Polecane posty

Problem w tym że masz kiepskie opony (szkoda że john deere nie widzi tego problemu), problem ten występuje tylko w firestonach, każde inne jadą płynnie i cichutko. Pewnie gdyby o tym mówiono powszechnie większość dopłaciła by do lepszych opon, a tak dasz trzy bańki za ciągnik i jedziesz jak taczkami na metalowym kółku.

 

 

Dokładnie a firma umywa od tego ręce i ma daleko w d... klienta ważne że zapłacił a teraz niech się buja ze swoim problemem. Mi powiedzano że opony są dobre tylko są to opony rolnicze typowo na glebe i sam takie chciałem i chciałem mieć drgania w ciągniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

Witam

Mam zamiar kupić nowy ciągnik John Deere 6105R służyć ma głównie do oprysków, rozsiewania nawozów i transportu. Chciałbym go maksymalnie wykorzystać i mam pytanie czy da rade z zestawem uprawowo-siewnym Kverneland NG-M 301 i Accord DA dotychczas pracował z nim Ursus 1222 i dawał rade, John ma niby 125 km z IPM z tym że jest w 4 cylindrach, a Ursus 120 km w 6 cyl. Jak myślicie da rade z tym zestawem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

on ma 105 KM, jak chcesz 125 to trzeba kupić 6125R, patrz na moc znamionową bo możesz sie rozczarować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zważywszy na to, że nie wiadomo czy ten ursus ma jeszcze te 120 KM. jd powinien sobie poradzić. Pytanie jest tylko czy IPM/boost 125 KM działa np tylko przy pracach z WOM czy także przy jeździe z maszyna w polu powiedzmy z prędkością 10 km/h. Plusem na rzecz jd jest tez większy moment obrotowy niż w ursusie. No i moc z ipm osiąga 130 KM przy 1900 obrotów. Jest to moc maksymalna z ipm a 125 KM to moc nominalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler    16

Ja mam 6090RC z IPM i włącza się tylko po przekroczeniu pewnych obrotów i na najwyższym zakresie. W pracach polowych nie zauważyłem żeby się włączał. Po za tym nie pracuje z womem więc nie wiem jak to wygląda w tym przypadku. Do końca tego nie rozumiem jak to działa może jest ktoś bardziej obeznany w tym temacie to coś napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, 


chciałbym uzyskać jakieś informacje na temat  skrzyni direct drive od osób które ją posiadają. Mieliście z nią jakieś problemy?


Chcę kupić ciągnik (JD 6140R) z tą skrzynią ale ostatnio był u mnie przedstawiciel innego dealera i mówił coś o awaryjności tej skrzyni oraz wycofywaniu jej z rynku.


Więc proszę o jakiekolwiek informacje z którymi się spotkaliście.


Dzięki  


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Innej marki ale nie namawiał do brania od niego tylko powiedział żeby wybrać inną sprawdzoną skrzynie.

Niby w marcu mają wycofać tą skrzynie ale czy to prawda nie wiadomo. Ktoś może zna użytkownika ciągnika z taką skrzynią i może powiedzieć 

co o niej sądzi?

Edytowano przez tomaszlewandowski_62238

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jak innej marki to podchodzilbym do tego dość spokojnie i zabardzo sie tym nie przejmował.

 

jedno napewno ten przedstawiciel osiągnął zaczynasz wątpić w jd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Ipn zziala na biegu f i po przekroczeniu 1500 obrotów. Czuć foznice gdy to sie wlaczy szczególnie w transporcie pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no niby tak ale nie zachęcał jakoś do kupna od niego tylko żeby wziąć po prostu z inna skrzynią 

fakt faktem ziarno niepewności zasiał :) bo lipa władować się w skrzynie która ma być zonkiem który kosztuje więcej

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

U mnie wokolicy gościu kupił r 170 czy 175 jakoś ale ma na autoquadzie. A wziął bo to już jego 3 jd pierwszy był power drugi autoquadzie i kolejny tez auto. Pytałem czemu tak to powiedział wprost ze power jest bardzo dobra ale podbiegi trzeba samemu klepać a u niego dużo w transporcie chodzą te ciągniki wiec woli autoquadzie gdzie polbiegow same przeskakują a do Directdrive nie chciał dopłacać bo to nowość i zastanawiał sie czy to nie będzie awaryjne tak jak auto power sie zdarzało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

do podłączenia czegos,

w razie jakby się popsuł to można podpiąć tam wiertarkę, szlifierkę jakąś małą spawarkę i naprawić od ręki  :lol: :lol:  :lol: 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

dokładnie nie wiem, ale zapewne jest przetwornica 12/230 i tyle, najlepiej zapytać sie dealera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgidu    0

Do kolegi z problemem drgań czy znaleźli jakieś rozwiązanie u ciebie ja mam to samo tylko z 6150 m drgania są masakryczne wszystkie elementy w kabinie zgrzytaja wymieniane były już poduszki i takie tam efektu brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgidu    0

Opony nie mają nic do tego byłem u dilera i sprawdzałem jelonki z tej serii na innych kołach i nie było szczególnych popraw poza tym był u mnie pan od firestona i sprawdzał bieżnik i takie tam żadnych odchyleń nie znalazł fabryka podobno zna temat wibracji ale nie .ają rozwiązania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj