rollo29

Wyłudzanie płatności bezpośrednich

Polecane posty

prometeusz    3

zapomniałeś o świnkach, nie samym mlekiem żyje człowiek :D schabowego też musi zjeść :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi123    14

I to by było to wtedy by może cenny ziemi spadły i może lepsza opłacalność w tej pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83
Napisano (edytowany)

Nie wiem o co taki płacz.

Jest trochę takich rolników u nas w okolicy co pola trawą obsiane i nic z nią nie robią, wtedy oddają nawet za free do obkoszenia i obie strony mają z tego korzyść :)

Edytowano przez samczyk1991

Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

mówicie że dopłaty do produkcji-a czy wiecie dlaczego my mamy dopłaty do ha.,dlaczego była reforma cukrowa,kwotowanie mleka.stara 15 ma mieć dopłaty do powierzchni(były takie założenia)-wiecie dlaczego?

wszystkie te działania(lepsze lub gorsze)mają na celu ograniczenie produkcji w unii europejskiej-bo jest nadwyżka produktów rolnych(może nie w tym roku)przez co są górki i spadki cen poniżej opłacalności-wtedy potrzebna jest interwencja na rynku-która kosztuje i trzeba tą nadwyżkę wyeksportować po za unię,co też kosztuję-dotację do eksportu.unia coraz większa i rynek po za unijny coraz skromniejszy.

założenia całej tej gmatwaniny są OK-lecz wykonanie nierzadko mizerne.

ja bym chciał równe dopłaty w całej unii-tyle samo euro do ha i Niemczech,Francji,Grecji i Polsce(uprawy specjalne na innych zasadach są-ale też żeby były równe).w całej unii mamy koszty zbliżone,ceny płodów zbliżone,a dopłaty różne.

a co do dzierżaw i należności-jak nie pasuje to pieprznij to w cholerę-ale nie jeden,tylko wszyscy razem-jak ktoś z dzierżawy zrezygnuje a drugi by się na ten kawałek nie ślinił,to by właściciel dopłaty chętnie oddał,byle ktoś podatek zapłacił.

ilu z was by wzięło ziemię w dzierżawę,bo się wykarmić nie możecie ze swojej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

@jaro-

 

Tak jak mówiłem wyżej.

@StasiekS- a słyszałeś, że w Polsce jest więcej rolników niż w w USA? A ja się pytam gdzie oni wszyscy są? Odpowiedź wszyscy znamy.

Na wsiach. Polskie rolnictwo było od zawsze rozdrobnione (no może nie licząc demokracji szlacheckiej). Kiedyś 5 ha wystarczyło aby wykarmić rodzinę i jakoś żyć. Teraz z 5 ha nawet samego siebie nie utrzymasz a co dopiero rodzinę. Dlatego większość rolników znalazło inne źródło dochodu w mieście. Część porzuciła swoje gospodarstwa, inni dalej uprawiają a reszta oddaje w dzierżawy. Dlatego na papierze jest tak dużo rolników. Tych z marszałkowskiej to nie ma dużo. Rozejrzycie się po okolicy i policzcie ile tej burżuazji jest u Was? Bo u mnie wcale (nie licząc wczasowiczów lub tych co kupili 1 ha ziemi pod dom). Więc oczywiście rolnik musi znaleźć jakiś powód aby ponarzekać na swój los i na kogoś trzeba zwalić winę. No bo w końcu polskiemu rolnikowi zawsze musi być pod górę i wiać wiatr w oczy. Inaczej czegoś by brakowało w naszej dziwnej kulturze.

 

Najlepiej gdyby wcale nie było dopłat, dotacji i innych subwencji. Wtedy zostaną ci którzy potrafią liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

pytanie za 100 punktów - kto to jest rolnik? ktoś kto opłaca składkę KRUS, a może ktoś kto ma numer ewidencyjny gospodarstwa w ARiMR i pobiera dopłaty, a może jeszcze ktoś kto opłaca podatek gruntowy. Także definicji rolnika u nas jest mnogo od wyboru do koloru, a tak naprawdę prawdziwych rolników jest niewiele więcej niż w innych krajach. A ci nieprawdziwi wkręcili się pod definicję i doją ile się da. StasiekS może i tej burżuazji nie ma dużo, ale areały jakimi dysponują robią już wrażenie. Popieram zdanie kolegów iż system dopłat powinien się zmienić ponieważ na dzień dzisiejszy spora część środków trafia nie tam gdzie z założenia miała trafiać. Na koniec powiem tak: "parówkowym skrytożercom mówimy NIE";)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

damian40000 - zastanawiałes się nad zmniejszeniem produkcji albo na dokupieniu paszy??

jak oddasz dopłatę, zapłacisz czynsz i podatek to co ci zostanie?? Odpowiedz jest prosta. Twoja nie zapłacona praca.

uważam że trzeba to przekalkulować.

 

wojtas - co do pełnych obór to pamiętam te czasu u mnie. na szczęście to już minęło, chociaż najciężej było się przełamać mojemu tacie.

teraz zrozumiał że dużo nie znaczy dobrze i likwiduje hodowlę (w moim wypadku były inne przyczyny likwidacji)

 

czy działanie niczym ORMO da pożądane skutki? kapowanie na ludzi? to rolnik działa nie odpowiednio i napędza całą tą machinę, skoro się godzi na dane warunki.

wszystkiego mieć nie można.

 

mentalność wśród rolników się zmieni jak się zmieni pokolenie.

na to potrzeba czasu.

 

jaro8540 - popieram wprowadzenie innego systemu dopłat niż obecny, ponieważ ewentualna zmiana systemu na bardziej dopracowany zahamowała by obecny proceder pochłaniania dopłat przez ''burżuazję'' lub traktowanie jej jak zasiłku socjalnego przez ''biedotę''

 

pozdrawiam

zgadzam się z tobą . co do dziań typu "ormo" to na zachodzie europy nazywa się to "postawą obywatelską". tam wyrzucisz papier przez okno samochodu to od razu ktoś dzwoni na policję i nikt nie traktuje tego jako donosicielstwa. w polsce natomiast nagminnie łamie się i nagina wszystkie możliwe przepisy. jeżeli dopłata należy się temu kto obrabia to dlaczego bierze ją właściciel? sami jesteśmy sobie winni. nie wiem czy pomoże tu zmiana pokoleniowa. młodzi uczą się od starszych i robią tak samo.miałem też kilka ha w dzierżawie właściciel nie miał nawet ciągnika ale gdy zapytałem czy mogę pobrać zwrot akcyzy na paliwo na jego hektary (bo to jest możliwe) oświadczył że ma znajomego na stacji paliw i wypisuje mu lewe rachunki . takie przykłady przekrętów są wszędzie wokół nas i nikt się temu nie dziwi i uważa to za normalność.u nas tacy małorolni pooddawali ziemię , biorą czynsz i dopłaty i spacerują się w kapciach po wsi a ci co mają hodowlę ryją od rana do ciemnej nocy nie mając na nic czasu i nieraz nie wiedza jaki jest dzień tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

Wprowadzając w Polsce dopłaty do produkcji a nie do powierzchni doszlibyśmy do momentu, że wszyscy hodowali by na maxa. Tylko co zrobić wtedy z odchodami od zwierząt? Wtedy należałoby PŁACIĆ duże pieniądze dla odbiorców obornika i gnojowicy na inne pola. Znów byłoby źle.

Kwestia osób, które wydzierżawiają ziemię innym. Przecież nikt na siłę z nikim nie podpisuje umowy dzierżaw, każdy może oddać swoją ziemię w dzierżawę. W mojej okolicy jest trzech takich delikwentów. Doszli do takiego "wyścigu szczurów", że chodząc podpisywać umowy dzierżawy po nogach, aby być szybszym od innego. U mnie na kujawach, cena dzieżaw za ziemie uprawną zaczyna się od 1500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6

no dobra ale powiedzcie jak ud***ć takiego "rolnika"??szlag mnie chce trafić,gość pomiędzy moimi łąkami chce odemnie 100,- rocznie za dzierżawę i do tego dopłaty. rozchodzi się o 20a!!!! i ni w pi... nie w oko muszę zostawić to 20a w środku,bo stwierdził że woli sam skosić. domyślam się ze albo to zostawi albo spali a ja mu tego nie popuszcze.. tylko co i jak zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

W życiu bym w moim rejonie nie dał takich wysokich opłat dzierżawy za grunt, to paranoja! Może na 1 klasie się jeszcze opłacać ale wątpię w to....

 

@marzencia, jak ten 'delikwent' będzie wypalał łąkę lub nie stosował się do przepisów które zobowiązują go jeśli bierze dopłatę(np nie będzie jej wcale kosił) to zgłoś go do ARiMR i tyle...

Jak zabiorą mu dopłaty i zapłaci jeszcze karę np. za wypalanie pola to mu się odechce takie warunki za dzierżawę dyktować..


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

ja nie dzierżawię ani dzierżawcą nie jestem-to co chciałem to kupiłem,i po problemie.

własność ŚWIĘTA rzecz-co was obchodzi co właściciel na swoim wyrabia-jak wam czynsz nie pasuje to rzućcie to w cholerę-po co robicie na kogoś,i macie pretensję-bo inny weźmie-niech bierze przecież mówicie że wam nie pasuje.

drogo czynsz,dopłaty oddaję właścicielowi,kawałek zaniedbany i uprawa nieopłacalna-ale muszę go obrabiać,bo inny weźmie-wasze słowa-pytam się po co,bo czegoś tu nie rozumiem,jakaś sprawa honoru dokładać ze swojego do czyjegoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

no dobra ale powiedzcie jak ud***ć takiego "rolnika"??szlag mnie chce trafić,gość pomiędzy moimi łąkami chce odemnie 100,- rocznie za dzierżawę i do tego dopłaty. rozchodzi się o 20a!!!! i ni w pi... nie w oko muszę zostawić to 20a w środku,bo stwierdził że woli sam skosić. domyślam się ze albo to zostawi albo spali a ja mu tego nie popuszcze.. tylko co i jak zrobić??

Nic. Niech sam kosi. Może kiedyś mu się to znudzi albo i nie. I nie radzę skarżyć za byle co. Bo później on może robić to samo Tobie. A na pewno coś się w Twoim gospodarstwie znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6

no ok, jego jest niech skosi, ale jak spali, bądź zostawi i zwlecze dziki na moje działki, to nie podaruję. zbierałam to kilka dobrych lat, on brał dopłaty, a taki to rolnik z niego, że ani traktora, ani sprzętu a po podwórku nawet kury nie chodzą.. do tego bezczelny, arogancki i generalnie wyżej sra niż du.. ma! nie ma pojęcia o trudzie jaki trzeba włożyć w pole aby coś z niego mieć.. brał dopłaty tyle lat i myśli, że jest gość, a ja musze tyrać jak dziki wół, aby coś z tego mieć.. ok co chce to mam! ale grać na nosie sobie nie pozwolę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Jak spali to już inne organy się nim zajmą. Jak zostawi i będzie brał dopłaty to zgłoś do Agencji. Ale zanim coś zrobisz, przemyśl to bo może to się na Tobie to później zemścić. A może zaproponuj mu odkupienie tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6

a niech sie mści!! to ja jestem rolnikiem a nie on..przytakne jeśli będzie u mnie coś nie tak, bo będzie to nieświadomie. wiesz jaką cene wystawił za 20a?!! 20tys i oczywiście koszty notarialne!! śmiech na sali!! ziemia 4 klasy i bez drogi dojazdowej.. ludziom się konkretnie we łbach przewraca, a najlepsze jest to,że takim co w życiu nic nie mieli, dostali pole i się im $ w oczach zaświeciły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

To nic nie rób. Im bardziej pokazujesz, że Tobie zależy tym bardziej on podbija cenę. Ciebie 20 arów łąki więcej nie zbawi a on ma teraz problem. Odpuść sobie i pokaż, że masz gdzieś jego łąkę.

 

to ja jestem rolnikiem a nie on

Bycie rolnikiem niesie ze sobą jakieś przywileje że tak piszesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6

niestety nie ma żadnych przywileji i dlatego trzeba walczyć o swoje.. masz łeb i ... to kombinuj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Ale nie walczysz o swoje tylko o czyjąś łąkę. A to różnica. Daj sobie z nią spokój. Niech kosi a jak mu się znudzi to sam przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

niestety nie ma żadnych przywileji i dlatego trzeba walczyć o swoje.. masz łeb i ... to kombinuj!

 

Nie no ...wymiękłem :D -prawdziwa z ciebie baba z los grandes włochates cojones :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damix    2

Ja mam takiego co ma 4 ha niby dla tego gościa to łąki ale dla mnie to jest ugór(5-6godz koszenie w samych takich garbach kretowinach itp.) w tylko raz w roku daje mi do koszenia. trawe zostawia do zgnicia i po sprawie dopłate ma jest coś tam zielone... ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie wiem co za problem. Po co żale na forum wypisywać. Jeśli macie podejżenie, że ktoś pobiera dopłaty nie obsiewając pól. Wystarczy odpowiednie pismo do arimr skierować. Wyłudzenia to normalka ilu kupuje ziemię po to tylko aby zusu nie płacić tylko krus. Zajdą sobie jelenia co im uprawia bo przecież są rolnikami. A potem rolnikom obrywa się za niski krus. A ilu go wyłudza. To samo tyczy się dopłat ktos kupi glebe znajdzie frajera co ją obrabia a on czysty pieniądz bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6

Nie no ...wymiękłem :D -prawdziwa z ciebie baba z los grandes włochates cojones :D .

 

eee tam baba.. babeczka jeśli już ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

Jak kto lubi meldować niech melduje, ale ja tego nie popieram. Czasem takim meldowaniem można ukrzywdzić niewinną osobę. Cwaniactwa się nie zwalczy niestety. Największy problem to jest cwaniactwo handlarzy nawozami. Jak dopłaty wypłacą to oni je uczciwemu rolnikowi zabiorą i kupią sobie nowe BMW (np.), a co! I właśnie tu jest pies pogrzebany moim zdaniem. Wolny rynek dobija rolnika, bo produkt rolny nie może leżeć latami w magazynie, bo traci na wartości, a gdyby te nawozy i paliwo nie kosztowały tyle co teraz kosztują to nawet to oddanie dopłaty właścicielowi gruntów nie było by takie krzywdzące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj