Zaloguj się, aby obserwować  
kakoj95

JD 540-Regeneracja gum na wałku napędowym

Polecane posty

kakoj95    0

mam problem z prasą bo gdy prasuje sianokiszonkę lub wilgotną słome to mi pasy staj i nie moge dobrze dobić najgorzej jest w sianokiszące.stają ponieważ wałek który je napędza jest ogumowany a po jednej stronie nnie ma wcale gumy może wiecie gdzie można ją nalać na ten wałek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCrow    0

mam problem z prasą bo gdy prasuje sianokiszonkę lub wilgotną słome to mi pasy staj i nie moge dobrze dobić najgorzej jest w sianokiszące.stają ponieważ wałek który je napędza jest ogumowany a po jednej stronie nnie ma wcale gumy może wiecie gdzie można ją nalać na ten wałek

tak wiem ze troche pozno ale lepiej teraz niz wcale, u mnie bylo podobnie, nie wiem czy da sie walek nalac ale my rozwiazalismy to troche inaczej. Kupujesz pas transmisyjny, gumowy, grubosc ok 8mm, szerokosc 160mm, dlugosc taka zeby wystarczyla na 6 kawalkow ktore owina walek w miejscach gdzie nie ma juz gumy, tam gdzie jest nalezy ja usunac, np katowka a jesli jest cienka warstwa gumy to nic nie rob, musisz to samo zrobic z gornym walkiem bo on tez napedza pasy, to nic ze guma jest na nim lepsza ale zmienia sie obwod walka i zeby nie kolidowal jeden z drugim. pasy mocujesz srubami stozkowymi 6mm + podklada o grubosci 1mm (musi byc gruba podkladka) podkladke musisz uformowac pod ksztalt stozka w srubie, nastepnie wiercisz dziurki w pasie i walku jednoczesnie tak zeby jedna sruba bylo jak najblizej drugiej i tak do konca pasa ktory montujesz na walku. proponuje uzyc wiertla ok 5mm lub 5,5mm bo dziurke musisz nagwintowac i przykrecasz wkretarka pas do walka. nie proponuje nitowac, nity nie wytrzymuja. to znaczaco poprawilo trakcje pasa na walkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reflex52    0

Witam. Mam pytanie odnośnie prasy john deere 540 dlatego nie zakładam nowego tematu tylko piszę tutaj. A mianowicie jak sie ustawia (reguluje) siłę zgniotu balota właśnie w tej prasie oraz co za zadanie mają te druty nad podajnikiem gdyż moje są pourywane. Zaznaczam że jestem laikiem odnośnie tych pras rolujących gdyż to jest dopiero nabytek. Pomoże ktoś ?

Edytowano przez reflex52

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, chcialbym zamienic john 550 na nowsza mysle nad 592, co powiecie? jest sens? jakies opinie o tym modelu?
    • Przez witaminka2000
      Witam mam problem z prasą John Deere 575.mianowicie chodzi o zbijanie. Kupiłem i dzieją się z nią jakieś jaja. Wskaźniki pokazują co chcą itd. mam kilka pytań,1 jak włącza się cofanie rotora,2 jak włącza i wyłącza się noże,3 jak powinien działać wskaźnik hydrauliczny z przód prasy,4 czy ktoś regenerował siłowniki klapy i gdzie to robił i jaki był koszt,5 jak działa zawór ta kostka z pokrętłem z przodu prasy,6 czy ktoś regenerował naprawiał ta kostkę od ustawiania zgniotu,7 jak ma byś ustawione i jak działa ten przełącznik na klapie od wielkości beli. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Może miał by ktoś instrukcje obsługi i napraw do tej prasy i może katalog części to też by było miłe widziane 
    • Przez mpj
      Dzień dobry. 
      Mam problem z prasą JD960. Słoma dostaje się między pasy a wał który je napędza. Przez to pasy dotykają innego wałka niżej i kiedy nazbiera się dużo słomy to prasa się zatrzymuje. Miał ktoś taki przypadek? 

    • Przez Kamiljankowski
      Cześć wszystkim. Ma może ktoś z was instrukcje obsługi do jd 578? 
    • Przez Mateusz320
      Czy prasa John Deere 592 nadaje się do sianokiszonki? Robię ponad 300 bel sianokiszonki plus 100 siana rocznie, słomy brak 
      Jakie zapotrzebowanie mocy w sianokiszonce
      Prasa godna polecenia na co zwrócić uwagę przy zakupie ?
      Czy nadaje się w góry,bo jest dość wysoka a przy tym pewnie wywrotna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj