesie ok 1,5tony a zetory 7211-7245 to beda mialy to samo.

A wiec jesli masz wzmocniony podnosnik to bedzie targał bez obaw :):) a jak nie masz wzmocnionego to ze zborzem nie podniesie :) :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

to ja kiedys jak miałem zetora 7211 to w książce było podane 25kn i miał przy lewym cięgle siłownik wspomagający

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

dużo daje ten siłownik wspomagający?ile kg wiecej może podnieśc?


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

nie wiem ile w zetorze ale w 3512 z 1330kg zwiększa do 1700kg


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
nie wiem ile w zetorze ale w 3512 z 1330kg zwiększa do 1700kg

No to jak 3512 jest w stanie dźwignąć 1330 kg.bez siłownika to zetor 4x4 na pewno sobie poradzi z siewnikiem około 1500 kg wraz ze zbożem...wiadomo z dodatkowym siłownikiem będzie lepiej...ale bez chyba też sobie poradzi... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
a da rady kumpel Mazura 4 na MTZie podnosil jeśli chodzi o ten siewnik bo zachodnie toi maja środek cięzkości do przodu przesuniety ale i zbiprniki wieksze

 

To u mnie podobnie, znajomy ma mazura i pracuje z MTZ 82. Ale MTZ jest na pewno cięższy od Zetora, chociaż Zetor też nie powinien mieć problemów. Swoim Ursusem 4514 podnosze rozsiewacz nawozów (może to akurat nie siewnik ale daje przykład) z ładunkiem 1 tony + rozsiewacz i nie ma najmniejszych problemów. A ten Zetor to podobna klasa co mój Ursus :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Mój sąsiad ma mazura 4 i pracuje z 4514, czyli z ciągnikiem podobnym do 7245, więc nie powinien mieć problemu z podniesieniem, i trzeba pamiętać aby dociążyc przód bo nigdy nie wiadomo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Zetor 7245 według danych technicznych na końcach belek ma udzwig 2400kg a zetor 7011 tylko 1700kg. Z podniesieniem mazura nie będzie miał problemu ale musisz dociążć przód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Mój kumpel ma właśnie dodatkowy siłownik, mówił że wszystkie 7245 mają taki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Codo podnośnika zetora to jak się nie mylę to seria7... miała jeden dodatkowy siłownik w opcji był jeszcze jeden z drugiej strony. Ja mam Amazona D8 4m na redlicach talerzowych i pełnego(400kg) 7211 podnosi bez problemu. Z przodu mam dołożone tylko 2 ciężarki. Owszem trzeba spokojnie jeździć bo przód może poderwać przy ostrzejszym ruszaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RobertN    1

U mnie w 7211 jest podwójnie wzmocniony bo ma 2 siłowniki,jeżeli wstwisz drugi to będzie podnosił bez problemu. Z jednym też powinien dać rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachles    0

może i podziesie ja też mam tego mazura i ciągam go mtz-em 82 ts bo zetor 7211 niedaje rady niepodnosi go a 90- konny mtz nawet nawet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

ja mam zetora 7211 i siewnik mazur4m i podnosi bez problemu z jednym siłownikiem pomocniczym. tylko jak nasypiesz pełnego to musisz go obciazyc na przodzie(50kg) starczy.powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachles    0

a ja sypie go pełnego i mojemu mtz-owi przednia oś idzie troche do góry jak zaszybko puścisz sprzęgło <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
a ja sypie go pełnego i mojemu mtz-owi przednia oś idzie troche do góry jak zaszybko puścisz sprzęgło :)

 

To masz dwa wyjścia...: :)

 

- dociążyć przód... <_<

 

- delikatnie puszczać sprzęgło... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez mateuszpac42
      Mam problem w Ares 610RX na początku padło wspomaganie i z podnośnikiem problem później kręciłem paszowoz i ciągnik zgasł i nie wgl ciśnienia . Co to może być z góry dzięki za odp 
    • Przez Tomek1772
      Witam
      posiadam zetora 5211 i mam problem z wywrotem przyczepy. jak podłączam przewód hydrauliczny pod gniazdo przyczepa podnosi die i opuszcza a po chwili zatrzymuje się i nie działa w żadna stronę, słychać ze pompa nie da rady popchnąć oleju.
      tak samo dzieje die jak podłączam na krótko dwoma przewodami siłownik dwustronnego działania chodzi luźno inpo chwili stop. Dopiero jak odkręcę krocce i spuszczę ciśnienie działa 
      wymienilem gniazdami wtyczki na nowe i nie pomaga 
      podnosnik działa bez zastrzeżeń 
    • Przez SebastianP
      W zetorze 7011 mam podpięty tur pod przerobiony dekiel od pompy. W wakacje została wymieniona pompa hydrauliki na nową i od tego momentu co miesiąc pęka mi napęd od pompy (na tym sprzegielku kołowym.) Już nie wiem co mam robić....
    • Przez xxYoungDudekxx
      Dzień dobry, posiadamy Zetora 7045 4 dni temu woziliśmy nim kiszonkę baloty i obornik spychaliśmy dzisiaj go odpliliśmy tur podnósł ale opuściliśmy go na chwilę na dół i nie chce podnosić już wcale, pompa jest nowa tego lata zakładana w ogóle jak się trzyma dźwignię od wywrotu to nie słychać żeby pompa się odzywała. Był mróz czy mógł się zamrozić olej? Dodam jeszcze że z przystawki tylnego mostu od napędu cieknie strasznie wolno olej, dolewaliśmy olej i nic. Czy miał ktoś taki problem? Czekam na odpowiedzi
    • Przez tombien
      Podnośnik w moim Zetorze od jakiegoś czasu zachowuje się dziwnie. Gdy zaczepię coś cięższego to po rozgrzaniu na podniesionych ramionach opuszcza trochę i podnosi z powrotem do góry. Po prostu "faluje" maszyną na podnośniku. Po opuszczeniu ramion słychać w środku obudowy podnośnika specyficzne brzęczenie-syczenie. Po wyłączeniu pompy dźwięk ustaje. Gdy zostawię podniesione ramiona w górze i zgaszę silnik to powoli się opuszczają. Szukałem informacji na ten temat ale zdania się różne: rodzielacz lub oringi w nim, zespół tłoka z cylindrem lub zawór przeciążeniowowy lub filtr oleju. Czy ktoś zna 100% procentową przyczynę tego zachowania?
       
      Drugie pytanie: Żeby dotrzeć do rozdzielacza trzeba kabinę ściągać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj