jack83

co można zasiać w maju po rzepaku

Polecane posty

jack83    28

proszę o radę:jakie uprawy wchodzą jeszcze w rachubę jeśli zlikwiduje w przyszłym tygodniu rzepak oz. nie pryskany comandem.jest póżno wiec zboże odpada.kuku ziemniaki i co jeszcze??? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Lucerne w czystym siewie (spore dopłaty są )


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

Andrzej24871    12

Jęczmień jest najbardziej tolerancyjnym zbożem jeśli chodzi o opóźniony termin siewu ;)


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

grykę mozesz siać, jest jeszcze sporo czasu do zasiewów, więc napewno zdążysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

z gryką niezły pomysł nasion mało idzie na ha więc koszty nie będą jakies kosmiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Jęczmień jeszcze powinien być jest ciepło i jeszcze dość wilgotno więc szybko wykiełkuje albo ta gryka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Gryki około 100kg/ha, znajomi sprzedali komuś na nasienie po 500zł za 100kg, więc @hubertuss? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie wiedziałem, że teraz tyle kosztuje dawno nie siałem. Ale jeczmień też tani nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

gryka roślina z której robi się kaszę

ale w tym roku to nie będzie taki tani koszt nasion poniżej 450-500zł za 100kg ciężko kupić

a plon też nie jest wielki bo jak się uda to koło 2,5T z ha, a jak się nie uda to może być też i 500kg

a jakie ziemie masz bo jak jakieś dobre np.I klasa to ci wyrośnie tylko w słomę nasion nie będzie za wiele.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

A taka cena 500zł za 100kg ponieważ jedni potrzebowali grykę na siew i kupili od tego co tą grykę przerabia na kaszę. Bo mało kto ma jeszcze na sprzedaż.

@krzysiekfarmer5 - zapomniałes dodać że gryka zostawia po sobie dobre stanowisko dla np. pszenicy. Kiedys na jakimś szkoleniu nawet mówili o tym :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

ja mam ten sam problem... jary częściowo wymarzł ale do poniedziałku daje mu czas na odnowę jeśli nie to chyba qq albo rzepak... a zimowy też ostro ucierpiał wczoraj jeszcze było ok ale dziś cały żółknie, niektóre robią się flakowate i się obalają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

A taka cena 500zł za 100kg ponieważ jedni potrzebowali grykę na siew i kupili od tego co tą grykę przerabia na kaszę. Bo mało kto ma jeszcze na sprzedaż.

@krzysiekfarmer5 - zapomniałes dodać że gryka zostawia po sobie dobre stanowisko dla np. pszenicy. Kiedys na jakimś szkoleniu nawet mówili o tym :lol:

 

wiem że zostawia dobre stanowisko. Ja zawszę sieję pszenicę po gryce :P

Edytowano przez krzysiekfarmer5

red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

qq można jeszcze siać ;) i to nawet na ziarno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    702

Dokładnie kukurydza jest jednym z najlepszych rozwiązań w takiej sytuacji. Jakąś wcześniejszą odmianę posiać i nie będzie problemu ze zbiorem i przynajmniej wzejdzie po ogrodnikach nie to co moja :(


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wader881    0

Ja mam podobny problem i chciałbym coś zasiać do skarmiania na zielono dla krów i opasów,IVKL ziemi-doradźcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

ziemie mm 4 i 5 wiec moze ta gryka by pasowała ale nie wiem nic o jej uprawie cenach skupu itd. tzn jestem zielony jak trawa! kupie nasiona po 500zł za 100kg a w skupie po ile chodzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrin6231    13

na 4kl to koniczyna albo lucerna, sorgo wchodzi w gre lub proso ja miałem proso w zeszłym roku na poplon i kiszonkę z niej zrobiłem i teraz karmie nią super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

kiszonkowe odpadaja kuku raczej tez bo dziki grasuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ziemie mm 4 i 5 wiec moze ta gryka by pasowała ale nie wiem nic o jej uprawie cenach skupu itd. tzn jestem zielony jak trawa! kupie nasiona po 500zł za 100kg a w skupie po ile chodzi??

 

w tym roku ceny były bardzo dobre. Teraz przed siewem 4-5zł/kg

a w zeszłym roku 1,40zł/kg. Cena zależy czy gryki jest dużo czyj jej brakuje. Z ceną jest różnie jak się uda ładna to będzie tania, trudno przewidzieć cenę :blink:


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Napisano (edytowany)

Najciekawsze jest to, że do 15 trzeba wnioski o dopłaty złożyć. Tylko jeszcze wielu niewie co tam ma wpisać. Moim zdaniem ternim składania powinien być do końca maja ponieważ zawsze w maju są przymrozki i nie wiadomo co potem z tego wyjdzie.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha
       
      mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
    • Przez jaro38
      Witam
      Panowie, Panie jesteśmy firmą ze Świętokrzyskiego. Aktualnie specjalizujemy się w owocach. Aczkolwiek ostatnimi czasy również import - szczególnie Oliwek z Grecji. Okazuje się, że to całkiem dobry biznes. W każdym bądź razie, aktualnie korzystamy z usług transportu firmy IMPET z Czermina (czyli niedaleko). Czy korzystaliście może z usług innych firm ale mowa o transporcie Polska Grecja / Południe Europy - Bałkany? Najlepiej podkarpackie / świętokrzyskie gdyż tutaj logistycznie nam to wychodzi korzystnie.
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj