Matey

Opinie o ciągnikach marki New Holland

Polecane posty

według statystyki używanych ciągników fendt jest najmniej awaryjny, ale nie każdego stać na fendta dlatego ja znalazłem kompromis w postaci NH i jestem w pełni usatysfakcjonowany

oczywiście każdy ma swoje zdanie i zazwyczaj każdy wychwala to co ma, nie przekonasz się póki sam nie popracujesz danym sprzętem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pracuje na NH T 6030 od jakiegoś czasu mam 220 mth i nie narzekam na taki ciągnik pozwoliły mi fundusze i taki kupiłem myślałem jeszcze o zetorze podobnej mocy jednak zrezygnowałem sąsiad ma zetorka 2 letniego chyba i tez sobie chwali co do jd i fendow nie wiem bo nikt w okolicy nie ma aczkolwiek muszę przyznać ze moim zdaniem i nie mowie tu o jakości (chociaż różnicy pewnie nie ma dużej)0 tylko o stylistyce to w środku nh podoba mi się bardziej niż jd ale to moje zdanie. No i jeżeli za jd mam dać 250tys a za nh np 220tys to po gwarancji zostanie mi 30 tys na naprawy a trochę już za to naprawie. Co do spalania to myślałem ze będzie troszkę lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oj kolega przypomniał mi jeszcze o środowisku operatora, w NH o wiele przyjemniej się pracuje niż w JD Przemek (sąsiad od JD) sam przyznał że lepiej wykończony jest mój T5060 niż przykładowo jego 6630 Premium :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

To albo przez ostatnie parę lat NH tak się polepszyły albo JD skiepszczyły :D -żeby porównywać te dwa ciągniki to naprawdę trzeba sporej dozy odwagi cywilnej mieć :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Wiesz... ja ostatnio miałem przyjemność przejechać się JD 6420 SE ( jak to niektórzy mówią szajse ediszyn :D ) i wykonanie tego ciągnika w środku zdecydowanie in plus w porównaniu do MF 5425, NH T6030 Plus, a także DF Agrofarm. Tandeta plastików w tych sprzętach poraża :D Tak więc lepsze wnętrze w T5060 to raczej sci-fi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adriano1232    0

Ja mam nh 70-56 bis już 8 rok od nowości przepracowane ponad 2000mth Traktorek nie jest duży bo zaledwie 70KM jednak spalanie ma na bardzo dobrym poziomie jednym słowem ursusa c 360 nie opłaca się nawet odpalać w porównaniu do nh Skrzynia przekładniowa gwarantuje dobrą moc dowodem jest to że ciągnik pracuje z pługiem 5 skibowym natomiast po sąsiedzku MTZ 82 z 4 skibami z taką samą prędkością. Ciągnik przez te lata praktycznie bez awaryjny wiadomo elektryka po jakimś czasie siadła ale wszystko da się poprawić we własnym zakresie co do części mechanicznych to urwałem 2 razy bolec od belki i rozszczelnił mi się bak paliwa ale to była wada fabryczna więc na gwarancji jeszcze został wymieniony.

Ogólnie to jestem zadowolony z NH jego wielkie zalety to:

-oszczędny silnik iveco

-krótki i zwinny

-lekki

-uniwersalny ( ciągnik zarówno na podwórko jak i w pole)

-tani w eksplatacji

-praktycznie bez awaryjny

-idealne synchronizowanie napędów przedniego i tylnego nie zdziera opon.

Nie wiem jak wygląda sytuacja w nowszych modelach ale zauważyłem ze wszystko jest o wiele delikatniejsze nie wiem może się mylę.

 

Co do JD to wielkim plusem tych ciągników jest rama której w moim NH nie ma:D


Adi1232

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Wiesz... ja ostatnio miałem przyjemność przejechać się JD 6420 SE ( jak to niektórzy mówią szajse ediszyn :D ) i wykonanie tego ciągnika w środku zdecydowanie in plus w porównaniu do MF 5425, NH T6030 Plus, a także DF Agrofarm. Tandeta plastików w tych sprzętach poraża :D Tak więc lepsze wnętrze w T5060 to raczej sci-fi :)

 

Z przewagą "fi" :)

@Adriano -jak połączyć lekki ciągnik z dobrym uciągiem ?-70 KM i 5 skib ? (po 20 cm na korpus ?) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12
-idealne synchronizowanie napędów przedniego i tylnego nie zdziera opon.
To jakie nowe ciągniki nie mają idealnie zsynchronizowanych napędów???? Według mnie troche dziwny argument

@jaro a np ursusa 912 lub pochodnych 4 wolnossących robiących podorywke np w paxdzierniku nie widziałeś?? bo ja widziałem a taki 912 to chyba ma 76 polskich koników nie?


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem reklamę w gazecie mają jakąś jesienną promocję i z tego co widziałem ceny traktorów New Holland są naprawdę atrakcyjne, wic jak chcesz kupić Nh to przejdź się na agro show i pogadaj ze sprzedawcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@Andrzej-nie napisałem aby powyżej "lekki" ?-a chyba polskich czwórek lekkimi nie nazwiesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

@ jaro no wiesz to jest znowu temat do dyskusji bo wszyscy narzekają że zachodnie ciągniki niby lekkie a polskie ciężkie tylko z tym że raczej z reguły ursusy i zetory mają założone obciążniki a zachodnie raczej nie a po drugie > regulacja siłowa i już pare kg więcej , tak czy siak to grube przegięcie 70km i 5 skib > masz racje za lekkie za słabe poprostu katowanie spszetu (ile taki 70 konny nh waży bo sam nie wiem?Ja swego czasu c-360 ciagałem 4x30 na 25cm na średniej ziemi :D )


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Chodziło mi o to że kolega Adriano chyba z lejtka przesadził twierdząc iż ten "Bisik" ma większy uciąg niż MTZ 82...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adriano1232    0

Koledzy co do synchronizowania napędów może to wam się wydaje dziwne ale jak popatrzycie po ciągnikach z 4x4 to niektóre mają o wiele bardziej zdarte opony w przodzie w porównaniu z tylnymi U mnie opony zdzierają się równomiernie nie rozumie tego dlaczego jesteście tacy zdziwieni tym argumentem.

 

Co do pługa ziemie mam średnie i nie widzę żadnego sensu ciągnięcia 4 skib jeżeli radzi sobie z 5-ma, Wiadomo jeżeli bym miał ciężkie to i pług 3 skibowy by musiał ciągnąć bo nie dał by rady większego.

 

Co do Mtz może się mylę albo mój sąsiad po prostu nie ma pojęcia o robocie w polu piszę co widzę.


Adi1232

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

A nie pomyślałeś, że inni może więcej w transporcie po szosach jeżdżą? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adriano1232    0

Nie pomyślałem ponieważ jazda po asfalcie z włączonym napędem bez potrzeby jego użycia jest czystym niedbalstwem:P No to już wiemy jak sprawdzić kto rzeczywiście dba o sprzęt:D


Adi1232

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekRolnik    0

dokładnie tak :D

w nowszych ciągnikach przedni napę rozłącza się przy prędkości 15

w innych 20.

przy jeździe z większą prędkością można go popsuć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące silnika a mianowicie jak wygląda spalanie według konkurencji? Jak jest z wytrzymałością tych silników bo chyba nigdzie tego nie ma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Moim zdaniem silnik w NH będzie mniej żywotny od deutza w fendzie i JD a tak to porównywalnie a jeśli chodzi o apetyt na ON to spali więcej od fendta , mniej w lekkiej pracy od JD ale już więcej od JD w ciężkiej pracy takie moje zdanie.


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Andrzej-Mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedz na temat żywotności.Bardzo mnie to interesuje a nigdzie nie mogę znaleźć takich informacji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Kolego @ zetorek5340gr niestety nie rozwine swojej wypowiedzi z bardzo prostego powodu: nie mam żadnych podstaw aby cokolwiek powiedzieć na pewno to są tylko moje przypuszczenia :D i taka ogólnie rzecz biorąc wiedza zasłyszana nie mam żadnego z tych ciągników o których pisałem więc Ci nic konkretnego nie powiem tak samo jak każda inna osoba na forum przynajmniej na temat żywotności silnika ( jak dbasz tak masz) zależy jak kto użytkuje sprzęt a z tym spalaniem to jest tak jak mówie ogólnie rzecz biorąc do tego wszystkiego należy dodać konkretne modele wiadomo nie wszytkie są udane nie które bardziej inne mniej , a testy?? testy sobie praktyka sobie niestety tak jest testami np dlg można według mnie się posiłkować* ale nie kierować . NH ogólnie jest uważany za ciągnik słabszy* Fendt jest przez wielu rolników uważany za najlepszy ciągnik jest bardzo dobry do prac mieszanych (lekkich w szczególności) JD jest polecany do typowo ciężkiej pracy ponieważ pali w niej mało i jest bardzo wytrzymałym ciągnikiem nie bojącym się dużego obciążenia natomiast NH jest uważany za ciągnik w którym jest najlepszy stosunek ceny do jakości.

 

Ortografia

Edytowano przez krolikNH

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Jesli chodziło o mnie to niestety nie tylko robiłem za balast( pasażer) Hmm .... słuchamy słuchamy bardzo chętnie przeczytam nie tylko ja jak tam spostrzeżenia z użytkowania NH ( i napisz jakim modelem jeździsz) tak w porównaniu do innych marek . Pozdrowienia


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NH T5060 od półtora roku, nie chcę wychwalać marki ponieważ nie o to tutaj chodzi, tylko kolega stwierdza że NH łyka ON więcej niż JD w ciężkiej pracy, 4x45 na 1 ha orki NH 12 litrów, JD chrzestnego mojego 110 KM na 1 ha orki tym samym pługiem spalił już 15 litrów tak że chyba nie jest to mniej. obydwa ciągniki w tym samym wieku i o zbliżonym przebiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Hm wierze Ci tylko sam przyznaj racje że JD to trzeba umieć jeździć jeśli ktoś wsiądzie i myśli że jest w starej osiemdziesiątce* > gaz do dechy i na 70% obciążenia to niech się nie dziwi że jd spali więcej JD nie lubi wysokiego kręcenia > niskie obroty 1400-1600 i z90% obciążenia jak nie więcej a po drugie wiesz jak to jest ja orałem ty orałeś itd zależy czym orałeś jaką działke jaką ziemie z jaką prędkością i napisz jeszcze jak możesz jakiego tego JD dokładnie ma Twój chrzestny?


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AleeX
      Witam,
      Mam problem z wycieraczką przednią w new holland t7 260, bezpieczniki, przekażnik itp wszystko sprawdzone i są dobre, a nie włącza się. Ktoś miał może taki sam problem? Czy to wina przełącznika przy kierownicy?
    • Przez pawelkx
      Witam, w New Hollandzie 7740 zaczęła mi się zapalać kontrolka i nie wiem od czego jest. Zapala się jak przy wysokich obrotach. Np. przy 1600 się zaświeci to gdy odpuszczę gaz a obroty się zmniejszają lampka gaśnie.
       

    • Przez mario989
      Mam problem z wyświetlaczem w New Holandzie tvt 155. Nie wyświetlają się żadne kontrolki w liczniku, oprócz tej od ładownia. Ciągnik normalnie odpala 
    • Przez adam1968z
      Witam pacjent to nh 8260. Wymienione przewody paliwowe ,nowy wskaznik poziomu paliwa ,płukany zbiornik a nadal się zapowietrza dzieje się tak podczas cięższych prac np orka, talerzowanie. co może dolegać.
    • Przez LubelskiRolnik
      Witam wczoraj wyskoczył mi taki o to błąd co to oznacza?
      20210418_183517.mp4
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj