Skocz do zawartości
Gość bartek18

105-120km do 200 tys. zł na PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość bartek18   
Gość bartek18

Proszę o propozycje. Piszę własny temat bo w innych albo nie ma ceny a jak jest to są one stare czyt. niższe :)

mpersen    1

Zawez troche kryteria,ma to byc 4 czy 6 cylindrow?Z jakimi maszynami ma pracowac ciagnik?

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość bartek18   
Gość bartek18

200 tys. brutto. To ma być główny ciągnik na 50 ha. Do pomocy by miał NH(70 km) i c-360 3p. Ma pracować z pługiem zagonowym unia tur 4x40, prasa zmiennokomorowa, agregat uprawowo-siewny półzawieszany lub zawieszany (jeszcze się nie zdecydowaliśmy), rozrzutnik 6t metal-fach, gruber 2,20 expom i beczkowóz 8000l.

mpersen    1

Tak na szybko za te pieniadze to New holland t6020delta,lub cos z zetora jakas forterra 110km

Gość bartek18   
Gość bartek18

Pisze w temacie że na PROW to raczej chyba nowy :)

piotrb14    187
Napisano (edytowany)

jak się ma tyle kasy (taki budżet) to się myśli co kupić. jak ja miałem do wydania 100 brutto to nie miałem problemu bo w tych okolicach był tylko nowy belarus :) mi osobiście podoba się ten JD wyżej podany. 110 koni powinno wystarczyć spokojnie. albo http://otomoto.pl/john-deere-6330-A60474.html on ma szersze opony a co za tym idzie lepszy uciąg, tylko on troche za budżet wyszedł by

Edytowano przez piotrb14

Slawuss    0

Też polecił bym Ci Forterrę sam niedawno kupiłem 95 i jestem zadowolony. Jeśli chodzi o zestaw siewny to ja bym brał zawieszany tylko wtedy byś musiał razem kupić z zetorkiem min 500kg na przód sam mam tyle i wiem że wystarcza z moim zestawem :P.

qazi    57

fajny tylko ta cena to pewnie netto, jak tak to ok 220 brutto wychodzi

Gość bartek18   
Gość bartek18

A orientuje się kto czy produkują zetory 6-o garowe?

qazi    57

nie ma 6 zetorów na chwilę obecną

piotrb14    187

i to jest ich 1 wada że nie ma 6-cyl. są więc krótsze i trzeba więcej na przód wieszać. bez przesady ale ciagnik 130 koni powinien mieć już 6 cylindrów

mister    46

Prawdą jest że wyciskają sporo z 4 cyl. ale znowu założyciel tematu nie ma jakiś wielkich maszyn a forterra by już w ładnym wyposażeniu za tę kase była ;D

qazi    57

a jaka jest cena takiego case'a i w jakim wyposażeniu?

Murphys    4

Pronar 1221 z full wyposazeniem? znajomy ciąga nim pług 6x35 i daje rady bez wiekszych problemów

michal1313    0

Ja proponuje nowego Farmtraca 7110 DT 110 km silnik perkinsa skrzynia ZF 16/16 40km/h mosty carraro EHR Bosch. Na wypasie kosztuje chyba 170 tys brutto.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez happymisiek
      Witam. chciałbym kupić ciągnik ok 80 km koniecznie z turem.ciągnik ma głównie pracować przy turze.Rozważam Ursusa 5714 lub 5524 . Co o tym myślicie o tym wyborze słyszałem że są oszczędne i nie ma problemu z ewentualnymi naprawami.
    • Przez kat
      Witam!!! Po nowym roku mamy zamiar zmienić główny ciągnik w gospodarstwie (orka, agregat, talerzówka, transport). I tu moje pierwsze pytanie czy opłaca się kupować ciągnik kilku letni taki jak DF Agrotron 120, czy lepej kupić nowy (zetor, same)???
      Jeśli ktoś z was polecał by inną markę to takrze proszę o opinie

Pozdro dla całego AF ;D
    • Przez Sunf
      Witam, szukam opinii na temat kupna ciagnika 6 cylindrowego nowego glownie do orki siewu( również zasprzegniecie na przednim tuzie maszyn doprawiajacych) i do transportu. Głownie biore pod uwage marki Nh Jd Zetor Case Valtra MF 140 km do 160 km. Licze na wiarygodne opinie oraz podpowiedzi dotyczace tych marek. 60ha
    • Przez pierniczek
      Witam,

Chciałbym kupić ciągnik o mocy 80 KM, max 90KM. Niestety kwota jaką w chwili obecnej dysponuję to 40 - 50 tys. Za te pieniążki można znaleźć ciągnik o tej mocy, ale nie można też wybierać za bardzo.

W związku z tym proszę was o pomoc w podjęciu decyzji jakiej maszyny szukać? Można za taką kwotę kupić MTZę, albo jakiś zagraniczny ciągnik np. MF - choć będzie dużo starszy.

Zakupiony ciągnik będzie pracował głownie przy gnieceniu pryzmy z kukurydzy, transporcie, być może przy sianokiszonce po założeniu ładowacza czołowego.

Pozdrawiam
    • Przez hodowcamlody
      Mam u siebie hodowlę zwierzęcą i zero upraw, dlatego nie zależy mi strasznie na udźwigu itd. Chciałbym żeby pracował w prasie (aktualnie mam mf 3050 i jest ok ale nowy to nowy no i mógłby być mniejszy i lżejszy przy 70km, daje sobie radę w 100% ) może jeszcze w rozrzutniku 3,5t (żadne obciążenie ale c-360 komfort ma słaby to czemu by się męczyć), dodatkowo przy kosiarce nawet gdyby to była czołowa , + jakieś wożenie bel itd, chcę kupić żeby mieć spokój na lata, zawsze używane ale ile można, parę razy to więcej się w garażu przesiedziało niż w ciągniku w pracy. Co do ciągnika to wymagam żeby posiadał 4WD, skrzynię 40km/h, kabinę dało się założyć przedni tuz i wom, kasą nie chcę szastać bo produkcja jest niewielka tak że mogło by zabraknąć $$ ale określonego budżetu nie mam, lepiej dopłacić i mieć lepsze. Jakieś propozycje?