Polecane posty

zyz1o    9

dziwne bo moj kolega ma 6150m a ja 6150r na oponach firestone i zadnych drgan nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler    16

U mnie są lekkie drganie ale się tym nie przejmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgidu    0

Z jakiego wojewudztwa jesteś bo z chęcią bym sprawdził czy owych drgań niemadz przedstawiciel John deser Polska powiedział że problem dotyczy każdego modelu nowej serii jaki masz rocznik jelonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chillout89    1

W naszym JD 6150M również występują drgania a mamy miekka oś wiec komfort powinien być trochę lepszy, a jedzie się gorzej niż starym ursusem. Trzeba to reklamować i domagać się wymiany opon, bo ponoć dzieje się tak tylko na oponach fireston.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgidu    0

Testowałem u dilera na michelinach i też drgania są podobno to poduszki u mnie zrobiliśmy także mocowania tłumika trochę pomogło bo tak nie lata domagajcie się przeduzenia gwarancji ja no rok otrzymałem dodatkowo

Testowałem u dilera na michelinach i też drgania są podobno to poduszki u mnie zrobiliśmy także mocowania tłumika trochę pomogło bo tak nie lata domagajcie się przeduzenia gwarancji ja no rok otrzymałem dodatkowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler    16
Napisano (edytowany)

John deere 6090RC i przy transporcie są wibracje ale tylko słyszalne nic nie drży. Opony fireston 480 tył jest TLS. Podczas pracy do 15 km/h nic się nie dzieje dopiero po przekroczeniu tej prędkości.  Traktor ma 5 miesięcy rocznik 2014 wrzesień odebrany.

 

W takim wypadku domagać się czegoś?? Przedłużenia gwarancji? Mi to nie przeszkadza i teraz jak ma 200mht jakby trochę zelżało. A jeszcze jedno to nie drży bez przerwy tylko jak pewnie wpada w rezonans. Zobaczę jak rozpocznie się nowy sezon i co się będzie działo dalej. 

 

A tak moim zdanie przecież koła nie są wyważane bieżnik na pewno też ma coś wspólnego z trakcja. Nowe opony to też cętki i takie tam bulwy. Jeżeli wiecie coś więcej to piszcie. 

 

Z czasem od tych drgań może zaczną szyby wypadać :P

Edytowano przez kiler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgidu    0

6090 rc to nie 6150 m inna rama u mnie trzęsie się ciągnik lata tłumik i odkrecaja się podzespoły np zbiornik i wspomniane szyby czyli dzwi jak tu nie przeduzac gwarancji a potem co każda pier**la do jelona kosztuje majatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler    16

No to w takim wypadku u mnie jest pikuś w porównaniu do tego co ty wypisujesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyz1o    9

ja woj podlaskie i nic sie nie trzesie nic nie odpala smiga az milo jezdzilem kumpla 6150m na firestonach i tez nic nie odpada i sie nie trzesie wiec nie bardzo wiem o co wam chodzi ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgidu    0

Jaki ciagnik wczesniej uzytkowales moze niemasz poruwnania jak powinno byc ja u dilera jezdzilem trzema i kazdy trzasl chodzi mi tylko oto czy ktos ma jakis sposub na to jak mozesz to sprawdz jakie cisnienie masz w kolach i odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyz1o    9

sluchaj to moj drugi jd i oba chodza dobrze dzisiaj smigalem erka i nic nie trzesie jutro sprawdze cisnienie jak nie zapomne ale to napewno nie jest zadna wina ciagnika albo opony jakies kartoflaki masz a nie radialne albo felga przygieta a jak pelna to moze zle wspawana nawet nie wiem co to znaczy trzasl silnik pracuje to sie trzesie ale zeby cos sie odkrecalo to ja nie wiem a jak stoisz w miejscu i gazujesz to trzesie ?? czy tylko w czasie jazdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgidu    0

W niejscu tylko troche ale podczs jazdy juz czuc fakt nie zawsze tylko przy niektorych predkosciach najgozej jak zwalniasz z maxa do prawie zera wczesniej mialem 6430 i 5090 r i tego nie bylo

Kola byly sprawdzane przez pana z warszawy z firestona i nic nie stwierdzil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyz1o    9

i pewnie ten pan powiedzial ze sa to super opony ?? ahaha dla mnie te opony to kompletnie badziewie nadaj sie tylko do przykrywania silosow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie też był pan z Firestone i stwierdził że opona jest ok był również pan z John deere z poznania, pojeździł sobie tylko ciągnikiem po okolicy i stwierdził że to wina opon i John deere za opony nie odpowiada zresztą sam takie opony chciałem kompletna olewka ciągnik chodzi fatalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Pytanie czy opony które chciałeś tak mają bo ten typ tak ma. Czy jest to jakaś wada. Jeśli ten typ tak ma to nic nie zrobisz masz co chciałeś. U znajomego dealera jd co bardziej rozgarnięci klienci wybierali continentala przy zakupie ciągnika. Firestone nawet wzrokowo według continentala wyglądało na gorsze badziewie. 

Swoją drogą jd, którego wielu porównuje do fendta jeśli chodzi o opony wpycha ludziom badziew. Fendta czy nawet mf a na takich oponach nie zobaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie masz preferencji co do opony John deser daje albo Firestone albo continental. ja jako klient mogę się nie znać na oponach dlatego zaufałem mojemu deelerowi z radymna zapewniali mnie że wszystkie opony jakie daje firma są super. nie było słowa o jakich kolwiek drganiach. czuje się zwyczajnie oszukany i nie rozumiem kompletnie takiego podejścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Bardziej chętnie wpychają firestone jeśli klient się nie pyta. Nie łudź się, że dealer zadba o twój interes. To jest biznes i tu sentymentów nie ma. Z drugiej strony jd kreujący się na jedną z bardziej prestiżowych marek powinien dawać do swoich ciągników lepsze ogumienie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam tylko nad nadzieje że przez te wibracje ciągnik się nie rozleci bo to będzie masakra. dla mnie to jest kompromitacja marki z dealerem włącznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCzesio123    3

u mnie też był pan z Firestone i stwierdził że opona jest ok był również pan z John deere z poznania, pojeździł sobie tylko ciągnikiem po okolicy i stwierdził że to wina opon i John deere za opony nie odpowiada zresztą sam takie opony chciałem kompletna olewka ciągnik chodzi fatalnie

 

ja już przy 60mth wymieniłem opony na michelin bo nawet na ładnym asfalcie takie drgania miał jak by się po bruździe od pługów jechało lub przez miedze ;] teraz chodzi prawidłowo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCzesio123    3

to była wygórowana cena i to bardzo nie wiem ile wtedy zapłaciłem ale ok. 30tyś nawet ponad z nowymi felgami itp więcej nie chcieli opuścić ;\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCzesio123    3

nie nie dało się... dałem do specjalisty stare felgi to się okazało że są podgięte i powiedział że przez to są te drgania w tych jd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj