Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
massey12

który wybrać ? 1614,1634 czy1934

Polecane posty

czeslaw16    0
Proszę tutaj jest to napisane.

heheehhehe ale tu chodzilo o massey-a 12 a nie o massey fergusona 15 naucz sie czytac to wtedy pogadamy <_<

a propo tych co nie maja ziemi znam duzo ich na af i sa normalni a nie jak jedna osoba na af co ma ziemie i mysli ze jest fajna ale jest w duzym bledzie niedlugo pewnie niebedzie mial zadnego kolegi

Arni    1

Chpopaki!!! temat lekko szedł z tematu

Ja z tych 3 wybrał bym 1634

Wiadomość z agroFakt.pl

Wojtek    3

jak ktos nie potrafi jezdzic i biegów zmieniac to niewytzyma skrzynia od 1934 w silniku od 912,

ferguson235    0

zadam takie nietypowe pytanie dotyczoce tych ciągnikow: ;)

1. Jakie roznice dziela ursusa 1604 od 1634 ?

2. I jaka moc jest w tych ursusach ? ;)

greg93    4

Mocniejszy podnośnik, więcej biegów, lepsza kabina ,załączany elektro-hydraulicznie most przedni co jeszcze??

bartus16    8

tak szczeze mowiac to bym wolal kupic jakiegos uzywanego jelonka lub fendta niz ktoregos z tych ursusów ;)

zts    1

Niekoniecznie więcej biegów, starsze 1634 też były 3biegowe. Zasadniczą różnicą jest nowocześniejszy silnik o większej mocy i skrzynia biegów synchronizowana. 1604 to poprzednik 1614, który go zastapił pod koniec 1984 roku.

gangster    5

1634 będzie lepszy ładniej się prezentuje maska jest już po całości ścięta z kabiny jest lepsza widoczność, lepszy komfort wadą jest to że nie ma siedzonka dla pasażera tak jak w 1614 ale z reguły się jeździ samemu na pole

Lukasz1    0

Zależy o co chodzi dla autora tego postu, czy o komfort czy o awaryjność, a i jeszcze czy to jest nowy czy używany sprzęcik.

W starszych modelach 1634 jest zamontowana synchronizowana skrzynia biegów która jest tragedią w większych gospodarstwach bo co najmniej raz do roku należy ją remontować gdyż nie wytrzymuje obciążenia (synchronizatorki puszczają), a naprawa nie jest tania, jej zaletą jest bezzgżytowe włączanie biegów.Poza tym jej bloki(tylni most i skrzynia biegów są słabsze niż w 1614 i pod dużymi zespołami siewnymi przełamują się.

1614 jest mniej komfortowa ale posiada 3-biegową skrzynie biegów (wzmocnioną i niezsynchronizowaną) co daje dłuższą bezawaryjność ciągnika.

Natomiast w nowych modelach tych ciągników są montowane szybkie, zsynchronizowane skrzynie biegów takie jak w starszych modelach 1634.

A jeżeli ciągnik ma pracować tylko w transporcie to może być też 1634 bo jest szybszy od 1614.

Jeśli ktoś myśli o kupnie nowego egzemplarzu to polecam zamówienie na życzenie: dobieranie podzespołów ciągnika takich które są wytrzymalsze. Trochę więcej to kosztuje ale się to opłaca, bo można oszczędzić na naprawach,czasie,nerwach itd.

Dla przykładu podam że znajomy kupił 5 lat temu nowego 1614 z zsynchronizowaną skrzynią i na gwarancji mu siadła. Gdy się dowiedział że tak będzie co roku lub szybciej, poprosił o wymianę skrzyni na zwykłą. Ciągnik zabrali do ZMU i to zrobili. Do dziś pracuje na 300 hektarach bez żadnej awarii mechanizmów jezdnych.

wpsowa692    1

Też spotkałem się z taką opinią że te skrzynia 34 są awaryjne i do tego bardzo kasożerne nie sprawdziłem tego na własnej skórze bo u mnie w pracy mam tylko niesynchronizowane skrzynie.Co do 1604,1614 to gadają że ona ma zablokowaną jedynkę nic bardziej mylnego ta skrzynia diametralnie różni się od tych w 900 i 12-stkach.Szesnastka ma tryb od jedynki taki szeroki jak w dwunastce od jedynki i dwójki!Więc dziwne nie jest że bardzo dużo potrafi wytrzymać :P

zetor    3

1734 były chyba najbardziej awaryje z rodziny xx34 jeśli chodzi o skrzynie.

Macius    7

Jesli masz dużo w kieszeni to weź 1634 a jeśli troche mniej to 1614 bo jest w cenach miedzy nimi 20tys zł różnicy No ale ja bym wolał 1614 bardziej mi się podoba ale jak cos to z tą obitą kabiną:D

brzozak2    236

po co kuopowac ursusa w ogole?? skad oni taka cene wytrzasneli, gdyby wolali za niego polowe mniej to moze bym sie zastanowil, bo takto np. nh t6080 mozna wyrwac w podobnej cenie

Morpheus    0

Ale może autor celowo chce ursusa bo lepsza dostępność części itp?

Podam taki przykład w mojej wiosce jest MF tylko nie pamiętam jaki model nie za nowy ale komputer ma. I gościowi wystąpił błąd i nie mógł go odpalić, przyjechał serwis podpięli sie na 15min i po zakończonej robocie skasowali 2tys zł!!! Więc jak dla mnie zależy kto ma jaki przychód bo jak cie nie stać na naprawy to lepiej brać Wisusa(ursusa).

Chodziarz tak jak mówi przedmówca nowe ursusy faktycznie mają zbyt naciągniętą cenę jak na wyposażenie itp.

brzozak2    236

kiedys ceny czesci do ursusa byly naprawdę tanie, a w porownaniu do zachodnich maszyn to w ogole przepasc, a teraz roznice sie zacieraja, tak stwierdzilismy po ostatnim remoncie U1614, juz wcale nie jest tak kolorowo.

a to, ze znasz jeden przypadek jakiegos makabrycznego zdarzenia, to nie znaczy, ze taka jest regula. z reszta po co pisac rzeczy oczywiste, wystarczy spojrzeć na okolice by zobaczyc, ze nikt ursusa nie kupuje :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować