Polecane posty

bartusx5    17

Witam. Mam dojarnie na tzw. kany i chce zmienic na przewodowa na ok 20 sztuk wszystko jest rozrysowane na zdj : http://www.bankfotek.pl/process.php

 

Na czerwono oddzielone to co nas ointeresuje!

Chce sie dowiedziec jaki byl by koszt dojarni przewodowej na 5 aparatow.;p

I czy warto na co drugo krowe wstawic przegrode aby sie nie popychaly podczas dojenia?

post-32037-0-28489100-1304802851_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o przegrody to myśle, że warto ponieważ po pierwsze wzmocnią one konstrukcje wygrodzeń a po drugie krowy sie tak nie przepychają podczas dojenia, u nas są i nie narzekamy. Jeżeli masz 20 krów to po co Ci aż 5 aparatów za 1 uzywany my płacilismy 3 tys. U Nas na 40 krów jest 6 aparatów to przy dojeniu we 2 osoby trzeba sie nieźle uwijać. jeżeli myślisz o powiększaniu stada to załóż co najwyzej wydajniejsza popme zebys w razie czego mógł podłączyć te 5 aparatów. My za uzywaną dojarke i 4 aparaty bo pozostałe 2 były póżniej dokupowanena na 66szt zapłaciliśmy coś w granicach 45-50 tys dodam tylko że przez 3 lata nie było jakiś większych problemów z dojarką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartusx5    17

A wiec ja chce dojarnie używana własnie chce powiekszyc i dodac jeszcze 3 rząd przegrody bym chcial a 5 aparatów to ok no tak 4 by bylo dobrze bo po 2 na strone a we dwoch zawsze u mnie doimy. Także bd szybciej. Znalazłem na allegro na 32 sztuki za 19 tys 5 aparatow ale nie wiem jaka tam jest dlugosc rorociagow do mleka i kolanka i wgl wiecie jak to jest. to nie wiem czy ty tak dużo dałeś czy tu jest jakiś kruczek. Albo coś. A nie mam pojecia w jakich kosztach byłaby nowa? a wiadomo że dojarki się na rok nie kupuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Nasza była chyba 4 albo 5 letnia więc sporo kosztowała, zauważ również ze ta jest na 32szt a nie na 66 :). W dodatku my mamy aparaty z komputerem a tam masz zapewne zwykłe.

 

Spojrzałem dzisiaj dokładnie to z montazem wyszło 42,5 tys

Edytowano przez MajsterPopsuj88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    752

to może ja się podepnę bo widzę temat jak u mnie z tym że my mamy pod 12 sztuk na stronę i jest również bańkowa dojarka i chcemy zakupić z tym że nową dojarkę przewodową z aparatami już z komputerem taką bardziej "wypasioną" i do tego nowy zbiornik z odzyskiem ciepła itp. Orientuję się ktoś może w kosztach?? Rozglądałem się trochę w necie to patrzyłem produkty firmy SAC , DeLaval i Euromilk. Może by ktoś się wypowiedział jak się sprawują przewodówki tych firm ale mnie interesują te z komputerem razem. I jak się sprawują kurki kombi jak dobrze mówię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    752

kolego a możesz napisać co dokładnie dostałeś za tą cenę? czytałem że rurociąg powinien być minimum 60 czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo28    0

to może ja się podepnę bo widzę temat jak u mnie z tym że my mamy pod 12 sztuk na stronę i jest również bańkowa dojarka i chcemy zakupić z tym że nową dojarkę przewodową z aparatami już z komputerem taką bardziej "wypasioną" i do tego nowy zbiornik z odzyskiem ciepła itp. Orientuję się ktoś może w kosztach?? Rozglądałem się trochę w necie to patrzyłem produkty firmy SAC , DeLaval i Euromilk. Może by ktoś się wypowiedział jak się sprawują przewodówki tych firm ale mnie interesują te z komputerem razem. I jak się sprawują kurki kombi jak dobrze mówię?

Witam kolego. Według mnie najlepiej jest założyć DeLaval dojarnie sprawdzone bańkowe chodzą i chyba rurociągowe mają dobre kilku moich sąsiadów ma i nie narzekają. SAC coś mi to mówi i też chyba ludzie chwalą. A o tym Euromilk wogóle nie słyszałem co to wogóle jest za twór. Czyjej to produkcji co oni tam wkładają. Ja osobiście bym się bał wolałbym naprawdę coś sprawdzonego i oryginalnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mag    1

W naszym regionie to EUROMILK raczej jest sprawdzony i najbardziej znany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Jakie jeszcze znacie marki dojarek dostępnych w Polsce włącznie z de laval/westfalia,sac,euromilk? Intersują mnie przedstawiciele w woj. pomorskim, ew.kujawsko-pomorskim.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1997    8

ja osobiście użytkuję delaval na 6 aparatów i jestem bardzo zadowolony... we wsi jeden ma z gamy ale to już nie to samo delaval albo westfalia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilek2000
      Cześć wszystkim! Mamy w planach budowę płyty drugiej płyty obornikowej w gospodarstwie. Chciałbym Was zapytać jak wygląda prawnie budowa takiej oraz czy mój pomysł z płytami ma sens. Płyta ma mieć wymiary 6m;4.5m;1.5m, pomysł jaki się narodził to zrobienie jej z płyt drogowych (1.5m w ziemi i 1.5m nad ziemią, (płyty mają wymiar 3;1.5) Około 40m3. Chciałem na początku wykopać "L" usadzić płyty, a na końcu wybrać ziemię i pod spadem wylać płytę. 1.Jakie dokumenty i pozwolenia będę musiał załatwić? 2.Od czego zacząć biurokrację? 3. Czy taka płyta spełni wymagania co do szczelności płyty? 4. Czy przy płycie obornikowej musi być zrobione szambo? Szambo posiadamy przy starej płycie oraz osobne przy chlewie, ale czy w przypadku nowej płyty muszę mieć osobne szabo. 5. Czy musi być robiony projekt czy można to zrobić na zgłoszenie np. zmniejszając na początek wielkość płyty, a później dodając elementy do "L" Nie wiem jak się za to zabrać dlatego pytam, pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź :)
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez 5714mf255
      witam wszystkich mam takie pytanie czym ogrzewacie domy zima stoję przed wymiana kotła i szukam wydajnego a zarazem w miarę taniego rozwiązania.
    • Przez Marcin133
      Witam. W związku z bardzo drogim opałem myślę nad ogrzewaniem domu pompa ciepła. Proszę użytkowników którzy już posiadają lub myślą o założeniu o wypowiedzenie się w temacie. Jakie pompy polecacie itd. 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj