kujawaxD

Co wybrać z używanych ciągników o mocy ok 120-130km?

Polecane posty

kujawaxD    0
Napisano (edytowany)

Mam pytanie: po co Ci aż tyle mocy na 25ha? :) Nie żebym tu chciał odradzać czy coś.. po prostu z ciekawości pytam. Sam wiesz że za 130 tys będzie coś nowego 90 koni:) zetor, polmot, ursus... elektroniki mniej a moc spora. No ale nic, interesuje Cię większa moc.

 

Mam juz 12145 i chce wymienic na coś noweszego mam także zetora 105koni... Chyba kolego niewiesz po co sie kupuje duże ciągniki żeby miał lekko w polu niz takim np 90 koni jak ty mówisz targać go a tak to takim leciutko ma i robota idzie a jak sie troche porobi ciagnikiem to później juz ma zamało koników i trzeba wymienić na coś większego :D A propo tego twojego polmota i teraz te ursusy to wielki szajs nie ciągniki

Edytowano przez kujawaxD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja kupiłem Case MX 150 na ponad 90 ha i dość daleko porozrzucane są pola, do 17 km.Do teraz miałem 1224, no to było trochę mało, ale dawałem rady.Powiem krótko Case 150 to ZA duży ciągnik na te ha.

Ursusa 1634 w super stanie to Case robi go w polu jak chce. Przepieliśmy agregat z 1634 do Case go na ciężkiej ziemi do kompaktora 4 metry Farmeta to opuściłem go jeszcze z 3 cm głębiej i po polu jechał 17 km/h.1634 2 szosową. Teściu krótko powiedział że do niego to 4 metry mało, trzeba 6 metrów.I takiego kupiłem Ostroja kompaktora i uprawiam nim ok 14 km/h.

Według mnie na 30 ha to 100km jest max, ale nie moje małpy i nie mój cyrk bo kto bogatemu zabroni kupić duży ciągnik, później zmienić cały sprzęt i używać go z 100 mth w roku.

Ja sam w polu robię, tylko kombajnistę najmuję od 4 lat.

Zgadza się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ja mogę potwierdzić poprzednika sam mam belarusa 1025 i około 25 ha do tej pory ledwo co obrabiałem to t25 i c360 ale nigdy nie zamarzłem na polu. A te 105 koni belarusa to zadużo jak dla mnie :) nie ma co robić, no ale w przyszłosci dokupie z 15 ha i myślę że już będzie się gdzie pobawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

na 17ha mam zetora 115km MF 120km, 5211 i c-330 wiec kazdy kupuje wg wlasnych potrzeb i uznania. Co do czujnikow to jakto mawial moj nauczyciel od informatyki: prad albo plynie albo nie, innej mozliwosci nie ma, takze byle jaki miernik i zawsze cos tam mozna zdiagnozowac, apel do wszystkich, nie mylcie elektroniki z elektryka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Napisano (edytowany)

Zeby móc ten miernik gdzieś podłączyć to trzeba wiedzieć do czego i gdzie szukać i kiedy. Nie chce mis ię na ten temat głupio dyskutować. Bo widzę na forum jak wielu ludzi pyta o to jak rozwiązać problemy związane z elektroniką ciągnika i nie działaniem różnych elementów. To nie żarówki. Co do ciągnika na 25 h do produckji roślinnej wystarczy jeden pożądny o mocy około 100-110 km. Nie wiem jakie masz maszyny. Wymiana parku maszynowego do traktora o mocy 120 - 130 km to też spory wydatek. Nie widze też sensu trzymania kilku ciągnikó w niewielkich gospodarstwach po co skansen robić.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Bo pewnie koledze nie chce się zbyt długo robić na polu albo chce wygrać wyścig mocy we wsi. Za te pieniądze brałbym jakiegoś nowego 80 konnego. Ale autor teraz ma sprzęt który spokojnie obrobi tą powierzchnię więc po co mu większy i kolejny to chyba tylko on wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Koledzy znam użytkownika @KujawaxD osobiście od kilku lat i wiem, że nie ma szans żeby przegadać go na nową czwórke, więc nawet nie próbujcie hehe @KujawaxD nie myslałeś o MF? Tez fajne ciągniki, silnik perkinsa także oszczędny w paliwie, no i całkiem fajnie się tym robi. Albo kup Fendta to będe miał okazje zajrzeć, bo MFa to dobrze już znam hehe


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

co do mf to hmm mialem przez sezon new hollanda 8360(TM135) z 96r sprzedalem go poniewaz mial niezdrowy apetyt na paliwo kupilem MF 6180 w obydwoch rozbieralem pol kabiny w celu czysczenia i poprawek co pozwolilo przyjrzec sie obu ciagnikom i co ciekawe duzo solidniej przedstawia sie NH, za podana kwote obstawialbym wlasnie JD badz Fendt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kujawaxD    0
Napisano (edytowany)

Koledzy znam użytkownika @KujawaxD osobiście od kilku lat i wiem, że nie ma szans żeby przegadać go na nową czwórke, więc nawet nie próbujcie hehe @KujawaxD nie myslałeś o MF? Tez fajne ciągniki, silnik perkinsa także oszczędny w paliwie, no i całkiem fajnie się tym robi. Albo kup Fendta to będe miał okazje zajrzeć, bo MFa to dobrze już znam hehe

 

Fendta albo John Deera żeby to chodziło i dość już mam w swoim parku czerwonych ciągników trzeba wymienić na coś zielonego :lol:

Edytowano przez kujawaxD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Ciekawe kryteria wyboru masz :lol: czyli 4 Marki Ci pozostały:

-Fendt

-John Deere

-DEutz-Fahr

-Valtra


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

po zakupie mf smialem sie ze w koncu jest tak jak byc powinno czyli wszystkie czerwone i o zgrozo wszystko wskazuje na to ze kolejny ciagnik nastepca zetora tez bedzie czerwony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

A co uprawiasz i jakie masz ziemie skoro stać Cię na taką moc na dosyć mały areał?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kujawaxD    0

A co uprawiasz i jakie masz ziemie skoro stać Cię na taką moc na dosyć mały areał?:)

 

Hoduje krowy i ziemie mam 4-5klasa to ciągnik ma co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Faktycznie ciężkie ziemie masz. Pozatym skoro chcesz jd lub fendta to po co nowy temat zakładałeś. Jest już temat fendt czy jd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Trzeba się pochwalić. Nie chcę się pytać jaki byś potrzebował traktor na 100 ha. Albo ilu traktorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

4-5 klasa to piachy, ja na takie ziemie to kupiłem mf 3085 (100 km)i 1 hektar orze 50 minut, mam około 24 h ornych i ten ciągnik nie ma co robic, spokojnie obrobił bym 100 hektarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Chyba że masz glinę... no to mocy trzeba. Znam gości co pokupili 120km na 15h w myśl zasady "sąsiad ma 90km, ja nie będę gorszy". Ekonomi nie ma w tym żadnej bo koszt naprawy takiego ciągnika ma się nijak do kosztów naprawy 80-90 konnego. Taka duża maszyna pracuje kilkanaście godzin w roku: pług, agregat. Niech każdy robi jak mu pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj