rollo29

Wyłudzanie płatności bezpośrednich

Polecane posty

marzencia    6

apropo nawozów.. sąsiad co roku wozi saletrę w big bagach z tarnowa,po 600,- za tone.. oczywiście on robi interes na tym, ale choćby nawet skąd takie ceny na sklepach?! przecież to złodziejstwo w biały dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Jakie złodziejstwo. Dolicz do tego podatki, ceny transportu, koszt magazynowania to wyjdzie, że pośrednik nie ma kosmicznej marży. Dolicz do tego często kredyty bo za coś trzeba się rozwijać i już po marży. Zamiast narzekać zbierzcie rolników i sami zamówcie u producenta. Problemu nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Nie wiem co za problem. Po co żale na forum wypisywać. Jeśli macie podejżenie, że ktoś pobiera dopłaty nie obsiewając pól. Wystarczy odpowiednie pismo do arimr skierować. Wyłudzenia to normalka ilu kupuje ziemię po to tylko aby zusu nie płacić tylko krus. Zajdą sobie jelenia co im uprawia bo przecież są rolnikami. A potem rolnikom obrywa się za niski krus. A ilu go wyłudza. To samo tyczy się dopłat ktos kupi glebe znajdzie frajera co ją obrabia a on czysty pieniądz bierze.

Startowałem 3 lata temu w przetargu na ziemie z ANR niektóre działki zarosnięte brzózkami, jakis gosciu z miasta dał taki czynsz ze dałem sobie spokój, ale co sie okazało, on tych pol wogóle nie uprawia. Zgłaszałem ten fakt do ANR, bo jednym z warunkiem dzierżawy było uprawa tych pol i utrzymenie ich w dobrej kulturze rolnej. Pisałem pismo do ARiMR że ta osoba tych pol nie uprawia a bierze za nie dopłaty. Cisza jak makiem zasiał. W zeszłym miesiacu na przewodniczacego Izb Rolnych wybrlali mojego znajomego, byłem u niego i on sie tym zajoł i dostal takie pismo z ARiMR że teraz agencja nie moze przeprowadzić kontroli. A w zeszłym roku kontrolowali cała naszą wioske ale widocznie tylko nie te pola. Widać ze dalej są równi i równiejsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

Nie chrzań mi, że nie nakładają dużej marży przy handlu nawozami. Akurat wiem jak to wygląda i za co ci ludzie tak się rozbudowują. Na handlu nawozami i węglem gościu się dorobił już kilkunastu wiatraków prądotwórczych. A właśnie jak się tylko zaczęły dopłaty do ziemi to nagle w następnym roku zaczął inwestować w elektrownie wiatrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Podałeś tylko jeden przykład. Ja mogę Ci podać kilka przykładów gdzie sprzedawcy nawozów nie mają luksusowych domów, wiatraków i aut. I kosmicznych zysków nie mają. Ale mogę podać Ci kilka przykładów rolników którzy żyją lepiej niż oni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Kojak w twoich postach widać tylko zazdrość, jak gościu zarobił uczciwie a nawet jeśli nie (w Polsce to nic dziwnego) to możesz sam się zająć handlem nawozami... Zajmij się lepiej uprawą swojego pola i skup się na tym a nie na tym kto zarabia więcej... Najlepiej się w końcu pogodzić z gospodarką wolnorynkową, która rządzi się takim a nie innymi prawami... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Polak nic tylko nażekać i zazdrościć potrafi. W Polsce jest swoboda działalności gospodarczej, otwórzcie hurtownie z nawozami i tez kupicie sobie BMW co za problem. Sprzedaż nawozów węgla czy innych tym podobnych to działalność sezonowa. Podatki za metry pensje dla pracowników itd płacić trzeba cały rok. Otwózcie taki biznes to się przekonacie.

Co do pism do anr znam podobną sytuacje. Ludzie dzirżawią glebe na krus. Na działce krzaki rosły. Poszło pismo do anr i po miesiącu sprawdzili. Dzierżawca dostał pismo z info o wystawieniu gleby do przetargu. W przypadku opisanym powyżej być może dzierżawca ma jakiś układ w anr stąd mała ich rychliwość do kontroli. Ale gdy nawet ja przeprowadzą, wystawią glebe do przetargu. To i tak jest problem oni mają takie umowy na dzierżawę czy tez nie chcą ich rozwiązywać, że istnieje w praktyce możliwość kupna ziemi tylko z dzierżawcą. Więc ludzie się na to nie rzucają. Bo dzierżawcy nowy nabywca wywalić nie może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

Masz rację, nowy właściciel wywalić nie może dzierżawcy. Ale może podnieść mu czynsz do nieba i wtedy dzierżawca sam rezygnuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

@PL01-masz po części rację. Jeśli umowa dzierżawy ma datę jej wygaśnięcia (umowa terminowa) to dzierżawca ma prawo do użytkowania gruntu do jej wygaśnięcia (nawet jeśli właściciel gruntu zmarł) ale jeśli jest to umowa bezterminowa, to można wypowiedzieć taką umowę (oczywiście zachowując terminy wypowiedzenia).


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

A po co ja mam się handlem nawozami zajmować. Ja się do handlu nie nadaję i nie będę się tym zajmował, ale w te niskie marże to nie wierze i nigdy nie uwierzę. Może nie wszędzie tak jest, ale w mojej okolicy maja duży zarobek. Tak samo jako po wejściu PROW podrożały maszyny, ziemia i nasiona z centrali. Ale wy pewnie wiecie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

@Kojak co do cen nasion z centrali to podrożały ponieważ państwo przestało dopłacać do hodowli ( wymóg UE) a część tej różnicy w cenie można odzyskać przez dopłaty do materiału siewnego. Ziemia rolna równa do cen Unijnych i dopłaty robią swoje (również swoje trzy grosze dorzucają nowobogadcy co niewiedzą co z pięniedzmi robić).


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj