Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kakoj95

problem z napędem w prasie john deere 540

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
john
kakoj95    0

mam problem z prasą bo gdy prasuje sianokiszonkę lub wilgotną słome to mi pasy staj i nie moge dobrze dobić najgorzej jest w sianokiszące.stają ponieważ wałek który je napędza jest ogumowany a po jednej stronie nnie ma wcale gumy może wiecie gdzie można ją nalać na ten wałek

MrCrow    0

mam problem z prasą bo gdy prasuje sianokiszonkę lub wilgotną słome to mi pasy staj i nie moge dobrze dobić najgorzej jest w sianokiszące.stają ponieważ wałek który je napędza jest ogumowany a po jednej stronie nnie ma wcale gumy może wiecie gdzie można ją nalać na ten wałek

tak wiem ze troche pozno ale lepiej teraz niz wcale, u mnie bylo podobnie, nie wiem czy da sie walek nalac ale my rozwiazalismy to troche inaczej. Kupujesz pas transmisyjny, gumowy, grubosc ok 8mm, szerokosc 160mm, dlugosc taka zeby wystarczyla na 6 kawalkow ktore owina walek w miejscach gdzie nie ma juz gumy, tam gdzie jest nalezy ja usunac, np katowka a jesli jest cienka warstwa gumy to nic nie rob, musisz to samo zrobic z gornym walkiem bo on tez napedza pasy, to nic ze guma jest na nim lepsza ale zmienia sie obwod walka i zeby nie kolidowal jeden z drugim. pasy mocujesz srubami stozkowymi 6mm + podklada o grubosci 1mm (musi byc gruba podkladka) podkladke musisz uformowac pod ksztalt stozka w srubie, nastepnie wiercisz dziurki w pasie i walku jednoczesnie tak zeby jedna sruba bylo jak najblizej drugiej i tak do konca pasa ktory montujesz na walku. proponuje uzyc wiertla ok 5mm lub 5,5mm bo dziurke musisz nagwintowac i przykrecasz wkretarka pas do walka. nie proponuje nitowac, nity nie wytrzymuja. to znaczaco poprawilo trakcje pasa na walkach.

reflex52    0

Witam. Mam pytanie odnośnie prasy john deere 540 dlatego nie zakładam nowego tematu tylko piszę tutaj. A mianowicie jak sie ustawia (reguluje) siłę zgniotu balota właśnie w tej prasie oraz co za zadanie mają te druty nad podajnikiem gdyż moje są pourywane. Zaznaczam że jestem laikiem odnośnie tych pras rolujących gdyż to jest dopiero nabytek. Pomoże ktoś ?

Edytowano przez reflex52

Wiadomość z agroFakt.pl

lukosz1352    0

Już wiesz jak się ustawia zbicie belki bo jak nie to na środku prasy z przodu nad dyszlem jest tam zawór i tam nim regulujesz. musisz dobrze popatrzyć .

reflex52    0

Właśnie że nie wiem, którym się to ustawia a bardzo by mi się to przydało bo teraz gdy robie sianokiszonkę ciągnik ursus 3512 ledwo zionie ducha a bele wychodzą twarde jak kamień a nie chce go wykończyć w prasie. A podobno ta prasa ma małe zapotrzebowanie na moc. Może wstawie zdjęcie tego to może mi ktoś zaznaczy którą srubą kręcić. Proszę o szybką odp jeśli ktoś wie bo na gwałt potrzebne.

post-45405-0-73356400-1337628842_thumb.jpg

post-45405-0-77308400-1337628882_thumb.jpg

Trochę późno ale odpowiedź prosta: w 540 nie ma regulacji. Jest w 545, na pierwszym zdjęciu tu gdzie te wystające (zaślepki) zawory powinien na tym od góry być zawór z regulacją w 545 jest w 540 niema. Cena nowego 357euro/netto w serwisie, dziś dzwoniłem.

Edytowano przez konradwcislo

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować