Matey

Opinie o ciągnikach marki New Holland

Polecane posty

b0gdan    90

Większośc modeli New Holland jest tańszych od Case - dlatego, że Case produkuje większość ciagników w fabrykach New Holland stąd musi ponosić minimalny dodatkowy koszt wobec New Holland co odbija się na rolniku. Stąd nie opłaca się kupowac np Case JX tylko New Holland TD5000 czy inne wyższe modele. Ciągniki są te same, różni je jedynie kolor i faktury - kasa.

 

Jest jeden wyjatek w seri średnio-wysokiej mocy gdzie to w Case produkują New Holland'y i wtedy w tym wypadku jednym bardziej opłaca się kupić Case, ale dotyczy to tylko jednej serii.

 

Podsumowując - w większości przypadków dużo lepiej kupic jest New Holland, znam kilku użytkowników tej marki i są bardzo zadowoleni - ciagniki sa ekonomiczne, mało palą (to dotyczy zarówno New Holland jak i Case), tanie częśći a baza serwisowa NH w naszym wojewódstwie zbiera same pochwały.

 

Mając wybór np wybrać NH a np. John Deere nasuwa się prosta rzecz - na całym zachodzie lepiej sprzedają się New Holland (najlepiej sprzedająca się marka) od JD - dlaczego? Bo to ciagnik ma przynośić KORZYŚCI rolnikowi a nie odwrotnie (JD ma drogie częsci, dużo pali, i modele mniejsze produkowane są wiadomo gdzie i wiadomo jakiej jakości...)

 

Podsumowując - świetna sprzedaż NH od lat na zachodzie nie bierze się z nikąd.

Case i NH maja wspólne fabryki tylko małych ciągników, wszystkie inne produkowane są oddzielnie Case w Austrii NH w Anglii. Z ciągników Case w Anglii produkowana jest tylko Puma, ale tylko na rynki poza europejskie.

Jakie ciągniki sprzedawane w Polsce JD produkuje poza Europą?

Kolega same mity i slogany... jak to diler :(

Jeszcze co do sprzedaży, nie wiem jaka była ona w ubiegłym roku w Europie, ale ciekaw jestem bardziej jak wyglądała ona w rozbiciu na przedziały mocy, jest mi ciężko sobie wyobrazić, aby NH wyprzedził JD w ciągnikach o wyższych mocach. NH świetnie sprzedaje np. sadowniki.

Całkowita wielkość sprzedaży koncernu Deere&Co w 2008 roku to 28,5 mld dolarów, zaś całego CNH, czyli Case, NH, Steyer i Kobelco to 18,5 mld dolarów, więc troszkę mniej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TrackLift    0

Hmmm moja opinia do NH TDD i Case JX: ciągniki wg. mnie trochę awaryjne, w mojej okolicy jest trochę tych maszyn i praktycznie każdy miał jakąś usterkę ale opowiem o tym mojego sąsiada bo o jego usterkach więcej wiem. W sezon 2009 ciągnik trochę stał bo psuła się pompa paliwowa 3 razy w żniwa :) ciągnik w sumie wszystkich awarii ponad 10 to spokojnie miał no ale cóż u innych może tak źle to jeszcze nie było ale awarię z pompą paliwową chyba miał każdy :) kolejny dla mnie minus ciasna kabina plusem za to była jego zwrotność, a i jeszcze jedno trochę jeździłem w lato tym NH i hamulce w nim to masakra jest :) łatwo go zadusić, a w zimę słabo palą.

 

To jest tylko moja opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Ja mam 2 TD80D (jeden 5100mth, drugi ponad 4000 oba 2004r.), T7520 (2600mth 2007r.) i TD5050. Z pierwszych trzech jestem bardzo zadowolony, ale TD5050 jakoś spadł jakościowo w dół. Siedzenie się potargało w ciągu pół roku, poszedł kompresor i przy Tytanie 14 spalił mi 15litrów na godzinę. Dla porównania T7520 przy tym samym rozrzutniku spalił o litr mniej...5050 kupiłem w 2008r.

może za mało koników w tym td5050 do tego rozrzutnika i dlatego takie spalanie :)


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

jak zwykle to samo-u sąsiada u kolegi. -bardzo bym prosił nie pisać takich opini bo to naprawde śmieszne co piszesz TrackLift-masz zetora to sie wypowiedz na jego temat i juz a nie pierdoły wypisujesz-moze miał wadliwą pąpe i coś widziałeś to zaraz takie cos wypisujesz a wymień inne awarie może co? moj NH spisuje sie świetnie i jestem z niego bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Czy to tylko moje spostrzeżenie, czy jest tak, że im większy new holland, tym lepiej wykonany?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TrackLift    0

jak zwykle to samo-u sąsiada u kolegi. -bardzo bym prosił nie pisać takich opini bo to naprawde śmieszne co piszesz TrackLift-masz zetora to sie wypowiedz na jego temat i juz a nie pierdoły wypisujesz-moze miał wadliwą pąpe i coś widziałeś to zaraz takie cos wypisujesz a wymień inne awarie może co? moj NH spisuje sie świetnie i jestem z niego bardzo zadowolony.

Czytaj uważnie (przeczytasz kawałek i już piszesz posta jeśli umiesz to przeczytaj do końca :)) nie tylko on miał problemy z pompą jak coś :) i nie pierdoły jak coś bo to Ty możesz wypisywać pierdoły :) po pierwsze to jest temat "Opinie o ciągnikach marki New Holland" więc chyba wypisuje swoją opinie a Ty masz jakiś problem. Inne awarie to miedzy innymi hamulce, hydraulika, no a reszta to drobne sprawy jak przepalony wydech itd. ale miał częste problemy z pompą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

ja nie mam jakiejś wykreowanej opinii ale kilka razy jeździłem NH i jedyne co zauważyłem to moc deklarowana różni się od mocy którą ciągnik generuje, tzn jakieś ogólnie słabe są te ciągniki... ja jeździłem 120km a wrażenie jak by miał ze sto z małym hakiem, brakuje mocy przy obciążeniu


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

jak bedziesz miał NH to cos napisz o nim a to co tam gdzieś podsłyszłeś to moze zostaw dla siebie bo właśnie przez takie opinie robi sie bałagan na forum bo totalne pierdoły opowiadasz ze ma słabe chamulce czy tez zimą słabo pali bo to akurat sa bardzo silne strony tych ciągników i kazdy kto go ma to ci powie to samo wiec następnym razem pomyśl co piszesz i nie kłuć sie ze mną bo twoja wiedza na ten temat jest znikoma i nie warta totalnie nic.gdybym miał robić to samo to bym musiał pisać o wielu renomowanych markach jak JOHN DEERE i FENDT bo widziałem kilka razy jak serwis zawitał na polu u sąsiada czy też ściągano fenda z pola na lince a to poprostu były kłopoty z niewiedzy właścicieli wiec sie zastanów jak coś napiszesz na jakiś temat bo coś tam z daleka widziałeś czy też sąsiadka ci mówiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TrackLift    0

Szkoda mi Ciebie :) jeździłem tym NH i hamulce leciutko nie chodzą. To nie jest z żadnych plotek nie rozumiesz tego siła Ci to trzeba przekazać? Takie informacje mam z pierwszej ręki a nie z plotki jak to Ty z sąsiadką robisz. Chyba bym nie wymyślał tych awarii bo po co :) i brawa dla Ciebie że ciężkie odpalanie zimą to dobre strony haha szacun :) no jakoś osoby które mają te nh jakoś mi tego nie powiedziały dziwne :)

Wydaje mi się że nie wiesz co to opinia jest :) Mi te ciągniki nie podchodzą zbytnio do gustu ale to przecież jest moja opinia! czy ktoś musi się nią sugerować? nie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Moge potwierdzić ze NH-y dobrze palą zimą. A posiadam t5060 i u znajomego TM-y też dobrze palą.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@TrackLift

Pisałeś o tylu usterkach, to może opisz każdą dokładnie. :) Awarie pomp się zdarzają, ale to wynika ze złej jakości paliwa głównie, jak kto woli NH jest czuły na jakość paliwa. wink.gif Dużo zależy od samego przekazu i ubrania kluczowych kwestii w słowa. tongue.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

prosił bym byś mi nie ubliżał skoro ja tego nie robie wiec sie zastanów co piszesz bo jesteś troszke za smarkaty-wiesz. poczytaj temat jak odpalają NH to zobaczysz co piszą tam uzytkownicy i moze wtedy zmienisz zdanie. Sam piszesz ze wszystko ci ktoś powiedział i twoja wiedz sie tylko do tego sprowadza wiec odpuśc sobie to gadanie i nie pisz juz nic bo nprawde sie ośmieszasz w oczach innyh uzytkoiwnikow i tak naprawde gdyby tu takie same opinie były jak twoje to by na to forum nik nie wchodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TrackLift    0

naprawdę tego nie robisz? a smarkaty to co to jest też sobie zważaj. widzę jak odpalają musiałem jednego już ciągnąć. NH TDD są super maszyny miód malina awaria przy nich rzecz nie możliwa pompy paliwowe to plus dla ciągnika, taka opinia pewnie Ci się podoba takie opinie każdy by chętnie czytał na forum ale potem jak by zakupił taką maszynę co niektóry mógłby się zdziwić

 

@Bobek_Farmer

jeśli pompa jest wymieniana kilkakrotnie przez krótki okres to chyba jest coś nie tak. Nie twierdzę że te ciągniki to jakaś masakra ale w porównaniu do innych jakaś usterka zdarza się częściej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

niech jakiś mediator usunie konto tego użytkownika bo to co on wypisuje to śmiech na sali i jescze w dodatku mi grozi-no panowie tak nie może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Też znam taki przypadek, że pompę wymieniali, ale to wiązało się ze złą jakością paliwa. Serwis nawet nie oczekiwanie przyjeżdżał do rolnika, żeby sprawić jakość paliwa. Odnosząc się do różnych marek, to w większości przypadków awaria pompy wiązała się z badaniem jakości paliwa i ustaleniem przyczyny usterki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TrackLift    0

niech jakiś mediator usunie konto tego użytkownika bo to co on wypisuje to śmiech na sali i jescze w dodatku mi grozi-no panowie tak nie może być.

chyba moderator :) ortografii też się naucz patrząc co na niektóre Twoje posty i piszesz nie na temat. Ja mam złą opinię tylko do tego modelu. O co Tobie człowieku chodzi? Ja tylko pisze opinie na temat NH TDD a Ty zaraz skaczesz na mnie jak bym pisał opinie o Twojej matce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

jak masz c 330 to sie wypowiedz na jej temat a nie o NH piszesz-ja tez nie twierdze ze to maszyny bezawaryjne ale to co ty piszesz jest bez sensu chodz moge sie zgodzić z tym ze pompy przeciekały w niektórch modelach ale to wszystko ale z tym ze nie pala zima i hamulce mają awaryjne to naprawde wyssane z palca i tylko człowiek o znikomej wiedzy na ten temat moze cos takiego napisać-pozdrawiam .A pozatym pisząc coś o mojej matce to chyba przeginasz i pokazujez w ten sposób do jakich czynow jesteś zdolny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TrackLift    0

jak masz c 330 to sie wypowiedz na jej temat a nie o NH piszesz-ja tez nie twierdze ze to maszyny bezawaryjne ale to co ty piszesz jest bez sensu chodz moge sie zgodzić z tym ze pompy przeciekały w niektórch modelach ale to wszystko ale z tym ze nie pala zima i hamulce mają awaryjne to naprawde wyssane z palca i tylko człowiek o znikomej wiedzy na ten temat moze cos takiego napisać-pozdrawiam .

nie mam c330 no z tymi hamulce to się zdarzyło u jednej osoby ale nie o to chodzi że awaryjne tylko trochę ciężko chodzą może to tak tylko u niego ale do wciśnięcia hamulca trochę siły trzeba było włożyć nie mam dużej wiedzy o tych ciągnikach to prawda. Czemu bez sensu? Tak się stało co zrobisz może to tylko wyjątek ale się zdarzyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

jak zwykle to samo-u sąsiada u kolegi. -bardzo bym prosił nie pisać takich opini bo to naprawde śmieszne co piszesz TrackLift-masz zetora to sie wypowiedz na jego temat i juz a nie pierdoły wypisujesz-moze miał wadliwą pąpe i coś widziałeś to zaraz takie cos wypisujesz a wymień inne awarie może co? moj NH spisuje sie świetnie i jestem z niego bardzo zadowolony.

ja zabiorę głos w sprawie formalnej dotyczącej takich postów. jeżeli widzę że do sąsiada przyjeżdża serwis trzy razy na miesiąc i on twierdzi że ciągnik super , to według ciebie mam mu wierzyć? nie chodzi tu o konkretną markę. często bywa tak (już kiedyś ktoś o tym pisał) że właścicielowi ciężko się przyznać że ciągnik i to w dodatku markowy ma jakieś awarie , a niestety czasami takowe występują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

wojtas-zgadzam sie z tobą bo w kazdym ciągniku moze sie przytrafić awaria i nie ma to znaczenia czy to fendt czy pronar ale jeśli ktoś nie wie co sie stało to niech nie pisze i wprowadza kogoś w błąd bo o to naprawde na tym forum nie chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TrackLift    0

wojtas-zgadzam sie z tobą bo w kazdym ciągniku moze sie przytrafić awaria i nie ma to znaczenia czy to fendt czy pronar ale jeśli ktoś nie wie co sie stało to niech nie pisze i wprowadza kogoś w błąd bo o to naprawde na tym forum nie chodzi.

Zapewne chodzi o mnie bo się mnie uczepiłeś :) Jeśli bym nie wiedział to bym nie pisał o tym chyba oczywiste :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł95
      Witam.Jestem nowy na forum mam problem z new holland td5.85 ciągnik nie chce grzać a temperatura skacze raz w gore raz w dół.Wie ktoś może jaka jest przyczyna??
    • Przez AleeX
      Witam,
      Mam problem z wycieraczką przednią w new holland t7 260, bezpieczniki, przekażnik itp wszystko sprawdzone i są dobre, a nie włącza się. Ktoś miał może taki sam problem? Czy to wina przełącznika przy kierownicy?
    • Przez pawelkx
      Witam, w New Hollandzie 7740 zaczęła mi się zapalać kontrolka i nie wiem od czego jest. Zapala się jak przy wysokich obrotach. Np. przy 1600 się zaświeci to gdy odpuszczę gaz a obroty się zmniejszają lampka gaśnie.
       

    • Przez mario989
      Mam problem z wyświetlaczem w New Holandzie tvt 155. Nie wyświetlają się żadne kontrolki w liczniku, oprócz tej od ładownia. Ciągnik normalnie odpala 
    • Przez adam1968z
      Witam pacjent to nh 8260. Wymienione przewody paliwowe ,nowy wskaznik poziomu paliwa ,płukany zbiornik a nadal się zapowietrza dzieje się tak podczas cięższych prac np orka, talerzowanie. co może dolegać.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj