dentka17

Mały Kurnik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dentka17    5

Witam.

Chce zrobić z Ojcem kurnik coś około 30 niosek może ale niekoniecznie pomieszczenie na brojlery . JAKA Wielkość kurnika? czym karmić nioski kurczaki i brojlery? Od którego tygodnia zycia nioski znoszą jają i ile dziennie? ilu tygodniowe kupować jakiej rasy i jakie są + - ceny.

pozdro. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Kury nioski Lethorny białe kurki o niewielkich rozmiarach i o bójnych grzebieniach według mnie jest to najlepsza rasa kur przeznaczonych na jajka a co do dziennej ilosci jajek to pytanie pozostawiam bez kometarza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Kolego pomieszczenie na 30 niosek wystarczy Ci takie max 3x3 m bo większe jest nie potrzebne, do takiej ilości kur polecam dawać tylko pszenice i pszenżyto w całości chyba że masz czym mielać to nie ma problemu, możesz dorzucić im pełno porcjówki, kury zaczynają znosić jaja około 16 tygodnia życie.

 

Ile dziennie jajek hmm :unsure:

 

myślę że jak dobrze z nią pogadasz to pewnie da radę tak około 7 sztuk :lol:

 

a tak na poważnie to 2 jajka na 3 dni

 

U mnie ceny kurczaków to około 10 zł/sztuka

:rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rokes    0

Ja płaciłem za nioski 7 - tygodniowe po 7.50zl. Polecam rasę messa, bardzo nośne kury. Z pomieszczeniem kolega wyżej ma rację. Na 1m2 spokojnie 10 kur daje rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Dzieki chłopaki, widze troche żeście sie pośmiali ze mnie z ilośći jajek ale chodziło mi srednio ile zniosą :lol: A kurczakom i brojlerom tez przenice i przenzyto? Miejsca na kurnik max moge mieć 10x7 lub 10x10 .

A te dwa jajka na trzy dni to nie troche mało? czy zdaje mi się? a pełno porcjówki to co to jest? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To nie są żarty, był tu jeden taki, który twierdził, że ma dużo kogutów i kury znoszą mu ok 2 jajek/dzień ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PGRTVP    0

Nie zajmuję się kurami ale podobno dobra jest rasa messa. A jajka to 1 na dzień czasami nawet nie.


I love MTZ, I'm MTZ fan, bigest fan in the world.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

W co musze wyposażyć kurnik? :rolleyes:

 

Jakieś karmidła poidła gdzie mozna kupić w grene jaki jest koszt? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawiu16    1
Napisano (edytowany)

Moja mama ma 150 kur niosek ale nie wiem jakiej rasy to tak jest 60 jaj dziennie a dajemy im otręby i granulki firmy nutreny bo inne są moim zdaniem gorsze. A kurnik jest 3x8 i wybieg jest ogrodzony jakieś 300 m2. A jajka sprzedajemy ludziom po 70gr to jak jest w domu jajecznica to znaczy że jest święto. A i my zamiast specjalny poideł stosujemy stare garnki i koryta drewniane mojej produkcji.

Edytowano przez pawiu16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rokes    0

To delikatnie mówiąc nieśność kur masz małą. U mnie w tej chwili mam około 60 niosek i mam dziennie ponad 30 jajek, czasem nawet 40. Można używać starych garnków i koryt, ale kura wiadomo jak to kura, zawsze musi grzebać. Przez to marnują sporo jedzenia. Stosuje obecnie paszę pełnowartościową De Heus i nie narzekam. Do tego kury mają dostęp do świeżej trawy oraz od czasu do czasu dostają pszenicę lub jakąś mieszankę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Kolego to ja od 90 kur mam średnio tak od 54-62 jajek dziennie, więc ciekaw jestem czemu u Ciebie przy 150 jest tak mało, na wodę możesz np: przeciąć taką bańkę 30 litrową i w to nalewać wody, karmidełko na 15 kg paszy kupisz sobie za 30 zł, więc to nie jest taki duży koszt, u mnie jeszcze kury dostają parowaną marchew i buraki czerwone, oczywiście z otrębami, a tak do paszy to dodaje jeszcze krede, soje, popiól, witaminy i Tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek12345    0

kolego na 30 niosek to nawet poidła nie opłaca sie kupowac. Ja w tym roku kupiłem juz 200 niosek czerwonych jednodniowych po 2zł. teraz starych mam ok 150sztuk to dziennie ok 80 jajek, oczywiscie pasze pełno wartosciowa tez daje bo bez tego oni rusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Może mi ktoś powiedzieć co kupić jaką pasze i co im dokładnie dawać do jedzenia. Bo kazdy tak jakoś na okrętke pisze :rolleyes: Latem mugłbym im dawać świezo skoszoną trawe. Tylko jakiś parnik trzeba by było kupić tylko gdzie? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawiu16    1

no parnik by się przydał bo taką marchew albo inne takie warzywa szczególnie w zimie zjadają jak szalone. A wodę mają cały czas bo co 30min. się do nich chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Według mnie do takiej ilości kur jest to nie opłacalne, bo najmniejszy parnik masz 60 l, lepiej raz na tydzień czy dwa weź wszystkie obierki od ziemniaków warzyw wrzuć do dużego garnka i to ugotuj, szkoda zachodu z tym parnikiem. A jeżeli koniecznie chcesz już kupić popatrz na allegro ale to jest już koszt ponad 300 zł. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

tylko ten parnik to jest dosyć wygoda wrzuci się troche ziemniaków marchwi zaparzy i sie ma na tydzień lub dwa. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Wiem że, parnik elektryczny to wygoda, ale jeżeli masz pełną kieszeń, taki parnik ma moc chyba coś około 3-5 kw i przyjmij że będziesz parował około 2-3 godz to trochę pociągnie, ale po pierwsze parowane warzywa nie powinny być dawane dłużej niż 2 dni po uparowaniu, ponieważ to się "kwasi" i wtedy takim pokarmem zrobisz więcej krzywdy niż pożytku. Nie polecam, ja taki parnik zużywam w 1-2 dni, :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Moja ciotka ma taki i paruje w nim ziemniaki i naparuje sobie na tydzień lub więcej i nic sie nie dzieje. Ona chyba troche dłużej paruje niż 2-3h dokładnie nie pamietam ale chyba całą noc ale tego nie jestem pewny. Masz elektryczny rozumiem? Dużo masz kurek? ziemniaki w nim parzysz czy coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

ja mam normalny, raczej całą noc nie prauje, nie może to stać dłużej jak 2 dni jeszcze teraz przy takiej temperaturze, ja paruje prawie wszystkie warzywa, a kur na razie mam 150 ale niedługo kupuje jeszcze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blogRol    0

parnik kto rzeczywiście wygoda, ale my sobie radziliśmy zwykłym garnkiem, tylko takim dość...masywnym;) niosek było zawsze 10-12 nie więcej i na taką ilość jeden spokojnie wystarczał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      witam mam pytanie do hodowców gęsi warto zaczynać hodowle? mam budynek 30x15 oraz 20 ha pola da rade z tego zarobić? 
    • Przez Kama30
      Witam zajmuje się ktoś tutaj hodowlą perliczek brojlerów? Interesuje mnie hodowla na większą skale, minimum 500 sztuk, chciała bym wymienić kilka informacji.
    • Przez Dominik1232
      Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie są najlepsze preparaty do odrobaczania kur niosek i czy obowiązuje podczas stosowania karencja na jajka?
       
    • Przez bulin
      Googluje ,ale nic nie moge znalezc. Jedna z kurek , ktore trzymamy na podworku , dostala bardzo dzwinego schorzenia . Objawia sie ono tym jakby szyja stala sie gietka , ze nie moze utrzymac glowy w jednej pozycji . Glowa tej kury caly czas jest wykrecona o ponad 90 stopni , przez co ma bardzo utrudnione zywienie . Jezeli ktos sie spotkal z czyms takim to prosze sie podzielic informacjami .
      Pare lat temu , inna kura chorowala na to samo schorzenie przez co w przeciagu paru miesiecy padla .
      Wielkie dzieki z gory . Kurek mamy 5 sztuk na podworku , wykluczone przejechanie samochodem , atak psa/kota , mozliwe atak szczura , ale czy cos takiego by spowodowalo to ?
       
      Pierwszy post na forum więc witam wszystkich
    • Przez I1234s
      Najlepsza rasa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj