Skocz do zawartości
kujawaxD

Co wybrać z używanych ciągników o mocy ok 120-130km?

Polecane posty

WHATEVER

kujawaxD    0

Chcę kupić używany ciągnik o mocy 120-130km do 130tyś zł... Co polecacie???

Wiadomość z agroFakt.pl

slawek3220    595
Napisano (edytowany)

za te pieniądze to i nawet fajnego fendta i john deere w bdb stanach kupisz

Edytowano przez slawek3220

zonk    2

moim zdaniem najbardziej sprawdzone maszyny to jd 6810 6910 i fendt 511 512, może jakiegoś ładnego case mx 120 lub renault aresa 620 też znajdziesz w tej kasie

martin11944    0
Napisano (edytowany)

ja osobiście szukał bym coś z JD

CHOCIAŻ LUBIE ZETORKI

Edytowano przez martin11944

kujawaxD    0
Napisano (edytowany)

no do tura mam ZETORA 10641 który został wymieniony za 914 i jest świetny w swoich zadaniach ;) ....

Edytowano przez kujawaxD

MgrLukash    114

kujawaxD    0
Napisano (edytowany)

6cyl i może mieć troche elektronikiale nie za dużo

Edytowano przez kujawaxD

hubertuss    492

Trochę elektroniki czyli co tylko kierunkowskazy i światła czy jak. Dajcie sobie już spokój z tym bez elektroniki. Za ta kase ciagnika sterowanego mechanicznie już nie kupisz. Z tymi starymi zjechanymi fendtami też bym se dał spokój.

http://moto.allegro.pl/massey-ferguson-6465-i1579047660.html

http://otomoto.pl/massey-ferguson-5470-A49740.html nie wiem czy cena ma być netto czy brutto

http://moto.allegro.pl/massey-ferguson-6480-165-km-i1587151083.html

http://otomoto.pl/john-deere-6920-premium-super-stan-sprow-A53386.html

http://otomoto.pl/john-deere-6920s-A50264.html

Ciągników jak psów wystarczy tylko cene na allegro wpisać. Ja bym też zwrócił uwagę na to jaki sprzęt jest w gospodarstwie i pod to sprzęt dobierał.

piotrb14    187

a tak śmiechem żartem mówiąc to za 130 tys mógłbyś mieć nowego belarusa 130 konnego bez elektroniki tak jak ty mówisz, ale ja nikogo nie namawiam do nich, słyszałem także że deutz fahry są bardzo dobre

kujawaxD    0

Belarusa nigdy w życiu :P .... Cos tak myślałem nad Fendem 512 albo 312 albo z JD 6810,6910 tak jak kolega proponuje wyżej...

piotrb14    187

masz rację masz kasę to bierz używanego JD albo FD to będzie dobry wybór

MgrLukash    114
Napisano (edytowany)

Trochę elektroniki czyli co tylko kierunkowskazy i światła czy jak.

Elektryka a Elektronika to raczej do tego pierwszego ;)

Co do ciągniów bez tej Elektroniki to zdarzają się ale bardzo rzadko w używkach z zachodu ;)

Niemniej jednak ciągnik tej klasy powiniem miec już tą odrobinę elektroniki tzn. EHR, załączanie 4x4, blokady i WOM :)

@kujawaxD na twoim miejscu zwróciłbym też uwagę na odległośc do serwisu ;)

Edytowano przez MgrLukash

Szuma    12

na 25 ha to ten ciągnik bedzie na rekonwalescencji u Ciebie:) ja pracuję JD6800 125KM, daje rade jako główny i robi 300h rocznie, niema wiele elektroniki (tak jak chcesz) i napewno zapłacisz mniej niż 130, nie mogę się wypowiedzieć na temat innych marek zachodnich bo nimi nie pracowałem a niechce nikogo urazić.

kujawaxD    0

Elektryka a Elektronika to raczej do tego pierwszego ;)

Co do ciągniów bez tej Elektroniki to zdarzają się ale bardzo rzadko w używkach z zachodu ;)

Niemniej jednak ciągnik tej klasy powiniem miec już tą odrobinę elektroniki tzn. EHR, załączanie 4x4, blokady i WOM :)

@kujawaxD na twoim miejscu zwróciłbym też uwagę na odległośc do serwisu ;)

po co mam zwracać uwagę na odległośc od serwisu jak to ma się nie psuć B) a o tą elektronike to ok moze byc mam juz tak z swoim zeotrze ale niechce o te komputery i inne taki

hubertuss    492

Bliskość serwisu nigdy nie zaszkodzi. Chociażby po to aby kupić materiały eksploatacyjne. Co do elektroniki ciągniki tej klasy mają rewers, i podnośnik sterowany elektronicznie. Awaria dropbnostki w którymś z tych układów skutecznie unieruchomi ciągnik. ALe to teoria w praktyce aż tak często się nie psują. Nawet proponowany belarus ma pewnie troszkę elektronicznych podzespołów i wrazie jakiejś awarii bez elektronika ani rusz. Czasy c 330 już mineły i trzeba do tego przywyknąć.

slawny    6

Z drobnostka samemu mozna sobie czasami poradzic jak sie ma leb na karku.

hubertuss    492
Napisano (edytowany)

Tak tak oczywiście. Jak zepsuje się np jakiś czujnik związany z pracą rewersu czy ehr ciekawe jak znajdziesz, który to? Oczywiście nie mówie o kimś kto się zna np na elektronice lub ma stosowny sprzęt.

Edytowano przez hubertuss

pawelol111    711

Mam pytanie: po co Ci aż tyle mocy na 25ha? :) Nie żebym tu chciał odradzać czy coś.. po prostu z ciekawości pytam. Sam wiesz że za 130 tys będzie coś nowego 90 koni:) zetor, polmot, ursus... elektroniki mniej a moc spora. No ale nic, interesuje Cię większa moc.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sslawek456
      Witam jestem tu nowy Stoję przed zakupem głównego ciągnika lecz nie wiem jaki wybrać,w gre wchądza:New holland t5 115 ec,Zetor fortera cl 110,case farmal 115 ewentualnie deutz fahr 5110g.Ceny są bardzo podobne,a jezeli chodzi ojakośc to zwracam się do was co sądzicie o nich ? i jak się sprawują w gospodarstwach ?
    • Przez kopokop
      Witam jaki byście polecili ciągnik do pługa unia atlas 5 skib.Ziemie lekkie .
    • Przez Fugeo
      W najbliższym naborze będę próbował swoich prób w PROW. Chciałbym starać się o dofinansowanie na ciągnik rolniczy do pracy z ładowaczem czołowym, opryskiwaczem, rozsiewaczem nawozów.
      Moje propozycje:
      CASE IH FARMALL C 65/75
      DEUTZ-FAHR AGROLUX 65
      JOHN DEERE 5067E (minus to udźwig tylnego tuza - 1800 kg)
      KUBOTA M6060
      NEW HOLLAND T4.65 UTILITY
      ZETOR MAJOR 60
      I może jeszcze jakiś ursus, ale póki nie słyszałem żadnych sensownych opinii.

Zależy mi na dobrej zwrotności , na jak najlepszym stosunku cena/jakość, niskim spalaniu, jak najmniejszej awaryjności, udźwig tura w granicach 1300-1500 kg.
    • Przez jasikor
      Witam 
      Planuje zakup ciągnika o mocy 140-150 km. Pod uwagę biorę JD 6155 M POWER QUAD ECOSHIFT  oraz MF 7615 DYNA 6 ewentualnie 7614 DYNA 4. Wyposażenie ciągników miałoby być podstawowe wraz z przednim TUZ-EM i WOM-em oraz amortyzacja przedniej osi i kabiny. Chciałbym usłyszeć opinie właścicieli i użytkowników obu modeli, podzielenie się spostrzeżeniami. Chciałbym trochę dowiedzieć się na temat silników AGCO POWER stosowanych w MF - wady i zalety w stosunku do Perkinsa, spalanie, awaryjność. 
      Ceny obu modeli są podobne. proszę o pomoc i podzielenie się swoim doświadczeniem i uwagami. 
    • Przez jacentop
      Witam wszystkich użytkowników forum mam zamiar kupić nowy ciągnik zastanawiam sie nad steyr 4120 albo john deere 6120m co byscie wybrali ,pomocy bo mi głowa już pęka.