Skocz do zawartości
sony5

Dzierżawa gospodarstwa rolnego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sony5    46

Co myślicie o tym. Czy ktoś z was dzierżawi takom gospodarkę i o jakim areale

myślałem coś szukać w przyszłości od 50ha do 100ha a nawet więcej jak by było

można brać dopłaty na takom dzierżawioną gospodarkę

jakie są zyski z takiej gospodarki i czy warto

proszę o odpowiedzi

StasiekS    73

Przygotuj sobie długopis lub ołówek (jak wolisz), kartkę papieru, kalkulator i komputer z dostępem do internetu. Wytęż swoje szare komórki i za ich pomocą policz sobie czy będzie Ci się to opłaciło. Wiem, że może być to trudne ale trochę chęci i Ci się uda. Powiem Ci nawet, że na tym forum takich podobnych tematów jest dość dużo. Wystarczy trochę poczytać, poklikać itd. Życzę miłej zabawy.

BiniekD1    1

ile mogę dać za 9 ha klasy 2i3 on chce 1700 zł za ha . ile wy płacicie na kujawach

Wiadomość z agroFakt.pl

ChiquitaB    60

kolego biniek jak kupić to coś ci zera się pomyliły a jak nawet za 17tys to bym brał bez mrugnięcia okiem

rafalkom555    13

Chcesz dzierżawić po to aby dopłaty brać? Pomyśl, nikt ci nie da za darmo, a cena od hektara będzie minimalna na 100% ile będą wynosić dopłaty :D

ile mogę dać za 9 ha klasy 2i3 on chce 1700 zł za ha . ile wy płacicie na kujawach

Ja też sie zastanawiam nad dzierżawą, bo chciałbym otworzyć duża agroturystykę, ale taka z atrakcjami: konie, coś w rodzaju wesołego miasteczka dla młodziezy i dzieci, ewentualnie jakies specjalne wyjazdy firmowe plu usługi ekstra, ostatnio zainteresowało mnie otworzenie tam tez jakiegoś klubu na wynajem np. dla swingersów, duzo o tym piszą: artykuł) i myslę, że to mógłby byc niezły biznes. Ile by to kosztowało?

andrejus    158
(edytowany)

Ja rok temu sprzedałem 7 ha klasy V , same piaski i kamienie za cene 15000 zł / ha

Edytowano przez andrejus

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Gość WiesioW   
Gość WiesioW

:blink: Za dopłatę MAX

RafZielak    13

Z tego co czytam zróżnicowanie jest ogromne i im dalej od mazowsza tym łatwiej. Niestety ... na tymże mazowszu przy dzierżawie dopłaty obszarowe w zasadzie w 99% idą do właściciela ziemi, a nei do dzierżawcy i dodatkowo trzema by zwykle dopłacić min. 100-200 PLN od hektara rocznie. Nie opłaci się brać dzierżaw jeśli nie ma się konkretnego planu wyciągnięcia z nich zysków lub konkretnego zapotrzebowania na ziemię.

Podsumowując ... nie masz ziemii ... zarobek na dzierżawach w zasadzie niewykonalny.

Pozdrawiam

Rafał

rafal90    0

Może trochę nie w temacie ale mam możliwość wydzierżawić stodołę i chciałem się zapytać ile można dać za taką dzierżawę

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez MarcinKoczewski
      Cześć wszystkim 
      Mam dylemat robie remont w oBorze  i  chce  wysłuchać waszych propożycji  
      Jak radzicie mi zrobić kojce dla cieląt z desek   Cży  z rur ?
      Jak wygląda to u was 
      Kojce grupowe czy  osobne 
      Jak grupowe jak  z pojeniem? 
      I czy u was się nie ssą  za uszy i pępki

• Przez 1994szymon
      Siema!!! Mam dwa silosy bina(30t każdy). Mam zamiar w niedługim czasie dokupić jeszcze jeden (od 45 do 60t). BIN to porządna firma z tradycjami i jestem do niej przekonany jednak ostatnio obejrzałem stronę silosów Michał. Są tam silosy z lejem. To by było dobre rozwiązanie, jednak nie podaje ona ceny(chyba że się dobrze nie przyjrzałem ). Chciałbym się dowiedzieć jak są wykonane, z jakich materiałów (chodzi mi konkretnie o opinie właścicieli bo na stronie mogą sobie pisać co chcą ).

P.S
      Jeżeli chodzi o lej to mi nie robi większej różnicy czy wewn. czy zewn.
    • Przez rafals2
      Jaką halę opłaca się bardziej postawić ma mieć wymiary 40x12x4,5. Przeznaczenie to magazyn zbożowy jak również na maszyny. Której koszt postawienia jest mniejszy ??
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.