Skocz do zawartości
Rocky914

Jaki siewnik do kukurydzy wybrać???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rocky914    5

Witam.Jaki siewnik do kukurydzy polecacie?

Zapotrzebowanie mocy ok. 30 km(żeby T25A nie miał z nim problemów z uciągiem)

Cena do ok. 3000zł

Na razie nie chce kupować,tylko chcę się po rynku rozejrzeć,tak "na przyszłość"

Bob    439

Jak na takie wymagania to tylko mechaniczny bo przy pneumatyku to ten traktor wyzionie ducha.

Wacek21    35

No pneumata to ci raczej rusek nie dzwignie, wiec zostaje uzywany siewnik mechaniczny ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

Rocky914    5

Też myślałem o mechanicznym,tylko chodzi mi o markę i model,najlepiej jakby to był polski siewnik,ale nie musi być polski ;)

Bob    439

A ile tej QQ siejesz? Bo jak troszkę to nie wiem czy Ci się opłaca kupować siewnik nawet mechaniczny lepiej zamówić usługę konkretnym pneumatycznym i mieć do porządku zasiane mechaniczny to nie to samo tym bardziej za takie pieniądze to cudów nie znajdziesz.

ozon87    29

Ja ci moge szczerze polecić siewnik pneumatyczny firmy monosem. Sam mam taki i jestem bardzo zadowolony. Siewnik jest 4rzędowy, bez podsiewacza ma lekką rame i współpracuje z ursusem 3512 (47km) Naprawdę super maszyna i sieje lepiej niż co nie które nowe :D

lukaczmarek    265

Ja mam mechaniczny i naprawde sieje lepiej niż nie jednen pneumatyczny. mam Kleine 4 rzędowy i polecam

DarekD    56

witam . Koledzy , szukam siewnika do kukurydzy na kilka hektarów . Mam na oku dwa :omegę 4 rzędową , pneumatyczną z 2006 roku  i mechaniczny też polski Meprozet z 2009 roku . Oba posiadają podsiewacz nawozów i są do oddania po 9 tys. zł . Omega siała około 9ha rocznie i tylko tyle się dowiedziałem a Meprozet jest niby tylko zaczepiać i siać a przebieg około 100ha .

Bardziej mnie interesują opinie na temat Omegi,dodam tylko że jest po wymianie uszczelek sekcji , nowe redlice wysiewające kukurydzę , nawozowe do wymiany , trzyma podciśnienie -2 w stanie spoczynku ( tak to nazwijmy )

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się