Matey

Opinie o ciągnikach marki New Holland

Polecane posty

Viper    6
A znasz stronę gdzie można go zobaczyć tak ogólnie ????

 

Wejc na stronke CNH, i wybierz kraj UK czyli wielka brytania, i tam masz wszystko.


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris017    2
Seria TD jest udana czy nie?

Ostatnio namówiłem sąsiada do zakupu ciągnika new holland TD95D plus i jest bardzo z niego zadowolony . Ja trochę nim jeździłem i powiem że jak na mniejsze areały to ten ciągnik jest jak w sam raz . Nie mam do niego zastrzeżeń . ;)


Nie ma lepszego od John deere-a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

A ja rozmawiałem z gospodarzem co ma 4 nh z roczników 2000-2007 i powiedział że TD D to składak i że to się będzie sypać. A zrobiony jest dla mniejszych rolników kupujących ciągnik na PROW.

 

Choć w swoim stadzie nie ma TD to się na tych ciągnikach naprawdę dobrze zna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
A ja rozmawiałem z gospodarzem co ma 4 nh z roczników 2000-2007 i powiedział że TD D to składak i że to się będzie sypać. A zrobiony jest dla mniejszych rolników kupujących ciągnik na PROW.

 

Choć w swoim stadzie nie ma TD to się na tych ciągnikach naprawdę dobrze zna.

Td70d jeśli to taki składak to chyba nie jest to nic szczególnie lepszego od farmtracka ;) , różnie panowie piszecie ale mnie tylko martwią te ceny części do td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

Ja uwazam ze ciagniki Nh ponizej 90 KM nie stoja na dobrym poziomie. choc moja opinia to tylko opinia obserwatora a nie uzytkownika. nie ufam tym modelom TL to ostatnia seria która bym kupił ale TD juz nie ;)


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarolek19    0

my posiadamy New Holland-a 8160

traktor jest fajny lecz troszke awaryjny

zepsóły sie w nim te przyciski co włanczają WOM i TUZ tylny

i teraz znowu nie chodzi w nim przedni TUZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Ja posiadam TS 115A z 2004r. Zero awaryjności, problemów. Wlewać paliwo i jechać!!!. Co do tych awarii musze się wypowiedzieć bo nie za bardzo mi sie chce wierzyć, że w NH jest aż tak dużo awarii. Albo ludzie jeżdżą jak idioci żyłują ciągniki do granic mozliwości, albo używają nie zgodnie z instrukcją użytkowania. To nie ursus, że jest gaz i sprzęgło.

Powiem tak jeśli chcecie mieć bezawaryjny ciągnik to trzeba bezwzględnie stsosować się do czasu wymiany płynów ustrojowych i filtrów, bo to podstawa we wszystkich ciągnikach wyżyszych klas.

Wszystkim radzę - studiujcie dokładnie od dechy do dechy instrukcję użytkowania, a co najważniejsze stosujcie sie do niej, a na pewno ciągnik będzie mało awaryjny albo wcale.


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki dylemat. Zadatkowaliśmy jelonka w czerwcu w euro a cena podskoczyła do 198tys zl teraz john dera 6330 basic. I mam duży dylemat co wybrać. Ma być ciągnik główny na 30hektarach narazie 20 ha to zielonki, pługi, rozrzutnik 8t ,agregat, przyczepa claas43m3 z nożami do sianokiszonki - co liczy się z transportem ok 2 km od domu mam laki. Ze zwrotem zaliczki niema problemu, kwestia wyboru ciągnika... Proszę o porady. Nie wiem co wybrać, boje się elektroniki w NH. Proszę poradźcie coś

 

Niby to forum dla rolników ale jak ktoś potrzebuje porady to cisza. To chyba forum dla rozfantazjowanych i chwalących się tylko ludzi. Trudno

 

Uważaj jak piszesz, zwłaszcza interpunkcja.

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

nie przesadzasz trochę??? napisałeś o 23:17 i zaraz chciałbyś mieć odp??? poczekaj co najmniej do 23 czyli po największym "bumie " w okolicach 18-20. Czasem trzeba poczekać kilka dni. Pamiętaj żeby spieszyć się po woli.

 

PS łączę posty


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

@OPTIMUSpRIME -a dlaczego nie boisz się elektroniki w JD? ja co prawda krótko posiadam NH ale za to mogę przytoczyć opinię mojego znajomego który po roku różnych szopek z JD 6830 (głównie elektronika) sprzedał go i kupił Same Silver czyli teoretycznie ciągnik gorszy od JD. Konkludując moją wypowiedź wydaje mi się że nie marka ma dzisiaj znaczenie bo przecież dużo elementów jest unifikowanych chociażby osprzęt BOSCH-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiem, ze niemożna się spieszyć ale juz NH podniósł ceny.za tydzień znów o 2% maja iść do góry. jest jedna sztuka 6010PLUS ZA 200 BRUTTO, a wszedzie juz cena 210-220tys zl brutto za ta wersje. w johnie nie boje się elektroniki tylko na nią nie stać mnie.cena od czerwca z 174tys brutto wskoczyla do 200tys, a mam limit do 200 wiec pospiech jednak wymuszony. jak euro pójdzie do góry to może mnie stać będzie na ursusa tylko....NH T6010 PLUS jest dobrze wyposażony tylko boje sie awaryjności elektroniki... ma 93KM a john 100 tyle ze goly, bo wersja basic. niby na 30h to i 90km powinno styknac ale mam przyczepę claas 445s i z nia 84KM renata dostaje nieźle w palnik. wiec stad te moje rozterki i problemy bo problem niemały. ceny maszyn idą w strasznym tempie. co radzicie panowie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

No dobrze, ale nadal nie odpowiedziałeś mi na pytanie - skąd przeświadczenie że elektronika w NH zawodzi a w JD nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"No dobrze, ale nadal nie odpowiedziałeś mi na pytanie - skąd przeświadczenie że elektronika w NH zawodzi a w JD nie?"

 

niemam przeswiadczenia. pytam sie was o opinie. chcialbym poradzic sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1
wiem, ze niemożna się spieszyć ale juz NH podniósł ceny.za tydzień znów o 2% maja iść do góry. jest jedna sztuka 6010PLUS ZA 200 BRUTTO, a wszedzie juz cena 210-220tys zl brutto za ta wersje. w johnie nie boje się elektroniki tylko na nią nie stać mnie.cena od czerwca z 174tys brutto wskoczyla do 200tys, a mam limit do 200 wiec pospiech jednak wymuszony. jak euro pójdzie do góry to może mnie stać będzie na ursusa tylko....NH T6010 PLUS jest dobrze wyposażony tylko boje sie awaryjności elektroniki... ma 93KM a john 100 tyle ze goly, bo wersja basic. niby na 30h to i 90km powinno styknac ale mam przyczepę claas 445s i z nia 84KM renata dostaje nieźle w palnik. wiec stad te moje rozterki i problemy bo problem niemały. ceny maszyn idą w strasznym tempie. co radzicie panowie??

Przepraszam bardzo NH T 6010 PLUS ma 101 koni pod maską i wcale tak dużo elektroniki nie ma pewnie tyle co w tym basicu, cena cennikowa tego ciagnika do tej pory była 200000 tyś brutto a jakiś upust i tak powinni ci dać u mnie w firmie to jak sie dobrze pogada to nawet do 8 % może ci zejść z ceny, A ciągnik jest bardzo dobry a ja chociaż pracuje w firmie która sprzedaje NH to sie wcale nie śpiesze poczekam czy mi wogóle przyznają taki ciagnik, dużo osób rezygnuje z realizacji wniosków, ceny spadaja wiec na kredyty też ludzie nie będą maszyn brali wiec po nowym roku może stanieje to wszystko bo tak szczerze panowie to kto im to będzie kupował, samochodów już nie ma kto kupowac i fabryki zamykaja i tu to samo będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciągnik bardzo dobry dlatego ze pracujesz w firmie czy faktycznie tak jest?? powinienes wiedziec ze 6010ma 101KM w prospekcie ale to moc podana na hamowni bez obciazenia. Pod obciazeniem ma ok 92KM. Ceny ida jak glupie i ciekawe czy mowisz tak bo po nowym roku chcesz sprzedac drozej czy faktycznie spadnie. Co roku z nowym rokiem sa nowe ceny, wyzsze wiec w tym roku tez taniej nie bedzie raczej.tak samo ich nieobchodzi ze mleko po 80gr tak samo i cena. Wszyscy wala ceny do góry bo wiedzą ze i tak gdzies ten rolnik musi tą maszyne kupic. W Polsce wnioskow bylo multum i jak polowa zrezygnuje to itak ful sprzetow beda kupowac. Tak mysle. Polecasz NH6010???

 

Nie cytuj poprzedniego posta...

Błędy ortograficzne - po kropce zawsze dawaj spację bo ciężko się czyta

Edytowano przez krolikNH
Ortografia & cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

już widze ten bum na zakup sprzętu roliczego przy cenie kuku 20 -25 pszenicy 40- 50 pln i mleka 70-90pln. widze te tłumy rolników kupujące nowy sprzęt. Tak biegną do salonów że mało się nie pozabijają jeden o drugiego.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś podpisał umowę na PROW to kupi.bo gdzieś musi.niemowie ze tłumy będą ale dużo rolników na pewno.w skali całego kraju masa.kogo obchodzi ze słabo nam płacą.nigdy nie obchodziło i teraz tez nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
już widze ten bum na zakup sprzętu roliczego przy cenie kuku 20 -25 pszenicy 40- 50 pln i mleka 70-90pln. widze te tłumy rolników kupujące nowy sprzęt. Tak biegną do salonów że mało się nie pozabijają jeden o drugiego.

 

Tak zgadzam się z kolegom, sam inwestycje na razie odpuściłem bo nie wiadomo co dalej bedzie. Mamy przycież cud gospodarczy ;)

Ale większośc powinna zrobić to samo, niech dilerzy też troche uszami poprzeplatają.

 

Wszyscy żyją z gospodarza i jak przyjeżdzaja na podwórko jakies firmy zeby cos sprzedac to im mówię: Jak mleko bedzie drozsze to kupie, na razie mnie nie stac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oby tak bylo. Moze i ja realizacje przeniose na marzec

 

ma ktos NH T6010?? JAK SIE SPRAWUJE?

Nie pisz posta pod postem, używaj opcji EDIT!!! ;)

Edytowano przez krolikNH
Łączenie postów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1
Ciągnik bardzo dobry dlatego ze pracujesz w firmie czy faktycznie tak jest?? powinienes wiedziec ze 6010ma 101KM w prospekcie ale to moc podana na hamowni bez obciazenia. Pod obciazeniem ma ok 92KM. Ceny ida jak glupie i ciekawe czy mowisz tak bo po nowym roku chcesz sprzedac drozej czy faktycznie spadnie. Co roku z nowym rokiem sa nowe ceny, wyzsze wiec w tym roku tez taniej nie bedzie raczej.tak samo ich nieobchodzi ze mleko po 80gr tak samo i cena. Wszyscy wala ceny do góry bo wiedzą ze i tak gdzies ten rolnik musi tą maszyne kupic. W Polsce wnioskow bylo multum i jak polowa zrezygnuje to itak ful sprzetow beda kupowac. Tak mysle. Polecasz NH6010???

 

Wiem że temat już zamknięty.

Pracuje w firmie która sprzedaje NH ale sam ich nie sprzedaje ja zajmuje się sprzedażą środków ochrony roślin. KOlego Optimus chociaż pracuje w tej firmie to wniosek był złożony na Deutza Agrotron K 110 dopiero teraz przy poprawce zmieniłem na NH T 6030 Plus. A zmieniłem dlatego że uważam że ten ciągnik będzie dużo lepszy. Jest cięższy, ma większą pojemność silnika, ładny wygląd wizualny, super dużą kabine, wersja Plus jest już nieźle wyposażona i jak dla mnie wystarczająca. Ja wybrałem skrzynie 16x16, 8 biegów sprzęgło 8 biegów. Mój ojciec złożył wniosek bo ja niestety jeszcze nic na siebie nie mam ale maszyny wybieram ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek10141    2

Proszę o szczere opinie co do spalania ciągników NH.

Mam od niedawna T5040 (85KM) następca TL i w orce z trójką zagonową na 10mth spalił dokładnie 103l. paliwa trochę za dużo. Ci z serwisu za moją sugestią ściągli pasek od sprężarki bo do orki niepotrzebna ze sprężarką spalił by jeszcze więcej np. drugi mój ciągnik 10 letni U10141 pali 9l na mth.

Czy z nim wszystko w porządku?

Kupuję polskie paliwo na fakturę nie jakieś ukraińskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek10141    2

Ale ten ciągnik ma nabite dopiero 155mth. Jak już mam pompę regenerować.

Faktycznie ziemie mam ciężkie i ciężko się orze i bez blokady daleko nie zajedzie .

Ale mówię 10 letni Ursus (96 km) z 4-rką zagonową pali 9 litrów na godzinę.

Coś mi ten NH zadużo pali!!

Porozmawiam ze serwisantami na ten temat!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Morela15
      Witam 
      Dziś podczas pracy z wozem asenizacyjnym wyświetlił mi się błąd 5034 i obrazek ciągnika z wałkiem, wom nje da sie włączyć. Ciągnik to t5.110 z tego roku 
      Mial ktoś taki błąd?
    • Przez Paweł95
      Witam.Jestem nowy na forum mam problem z new holland td5.85 ciągnik nie chce grzać a temperatura skacze raz w gore raz w dół.Wie ktoś może jaka jest przyczyna??
    • Przez AleeX
      Witam,
      Mam problem z wycieraczką przednią w new holland t7 260, bezpieczniki, przekażnik itp wszystko sprawdzone i są dobre, a nie włącza się. Ktoś miał może taki sam problem? Czy to wina przełącznika przy kierownicy?
    • Przez pawelkx
      Witam, w New Hollandzie 7740 zaczęła mi się zapalać kontrolka i nie wiem od czego jest. Zapala się jak przy wysokich obrotach. Np. przy 1600 się zaświeci to gdy odpuszczę gaz a obroty się zmniejszają lampka gaśnie.
       

    • Przez mario989
      Mam problem z wyświetlaczem w New Holandzie tvt 155. Nie wyświetlają się żadne kontrolki w liczniku, oprócz tej od ładownia. Ciągnik normalnie odpala 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj