Polecane posty

ramzes1224    2

Opuchlizny dużej nie ma tylko ta jedna cwiartka jest twarda. Nie wiem czy serek leci bo to mamka i cielaki doja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
1 minutę temu, ramzes1224 napisał:

Opuchlizny dużej nie ma tylko ta jedna cwiartka jest twarda. Nie wiem czy serek leci bo to mamka i cielaki doja.

smaruj maścią może przejdzie jak nie to do weterynarza i niech da antybiotyk domięśniowy i na opuchliznę,ale poczekaj trochę może zejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ta opuchlizna - to twarda jak powiedzmy - dobrze napompowana piłka , czy też po nacisku palcem da radę zrobić się wgniecenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to raczej zapalenie , a nie obrzęk . Można powtórzyć tuby + zastrzyk + smarowanie wymienia

Lekarz będzie wiedział co jej podać .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Tylko jeden lekarz na powiat?

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To sam z tą pierdołą do lekarza pojedź .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

I nie trzeba zwlekać, bo czas to pieniądz.

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Zapalenia to nie jest pierdoła były przypadki,że od zapalenia krowa zalegała. Po to jest weterynarz aby leczył,a po drugie antybiotyki nie kupisz sobie w internecie. Jeżeli antybiotyki dowymienne  nie działają to trzeba dać domięśniowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Trzeba dobrac odpowiedni antybiotyk  albo nawet antybiogram jezeli nie bedzie rezultatu.

Ps. Skoro lekarz do takiej pierdoly nie przyjezdza czas poszukac innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Bez lekarza nie ma leczenia zapalenia, nie słuchaj tych, co piszą inaczej, bo nie wiedzą, co piszą. Nie przyjedzie ten, to przyjedzie inny.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzes1224    2

Co podać domiesniowo  to jutro pojadę i kupię?  Karencja na mleko mnie nie dotyczy bo to mamka i cielaki wszystko piją. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszalu    2

Weź jakiś antybiotyk na bazie penicylin. Amoxycilina powinna pomóc. Jeśli nie jest to duże zapalenie to maść rozgrzewająca...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga_Foto   
Gość Aga_Foto
Dnia 18.06.2017 o 12:12, leszek1000 napisał:

Witam czy może mi ktoś doradzić,jak zmniejszyć ilość zapaleń w stadzie.Ile wy macie miesięcznie zapaleń na ile szt.Mam średnio 2 zapalenia na tydzień na 20szt.Dostają tmr sianokiszonka,kukurydza,siano,słoma,wysłodki.premiksy w de heus od niedawna.Diping jest stosowany chusteczki dezynfekujące przed też są ciśnienie ok. NIe mogę sobie poradzić z tymi zapaleniami co chwila jej zapalenie. Nie wiem gdzie jest przyczyna.Obora jest stara,ale obornik wywalam często.Ma ktoś jakieś pomysły?

Mogę Ci coś przekazać z punktu widzenia Technika Weterynarii.

Zapalenie wymienia wywołuje bakteria gram ujemna - pałeczka okrężnicy- escherichia coli.

Przyczynami może być niedostatnia higiena pomieszczeń i doju lub błędy jeśli chodzi o dojarkę, uszkodzenia strzyków lub zbyt gruba warstwa ściółki.

Leczyłeś je sam na mastitis ?  Jeśli tak, to możliwe jest, że ciągle Ci chorują bo po prostu leczenie było nie trafne lub zbyt późne.

Mogą mieć też krowy niedobór tokoferolu (wit. E) i selenu, szczególnie istotne są tu właściwości tokoferolu-  charakteryzuje się właściwościami przeciwutleniającymi (m.in. zapobiega utlenianiu struktur wchodzących w skład błon komórkowych, utrudnia powstawanie wolnych rodników i przyspiesza ich „wymiatanie”).

Więc szła bym w tym kierunku bardziej :)

Zrób sobie koniecznie TOK - terenowy odczyn komórkowy, wyjdzie mastitis to zadzwoń do weta i dajcie próbki mleka  do przebadania do laboratorium, zrobią dobry antybiogram i zalecą wrażliwy antybiotyk.

 

Jakich środków do dippingu używasz?

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Witam mam problem z jedną krową która ma zapalenie podkliniczne w postaci przewlekłej. Co jakiś czas pokazują się kłaczki i opuchnięte wymię,jednak podawane antybiotyki nie działały postanowiłem,że nie będę podawał antybiotyków na ślepo bo to pogorszy sprawę,krowa i tak nie ma gorączki oraz nie ma pogorszonego apetytu. Zawiozłem próbkę z ćwiartki z której miała często zapalenia.Jednak badanie nie wykazało wzrostu bakterii. Zapalenie miała kilka dni wcześniej. Somatyka między 400tyś a 2miliony. Czy ktoś miał podobny problem reszta krów ma somatyke w granicy 100-250. Weterynarz podejrzewa gronkowca.Z testu wynika,że krowa ma wysoką somatyke we wszystkich ćwiartkach. Musze też zrobić korekcję racic,ale reszta stada nie ma problemów z zapaleniami. Zapalenia pojawiają się w stadzie,ale mija same i somatyka wraca do niskiego poziomu. Dostała bolus na somatyke który i tak nie pomógł. Może to coś innego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strsw33    93

Witam ,krowa dostała zapelenia  jednje ćwiartki  , weterynarz dal 4zastrzyki  do miesniowo ,  3 turbo strzykawki  wszystko opadał  na drugi dzien, ale jak  dawała 25litrow mleka , teraz po dwoch   dniach   od leczenia nie daje nic, mam pytanie czy wroci   mleko czy cos nie tak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za_q    15

Mleko wróci, ale w chorej ćwiartce może być mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam takie pytanie. Czy rolnik moze kupic leki dla bydla w hurtowni czy tylko weterynarz ?? Jesli rolnik to byl bym wdzięczny za jakies namiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W hurtowni leków kupuje tylko lekarz weterynarii, lub technik zdaje się.

To jakby ktos chcial w aptece kupic leki na receptę bez recepty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Myszek2255
      Witam,
       
      Moze mi ktos doradzic co moze byc powodem zapalenia otrzewnej u krowy i jakie sa tego skutki ?
      Czy krowa ktora polknela cialo obce np w postaci gwozdzia, jest do uratowania czy musi isc na uboj ? 
      Dziekuje za wszelkie odpowiedzi. 
    • Przez fartom
      Koledzy , wie ktoś może jaka będzie stawka dopłat do krów i młodego bydła w tym roku?
    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy można utrzymać się z hodowli 10 krów(simentali mlecznych)? Urodzone jałówki odchowywał bym i sprzedawał do dalszej hodowli. Czy byłbym w stanie zarobić na miesiąc około 2-2.5 tyś?  
    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się ile mleka dają krowy ras zachowawczych w ciągu laktacji? Chciałbym mieć w stadzie 5 krów aby otrzymać dopłatę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj