Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Endriu89

Czy zetor 7245 podniesie Siewnik mazur 4 metry??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
Endriu89    0

Potrzebuje szybkiej informacji na ten temat bo mam okazje wyrwać zdrowego zetorka 7245za niewielką kase i chciał bym wiedzieć co on potrafi.Podniesie ten siewnik czy nie?i co jeszcze ciągacie swoimi zetorkami

andrzej2110    531

według mnie tak ale nie wiem dokładnie

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Wiadomość z agroFakt.pl

lukas120    4

a da rady kumpel Mazura 4 na MTZie podnosil jeśli chodzi o ten siewnik bo zachodnie to i maja środek cięzkości do przodu przesuniety ale i zbiorniki wieksze

kserkses    2

widziałem Mazura z Zetorem 7211, ode mnie sąsiad brał KOS-a 2,6S do Zetora 7245 i dawał radę. Może ten gruber nie jest cięższy - 1060 kg - od Mazura ze zbożem, ale za to dużo dłuższy.

<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Endriu89    0

dociążenie będze miał bo ma tura a za ten zestawik zetor +tur daje 37tyś 91rok w stanie idealnym wiem bo od sąsiada który likwiduje gospodarstwo

zetor    3

na ilu ha smigały?

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Herkules    0

zacznijmy od tego czy mosz podnośnik wzmacniany, w mojej miejscowosci 2 zetory 7245 ze wzmocnionymi podnosnikami to nawet z pelnym mazurem dobrze podnoszą ale takie zetorki bez wzmocnionego podnosnika(TUZ) to raczej nie targną go :) bo skoro mazur wazy 1100 do tero zasyp zbozem to już dosyć waży.Mam książke serwisową (PRZEPISY OBSŁUGI serwisowa ksiazka czekowa Zetor 5011-7045) i podaja ze zetor7011-7045 podniesie 17,16 kn a przy dlugości ciegiel 860mm podniesie 16,16kn czyli max podniesie ok 1,5tony a zetory 7211-7245 to beda mialy to samo.

A wiec jesli masz wzmocniony podnosnik to bedzie targał bez obaw :):) a jak nie masz wzmocnionego to ze zborzem nie podniesie :) :angry:

lukas120    4

to ja kiedys jak miałem zetora 7211 to w książce było podane 25kn i miał przy lewym cięgle siłownik wspomagający

zetor    3

dużo daje ten siłownik wspomagający?ile kg wiecej może podnieśc?

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

andrzej2110    531

nie wiem ile w zetorze ale w 3512 z 1330kg zwiększa do 1700kg

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

MarcinPykuS    64
nie wiem ile w zetorze ale w 3512 z 1330kg zwiększa do 1700kg

No to jak 3512 jest w stanie dźwignąć 1330 kg.bez siłownika to zetor 4x4 na pewno sobie poradzi z siewnikiem około 1500 kg wraz ze zbożem...wiadomo z dodatkowym siłownikiem będzie lepiej...ale bez chyba też sobie poradzi... :)

coolman111    54
a da rady kumpel Mazura 4 na MTZie podnosil jeśli chodzi o ten siewnik bo zachodnie toi maja środek cięzkości do przodu przesuniety ale i zbiprniki wieksze

To u mnie podobnie, znajomy ma mazura i pracuje z MTZ 82. Ale MTZ jest na pewno cięższy od Zetora, chociaż Zetor też nie powinien mieć problemów. Swoim Ursusem 4514 podnosze rozsiewacz nawozów (może to akurat nie siewnik ale daje przykład) z ładunkiem 1 tony + rozsiewacz i nie ma najmniejszych problemów. A ten Zetor to podobna klasa co mój Ursus :).

kris14    259

Mój sąsiad ma mazura 4 i pracuje z 4514, czyli z ciągnikiem podobnym do 7245, więc nie powinien mieć problemu z podniesieniem, i trzeba pamiętać aby dociążyc przód bo nigdy nie wiadomo...

pablo21    26

Zetor 7245 według danych technicznych na końcach belek ma udzwig 2400kg a zetor 7011 tylko 1700kg. Z podniesieniem mazura nie będzie miał problemu ale musisz dociążć przód.

kris14    259

Mój kumpel ma właśnie dodatkowy siłownik, mówił że wszystkie 7245 mają taki.

Kizo    5

Codo podnośnika zetora to jak się nie mylę to seria7... miała jeden dodatkowy siłownik w opcji był jeszcze jeden z drugiej strony. Ja mam Amazona D8 4m na redlicach talerzowych i pełnego(400kg) 7211 podnosi bez problemu. Z przodu mam dołożone tylko 2 ciężarki. Owszem trzeba spokojnie jeździć bo przód może poderwać przy ostrzejszym ruszaniu.

RobertN    0

U mnie w 7211 jest podwójnie wzmocniony bo ma 2 siłowniki,jeżeli wstwisz drugi to będzie podnosił bez problemu. Z jednym też powinien dać rade

stachles    0

może i podziesie ja też mam tego mazura i ciągam go mtz-em 82 ts bo zetor 7211 niedaje rady niepodnosi go a 90- konny mtz nawet nawet

benek79    13

ja mam zetora 7211 i siewnik mazur4m i podnosi bez problemu z jednym siłownikiem pomocniczym. tylko jak nasypiesz pełnego to musisz go obciazyc na przodzie(50kg) starczy.powodzenia

stachles    0

a ja sypie go pełnego i mojemu mtz-owi przednia oś idzie troche do góry jak zaszybko puścisz sprzęgło <_<

MarcinPykuS    64
a ja sypie go pełnego i mojemu mtz-owi przednia oś idzie troche do góry jak zaszybko puścisz sprzęgło :)

To masz dwa wyjścia...: :)

- dociążyć przód... <_<

- delikatnie puszczać sprzęgło... ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez michal70920
      Witam
      Mam własnie taki problem a mianowicie mam ciagle zapowietrzony układ hydrauliki siłowej zetor 8540 i jak go  odpowietrzyc.
    • Przez Vincero
      Witam
      Nie wiem czy w dobrym miejscu dodaje temat ale mam problem z wspomaganiem w moim Zetorze 7211
      Otóż od pewnego czasu zapalam ciągnik a koła samoczynnie same się zakręcają w lewo .. po chwili działa wspomaganie odkręcę i działa wszystko lecz za jakiś czas znowu nie mogę w prawo ciężko idzie kierownica ..
      z tym problemem zajrzałem do filtra ewidentnie do wymiany olej brudny i lekkie drobinki metali widzę pływają , dodam jeszcze że było go stanowczo za mało ... mam zamiar wlać nowy olej dokładnie Boxol 26 czytałem że może być lecz nie wiem jak z całego układu pozbyć się starego oleju ... ?
      Jak ktoś miał podobne problemy i wie jak szybko i skutecznie naprawić ten problem proszę o pomoc .
      A może jakiś inny wlać ? jaki używacie ?
    • Przez Majes897
      Witam. Dziś podczas orki po dłuższej pracy podnośnik zaczął mieć problemy z unoszeniem. Na koniec, gdy już robiłem poprzyczniak ledwie co już poradził pług 3 skibowy ( likwidacja ugoru na górach, żeby później nie było dlaczego tylko 3 skiby ). Zauważyłem również że jak już na koniec chciałem podnieść to tak jak by podnośnik próbował unieść ( tak jak by unosił lekko i opuszczał ). Olej jest, stan się zgadza. Co może być tego powodem ? Dodam że pompa była wymieniana rok temu.

Z góry dziękuję, pozdrawiam.
    • Przez radek1996
      Witam, jestem posiadaczem takiego zetora mam problem z turem (tur 3 sekcje)wolno podnosi  wymienilem pompe na niby wydajniejsza (42l/min) zawór podkrecilem ale to i tak nic nie daje róznica miedzy ta pompą a starą jest niewielka i nurtuje mnie ciagle to ze gdy nie obsługuje tura a jest wlaczona pompa to ona wyje  do tego stopnia ze jest to odczuwalne tak jakby traktor dusilo dodam ze tur jest wpiety w wyjscie hydrauliczne . Filterek i magnez obok pompy czyszcze co dwa tyg okolo, filtr hydrauliki wymieniony . Dodam ze gdy podpiąłem weze do innego traktora wydajnosc okolo 50 l tur zeby was  nie sklamac bardzo szybko dzialal nawet chyba za szybko. 

Czy da sie wpiac tak tura zeby nie byl pod wyjsciami hydraulicznymi ??

Czy ma ktos z was moze w takim traktorze pompe na wom ? jak to działa

• Przez Mares
      Witam. Obecnie mam podłączonego tura pod tylne wyjścia hydrauliki i jak chce używać innej maszyny to trzeba wypinać węże od tura i w te miejsce podpinać maszynę. Chce mieć z tyłu 4 szybkozłącza gdzie pod dwa będzie wpięty tur a pozostałe dwa gniazda będą do maszyn. I mam pytanie, zawór odcinający tura musi być na zasilaniu i na powrocie czy tylko na zasilaniu wystarczy ? Poniżej zamieszczam rysunek z tym o co mi chodzi.
      PS. Czy lepiej dać zawory 3 drożne ?