Matey

Opinie o ciągnikach marki New Holland

Polecane posty

Matey    885

Witam, ostatnio zainteresowałem się marką NH i chciałbym się dowiedzieć od wszystkich użytkowników jak to z nimi naprawdę jest. Polacacie je/nie polacacie ich ? Chodzi mi własciwie o wszystkie modele :) Jak awaryjność, spalanie w róźnych pracach, a może ktoś się orientuje jak wypadają w porównaniu z JD ? Pozdrawiam :)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

nh jak nh :) dla mnie to czołowka duzy komfort zaawansowany technicznie.jd chyba lepiej wykonany bo czytałem ze tvt miał troche lipne wykończenie w srodku...spalanie z tego co porownałem tak na oko na dlg to troche wieksze od jelonka dla mnie JD>NH.ale jesli sie zastanawiasz nad nh to niezłe maszyny

  • Like 1

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Nie JD 8530 jest już w drodze, do niego jakiś pług i ok. Chce nh jeszcze bo się nie wyrobie na 12 ha. Żart oczywiście :). CHciałem się o tej marce czegoś dowiedzieć, czy często trafiają się trefne egzeplarze i w ogóle ;p dzieki za posty.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekNH    0

Wybór JD czy NH to według mnie nie najważniejsza sprawa (nie mówię, że nie istotna). Jedno i drugie swoją robotę w polu zrobi (oczywiście z proporcjonalnymi do mocy ciągnika maszynami). Najważniejsze żebyś później nie został sam jak coś się stanie. Dla mnie najważniejsza przy wyborze był diler i serwis i ogólne podejście do ciebie później kiedy będziesz eksploatował sprzęt a nie na zasadzie - fajnie wszystko do momentu przelania pieniędzy a później "wal się leszczu". Na twoim tak zrobiłbym.

 

PS Skoro odebrałeś czy odbierasz jednego JD to chyba lepiej trzymać się jednej marki. Przeglądy, części zawsze można taniej negocjować. Bierz JD następnego. Ja z NH jestem zadowolony. Jest tak jak powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Z tym JD to żart był. Co do dilerów to nie jest tak źle, jeden oddalony o 50km (ten od nH) a drugi jakies20 od JD. Narazie chcę się zorientować jak to jest na teraz, bo do kupna tego sprzeętu to jeszcze daleka droga niestety ;p


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimo    0

Jeżeli to będzie traktor do transportu to ja bym wzioł NH chociaż potrafią troche spalić ale jeżeli typowo w pole to JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja mieszkam blisko Płocka (tam produkują ) i nie widać na polach dużo niebieskich ciągników.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziku    2

Jak dla mnie to NH jest jedą z najlepszych marek zeby nie powiedziec najlepszą !! :) bardzo mała awaryjnośc dobre parametry w porównaniu do innych , są wygodne i dobrze sie spisują w pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
longerbycz    2

mój kumpel ma TM 130 kupił go w 2001 r i na początku sprawował się dobrze po około 100mth poszła jakaś tablica do włączania świateł na panelu po lewej stronie a po około 300mth silnik sie zaczał grzać badali go 4dni u mnie na podwórku bo podłączyli go do takiego obciążnika na wałku mocy nic nie stwierdzili więc zabrali go do siebie do Płocka na drodze im stanął i musieli go holowac był u nich tam z tydzień coś w końcu zrobili i teraz ma nastukane dopiero 700mth!!!!!!!!! dziwie sie mu że tak mało nim jeździ ale go nie zrozumiem chyba nigdy hehe no ale ma jeszcze ursusa 1634 z 91 r i zetora 7211 oraz 2 360 na 50 ha to mu wystarczy heh ale słyszałem że te nowe TL sa lepsze mała awaryjność podobno ale ja chyba i tak nigdy nie kupie new holland nie lubie niebieskich ciągników (troche) ale kto wie może....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Moge cos powiedziec o TL, tej starszej, ogólnie nie jest oszczedzana, ma ponad 3 tys MTH, tam w nich dorabiane były w płocku wlasnie spręzarki powietrza, i im to srednio wychodzilo, ale obecnie po przeróbkach gwarancyjnych, jest ok, ovecnie jest juz druga sprezarka bo z tamtej pociekło, ta która teraz jest daje sie wyloczyc i nie obciąza ciągnika i tłoczka kiedy nie potrzeba (wiekszosc czasu zywotnosci ciągnika), jak na ciągnik ponad 90 konny jest zwrotna, ogólnie jazda jest fajna porównując np do zetora podobnej mocy, ma moze troszke za mało otworów wentylacyjnych w kabinie, przy silnym deszczu nie uzywając klimy nawiew musi pracowac na wyrzych obrotach zeby szyby nie zachodziły a tył i tak nieco zachodzi parą, spalanie na poziomie 6-10l/h 5-6 l to na pryzmie ugniatanie :) palił mniej, ale nieco ma nieco podciągnietą dawkę paliwa na pompie zeby miał wiecej mocy, do tej pory robił najwiecej chyba w gospodarstwie bo, prasowanie, orka, doprawianie z siewem, itp, ale bedzie juz odciążony, to powinien pochodzic napewno dłużej w łatwiejszych warunkach, ostatnio kolega mówił mi ze orze takimi samymi pługami jakie ja posiadam, tyle ze JD SE 90 konny, i nie da rady orac na całą szerokosc korpusa czyli 50cm, pługi 4 skibowe, mieszka niedaleko to ziemia chyba nie powinna sie tak różnic, a moze jest dużo ciezsza.

Podoba mi sie w nim regulacja zaczepu górnego, jest dosc wygodna, szybko sie go demontuje.

O TM nie mam dobrego zdania, własnie dla kolegi TM 130 wysiadlo cos w skrzyni, tz, nie jechał do tyłu, i został rozbebeszony przez serwis i wymieniają co trzeba, skrzynia jest chyba taka sam jak w TL przynajmniej przelozenia sa identyczne i ilosc biegów, rozpisalem sie za duzo, sorki :)


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kolegę, ktrz pracuje w serwisie NH i pokrótce z nim rozmawialem! stwierdzil on że raczej by ich nie polecał! części drogie (szczegolnie jakies nietypowe), a awaryjność ... dosyć wysoka! nie pamiątam ktorego modelu ale tak powiedział! Jeszcze raz podkreslam nie jest to moje zdanie bo NH nie mam, tylko tego serwisanta!

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziku    2

ja tez mam kolege serwisanta tylko ze oni obsługują NH JD Lambogini i chyba Zetory. to mówił ze do NH wyjeżdżają najżadziej. więc chyba zalezy jaki model sie trafi. mi sie wydaje ze TL i TS są najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Witam!

Opini jest tyle co użytkowników. Generalnie duże znaczenie ma z jakiej fabryki pochodzi ciągnik.Jakość jest różna w zależności od modeli. Najbardziej moim zdaniem awaryjna i słaba konstrukcja to TDD ale za to tania. W wyższych modelach jest już lepiej. Mowa o TS-A i TVT(obecnie inna nazwa T7500) zresztą TVT to nic innego jak Case CVX i Steyr CVT. Na tych ciągnikach na odlewach zresztą są loga Steyr.

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Dlatego właśnie chcę poznać tą marke bo zabardzo w oznaczeniach poszczególnych modeli to ja sie nie łapie. Wiem tylko tyle że Case NH i steyr pochodzą z tej samej fabryki i steyra nie da sie kupić w Polsce.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

chyba nie wszystkie modele sie pokrywaja, nie wiem czy we wsztkich fabrykach sa oddawane te same ciagniki a roznia sie tylko kolorem, maska i kabina, pewnie beda do tego dazyc, aby zmniejszyc koszty produkcji, ale pewne jest tylko jedno ze wspolnie tworza koncern CNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12
Ja mieszkam blisko Płocka (tam produkują ) i nie widać na polach dużo niebieskich ciągników.
No nie widac ale ludzie nie wiedzą coto za traktor wec często wybierają zetora albo john deera bo te dwie marki są najsławniejsze w polsce!!!!

W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

powiem też że odstrasza ich cena...NH


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885
No nie widac ale ludzie nie wiedzą coto za traktor wec często wybierają zetora albo john deera bo te dwie marki są najsławniejsze w polsce!!!!

Nie no chyba każdy kto chce kupić ciągnik a nie wie jaki to się troche interesuje poszczególnymi markami. Aczemu nie biorą NH? Tego to ja już nie wiem..


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalg2424    0

co myslicie o nh ts 115 a?mam 40 ha i w planach kupno 6 cylindrowego ciagniczka który bedzie chodzic takze w turze a szczególnie z prasa nh z docinaczem-jezeli wiecie cos wiecej tez na temat tej prasy to prosze o opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Ja myślę że to New Holland i ma około 115 koni. Co to za pytanie.... co myślimy o NH ts 115, ale o co Ci chodzi? :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawelkx
      Witam, w New Hollandzie 7740 zaczęła mi się zapalać kontrolka i nie wiem od czego jest. Zapala się jak przy wysokich obrotach. Np. przy 1600 się zaświeci to gdy odpuszczę gaz a obroty się zmniejszają lampka gaśnie.
       

    • Przez mario989
      Mam problem z wyświetlaczem w New Holandzie tvt 155. Nie wyświetlają się żadne kontrolki w liczniku, oprócz tej od ładownia. Ciągnik normalnie odpala 
    • Przez adam1968z
      Witam pacjent to nh 8260. Wymienione przewody paliwowe ,nowy wskaznik poziomu paliwa ,płukany zbiornik a nadal się zapowietrza dzieje się tak podczas cięższych prac np orka, talerzowanie. co może dolegać.
    • Przez LubelskiRolnik
      Witam wczoraj wyskoczył mi taki o to błąd co to oznacza?
      20210418_183517.mp4
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj