Polecane posty

bartusx5    17

Witam. Mam dojarnie na tzw. kany i chce zmienic na przewodowa na ok 20 sztuk wszystko jest rozrysowane na zdj : http://www.bankfotek.pl/process.php

 

Na czerwono oddzielone to co nas ointeresuje!

Chce sie dowiedziec jaki byl by koszt dojarni przewodowej na 5 aparatow.;p

I czy warto na co drugo krowe wstawic przegrode aby sie nie popychaly podczas dojenia?

post-32037-0-28489100-1304802851_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o przegrody to myśle, że warto ponieważ po pierwsze wzmocnią one konstrukcje wygrodzeń a po drugie krowy sie tak nie przepychają podczas dojenia, u nas są i nie narzekamy. Jeżeli masz 20 krów to po co Ci aż 5 aparatów za 1 uzywany my płacilismy 3 tys. U Nas na 40 krów jest 6 aparatów to przy dojeniu we 2 osoby trzeba sie nieźle uwijać. jeżeli myślisz o powiększaniu stada to załóż co najwyzej wydajniejsza popme zebys w razie czego mógł podłączyć te 5 aparatów. My za uzywaną dojarke i 4 aparaty bo pozostałe 2 były póżniej dokupowanena na 66szt zapłaciliśmy coś w granicach 45-50 tys dodam tylko że przez 3 lata nie było jakiś większych problemów z dojarką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartusx5    17

A wiec ja chce dojarnie używana własnie chce powiekszyc i dodac jeszcze 3 rząd przegrody bym chcial a 5 aparatów to ok no tak 4 by bylo dobrze bo po 2 na strone a we dwoch zawsze u mnie doimy. Także bd szybciej. Znalazłem na allegro na 32 sztuki za 19 tys 5 aparatow ale nie wiem jaka tam jest dlugosc rorociagow do mleka i kolanka i wgl wiecie jak to jest. to nie wiem czy ty tak dużo dałeś czy tu jest jakiś kruczek. Albo coś. A nie mam pojecia w jakich kosztach byłaby nowa? a wiadomo że dojarki się na rok nie kupuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Nasza była chyba 4 albo 5 letnia więc sporo kosztowała, zauważ również ze ta jest na 32szt a nie na 66 :). W dodatku my mamy aparaty z komputerem a tam masz zapewne zwykłe.

 

Spojrzałem dzisiaj dokładnie to z montazem wyszło 42,5 tys

Edytowano przez MajsterPopsuj88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

to może ja się podepnę bo widzę temat jak u mnie z tym że my mamy pod 12 sztuk na stronę i jest również bańkowa dojarka i chcemy zakupić z tym że nową dojarkę przewodową z aparatami już z komputerem taką bardziej "wypasioną" i do tego nowy zbiornik z odzyskiem ciepła itp. Orientuję się ktoś może w kosztach?? Rozglądałem się trochę w necie to patrzyłem produkty firmy SAC , DeLaval i Euromilk. Może by ktoś się wypowiedział jak się sprawują przewodówki tych firm ale mnie interesują te z komputerem razem. I jak się sprawują kurki kombi jak dobrze mówię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

kolego a możesz napisać co dokładnie dostałeś za tą cenę? czytałem że rurociąg powinien być minimum 60 czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo28    0

to może ja się podepnę bo widzę temat jak u mnie z tym że my mamy pod 12 sztuk na stronę i jest również bańkowa dojarka i chcemy zakupić z tym że nową dojarkę przewodową z aparatami już z komputerem taką bardziej "wypasioną" i do tego nowy zbiornik z odzyskiem ciepła itp. Orientuję się ktoś może w kosztach?? Rozglądałem się trochę w necie to patrzyłem produkty firmy SAC , DeLaval i Euromilk. Może by ktoś się wypowiedział jak się sprawują przewodówki tych firm ale mnie interesują te z komputerem razem. I jak się sprawują kurki kombi jak dobrze mówię?

Witam kolego. Według mnie najlepiej jest założyć DeLaval dojarnie sprawdzone bańkowe chodzą i chyba rurociągowe mają dobre kilku moich sąsiadów ma i nie narzekają. SAC coś mi to mówi i też chyba ludzie chwalą. A o tym Euromilk wogóle nie słyszałem co to wogóle jest za twór. Czyjej to produkcji co oni tam wkładają. Ja osobiście bym się bał wolałbym naprawdę coś sprawdzonego i oryginalnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mag    1

W naszym regionie to EUROMILK raczej jest sprawdzony i najbardziej znany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Jakie jeszcze znacie marki dojarek dostępnych w Polsce włącznie z de laval/westfalia,sac,euromilk? Intersują mnie przedstawiciele w woj. pomorskim, ew.kujawsko-pomorskim.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1997    8

ja osobiście użytkuję delaval na 6 aparatów i jestem bardzo zadowolony... we wsi jeden ma z gamy ale to już nie to samo delaval albo westfalia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj