Mucha

Wybór Pronara

Polecane posty

wojcik1996    1

Pronat 1025 i 82 czy ile tam dadzą rade z 5-skibowym. ale ode mnie sąsiad pożyczył 4- skibowy obracany i ledwo Pronar 1025 dawał radę..


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Mówisz że 82A nie da sobie rady z 5 skibowym pługiem, no to chyba za mało wiesz i za krótko żyjesz.

 

Ja Pronarem 82A ciągam 5x35 cm http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/182558-pronar-82a-lechia-5x35/

 

 

Nie zdziw się jak pewnego dnia ciągnik ten się po prostu rozleci...

Ciągał jeden z sąsiadów u mnie taki pług takim ciągnikiem dwa czy tam trzy lata i to na lekkich glebach, po tym czasie remont ciągnika kosztował kilka, jak nie kilkanaście tysięcy.

Niech się Tobie sprawuje jak najlepiej bo nikomu złego nie życzę, ale taki pług to zdecydowanie za dużo do takiego ciągnika, no chyba że w podorywkę...


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
No przydała by się na forum jakaś rzetelna opinia użytkownika :)

A ten serwis to nie przypadkiem z Pronaru? :lol:

Podzielę się podzielę ale jak skończy gwarancja opiszę co to za sprzęt, parę fotek, co robił serwis i jak robił oraz co zrobiłem w nim sam - podejrzewam że jakoś zimą jak pogoda się popsuje to siądę do tego.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Nie zdziw się jak pewnego dnia ciągnik ten się po prostu rozleci...

Ciągał jeden z sąsiadów u mnie taki pług takim ciągnikiem dwa czy tam trzy lata i to na lekkich glebach, po tym czasie remont ciągnika kosztował kilka, jak nie kilkanaście tysięcy.

Niech się Tobie sprawuje jak najlepiej bo nikomu złego nie życzę, ale taki pług to zdecydowanie za dużo do takiego ciągnika, no chyba że w podorywkę...

 

Ciągnik już z tym pługiem pracuje 10 lat i nie protestuje, wiem na co stać Pronara i jak sobie radzi, można powiedzieć że odpowiedni bieg i lekko tylko czuje pług


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Nie zmienia to faktu że taki pług to trochę przy dużo do tego sprzętu, ale jeśli chodzi bezawaryjnie to niech chodzi jak najdłużej bo jak już wspomniałem nie chcę aby inni, jak i ja sam, mieli awarię w swoich ciągnikach.


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pr0nar1025    0

Ciągnik już z tym pługiem pracuje 10 lat i nie protestuje, wiem na co stać Pronara i jak sobie radzi, można powiedzieć że odpowiedni bieg i lekko tylko czuje pług

A ile Ci spali na ha w tych 5-skib na takim buraczysku i na jakim biegu orzesz,tylko nie mów że na 2. Moim 1025a ok. 13 litrów na ha w ciężkich warunkach, orzę 2 a jak ma ciężko to 1, wydajność 1,20 na ha.

Fakt brakuje rzetelnej opinii. 1025A mi się sprawuje bardzo dobrze ale nie mam że tak powiem skali porównawczej bo wcześniej robiłem C3603P. Pola ubywa bardzo szybko a i apetyt na ON ma w normie. Zrobiłem nim dopiero 300 mth praktycznie tylko w orce.

Edytowano przez pr0nar1025

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barcol84    6

Ja z kolei zastanawiam sie miedzy Belarusem 1221.3 a Pronarem 1221A II. Belarus jest tańszy i chyba solidniejszy, natomiast Pronar ma kilka funkcji wiecej i wizualnie lepiej sie prezentuje. Ciężko uzyskac jakies informacje z internetu na ten temat, a i uzytkowników tych modeli tez jest mało. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

A jakie funkcje ma Pronar których w Belarusie niema? :huh:

Jaka jest cena tego Pronara bo z tego co się orientuje to 1221.3 ok 140 000zł brutto


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

A ile Ci spali na ha w tych 5-skib na takim buraczysku i na jakim biegu orzesz,tylko nie mów że na 2. Moim 1025a ok. 13 litrów na ha w ciężkich warunkach, orzę 2 a jak ma ciężko to 1, wydajność 1,20 na ha.

Fakt brakuje rzetelnej opinii. 1025A mi się sprawuje bardzo dobrze ale nie mam że tak powiem skali porównawczej bo wcześniej robiłem C3603P. Pola ubywa bardzo szybko a i apetyt na ON ma w normie. Zrobiłem nim dopiero 300 mth praktycznie tylko w orce.

 

Spalanie jest bardzo zadowalające na ha 8-11 litrów na hektar głębokiej orki, przy ładnym polu ha oram od 50 do 60 minut. Oram na 5 biegu ;)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
C330MM    0

Spalanie jest bardzo zadowalające na ha 8-11 litrów na hektar głębokiej orki, przy ładnym polu ha oram od 50 do 60 minut. Oram na 5 biegu ;)

To bardzo mało Ci pali. U mnie tyle wychodzi w podorywce 1025a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7947

u mnie 82SA pali w plugu 4*35 w orce zimowej 7-8 litrow na hektar a czas orki ok 1godz/ha wiec mysle ze bardzo oszczednie w porownaniu do c 360 ktory na godzine orki na 3 biegu w trojkach plugach potrafil 8 litrow lyknac klasa ziemi 3-4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

To bardzo mało Ci pali. U mnie tyle wychodzi w podorywce 1025a.

 

20 km więcej z powietrza się nie weźmie, coś za coś, większa moc = większe zużycie paliwa


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barcol84    6

A jakie funkcje ma Pronar których w Belarusie niema? :huh:

Jaka jest cena tego Pronara bo z tego co się orientuje to 1221.3 ok 140 000zł brutto

Zasadniczo są to ciągniki bardzo podobne, ale... Wiem że Pronar ma przedni TUZ, czego raczej w Belarusie nie ma.A to by mi sie przydało. Skrzynia biegów Pronaroska jest synchronizowana (ok.40km/h) a w Belarusie jesli bedzie synchro. to bedzie 30 km/ha. A pozatym, no cóż, można jeszcze dodac brak klimatyzacji w belarusie. Belarusa niedawno wycenili mi na 119 tyś netto za 1221.3 w wersji z nowa maską i rzekomo z nowa kabiną. A Pronara w okolicach lutego ostatnio sie pytałem to za 1221 AII zażyczyli sobie w Agromie 186 tys brutto, ale nie pytałem wcale o upust wtedy jeszcze. Z tym że do pronara kazałem sobie doliczyć własnie przedni TUZ (6 tyś), klime (6 tyś) i siedzisko Gramera (500zł). Bealrusy maja za to szersze ogumienie w standardzie bo 420 przód i 520 tył. Pronar kaze sobie za takie dopłacic jeszcze chyba z 2.5 tyś zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Z tego co ja się orientuje to w jednym i w drugim jest skrzynia 16/8(dośc lipna) na tej skrzyni ciągnik pojedzie ok. 36km/h(na wyświetlaczu)

Co do Gramera, TUZa i Klimy to raczej w Belarusie też powinno się dac zamówic :)

A niezatanawiałeś nad 1222.3 ma już EHR i jakąś ciekawszą kabinę :P

http://otomoto.pl/mtz-belarus-1222-1222-3-130km-monoblok-A65742.html

 

Lub nad jakąś inną marką :)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

opony mało co szersze niż w 1025 więc jakoś dużo więcej nie uciągnie... według mnie belarusy powinny mieć na przodzie od wersji 1025 założone 420 to dopiero byłby uciąg. cena tego 1221 trochę wysoka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7947

faktycznie opony w nim nie zachwycaja nie sa zbyt szerokie ale calkiem ciekawy ten 1222.3 belarus ciekawe czy tanszy od pronara czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barcol84    6

Z tego co ja się orientuje to w jednym i w drugim jest skrzynia 16/8(dośc lipna) na tej skrzyni ciągnik pojedzie ok. 36km/h(na wyświetlaczu)

Co do Gramera, TUZa i Klimy to raczej w Belarusie też powinno się dac zamówic :)

A niezatanawiałeś nad 1222.3 ma już EHR i jakąś ciekawszą kabinę :P

http://otomoto.pl/mtz-belarus-1222-1222-3-130km-monoblok-A65742.html

 

Lub nad jakąś inną marką :)

Belarus ma dwa typy skrzynie, oprócz tej co wymieniłeś jest jeszcze z wieksza liczbą przelożeń chyba 24/8. Co do przedniego TUZ to nie spotkalem nawet zdjecia takiego belarusa w internecie, ale być może masz racje. Co do klimy to tylko we własnym zakresie, rozmawialem już ze znajomym i koszt takiej klimy to minimum 4 tyś. A Gramer jast oczywiscie tez w Belarusie. Pytalem także o model 1222.3 tak jak mówisz i facet mi podal cene 208 tyś brutto (bez upustu który u nich wynosi 8%) A to do mnie juz cena za wysoka i to jeszcze za Belarusa. One sa takie drogie bo maja silniki z serii EURO 3 , a ponadto przez to wiecej palą ropy, tak mi tłumaczył przedstawiciel belarusa. A belarus 1221.3 tez według tego pana ma nowa kabine, ale co do EHR to nie pytalem . Oprócz tych dwóch marek bralem wczesniej pod uwage Zetora, ale model 130KM ma 4 garki. Więc skąd ta moc ? Tylko i wyłącznie z większej dawki paliwa. Farmery i Farmtrac'i nie maja takich modeli a na inne markowe droższe ciągniki na ta chwile mnie nie stać. Bo co można kupić z premi za ciągnik. A z drugiej strony nie mam wcale zbytt dużego gospodarstwa, wiec tez nie warto inwestowac w drogi sprzęt. A o zadłużaniu sie już nie ma mowy, w dzisiejszych czasach krach gospodarczy może się zdarzyć w każdej chwili. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Dokładnie to 24/12 i wg mnie jest o wiele lepiej przemyślana niż ta cała 16/8 ;)

nie ten goścu musiał Ci ścieme wciskac 1222.3 mają Euro II a 1222.4 mają Euro III w nich już występują 2 wersje silnków MMZ i Deutz ;)

W sumie do niewiele dokładając do tych 208tys można miec Deutz-Fahra Agrotraca o mocy 140KM :P

Co do Zetora to faktycznie dysponuje najmiejszą jednstką napędową z w/w ale w dzisiejszych czasach to juz niepowinno nikogodziwic skoro 4cylindrowe silniki przekraczaja już granicę 150KM a 3cylindrowe 100KM :D

Zetor jakby niepatrzec ma najbogatrze wyposażenie i najlepszą skrzynie z 3stopniowym PowerShiftem oraz Rewersem mechanicznym ;)

Ja gdybym miał płacic te 186 tys za tego Pronara to wolałbym jednak Zetora bo raczej dużo droższy nie będzie :)

 

Możesz też spróbowac się rozejrzec za ciagnikami po pokazowymi :D

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Tylko i wyłącznie z większej dawki paliwa.

 

Samo zwiększanie dawki paliwa nic nie da dlatego czescy inżynierowie oprócz pompy wtryskowej Motorpal o większej dawce paliwa zastosowali w 130 konnej jednostce głowicę 16 zaworową :P i im spalanie nawet spadło przy maxymalnym momencie obrotowym (1480 obr/min) z 224 do 212 i przy obrotach znamionowych (2200 obr/min) z 260 do 240 (jednostka - g/kWh)

Edytowano przez adikpl1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barcol84    6

Wiem, ze zetor jest też w tej samej cenie co Pronar, bo kosztuje 190tys brutto. na pewno wyposażenie ma lepsze i moze jest solidniej wykonany. Ale ma jeden duzy minus, czyli spalanie, a wiem to dlatego bo jeden wuja kupił sobie takiego własnie i mówi, ze jest strasznie żarłoczny ! Ehh, trudny orzech do zgryzienia z tymi ciągnikami :) Będziemy się rozglądać jeszcze na AGRO SHOW w Bednarach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Myslisz że ponad 7litrowy MMZ będzie oszczędniejszy (wg producenta Jednostkowe zużycie paliwa wynosi 249 g/kWh) od czeskiej jednostki napędowej ;)

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barcol84    6

Samo zwiększanie dawki paliwa nic nie da dlatego czescy inżynierowie oprócz pompy wtryskowej Motorpal o większej dawce paliwa zastosowali w 130 konnej jednostce głowicę 16 zaworową :P i im spalanie nawet spadło przy maxymalnym momencie obrotowym (1480 obr/min) z 224 do 212 i przy obrotach znamionowych (2200 obr/min) z 260 do 240 (jednostka - g/kWh)

Tylko trzeba pamietac, że Motogodziny sa sobie nierówne jeśli chodzi o marki. Zetor jest z tego znany, że mu mth bija szybciej niż u innych ciągników. Sam mam 7011 i u niego mth przy obrotach nominalnych jest krótsza o jakies 10 do 15 min niż przy Ursusie c-360. MTZ słyna z tego natomiast , że nabijaja wolniej mth. Nie ma wiec sensu porównywac spalania według deklarcji fabryki. Będe jechał do wujaszka obejrzec tego zetora co sobie kupił, i spytam o spalanie. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Nowe MTZ liczą godziny (wystarczy miec zapłon włączony i zegar liczy) a jak nowe Zetory to niestety niewiem :huh:


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj