bubel500

Problem z hamulcami zetor 8045

Polecane posty

bubel500    4
Napisano (edytowany)

Witam.Nie dawno kupiłęm zetora 8045.Działał tylko 1 chamulec a drugiego nie można odpowietrzyć.Zmieniłem więc wyrównywacz i teraz próbowałem odpowietrzać i poszło 0.5l płynu a chamulców nie ma wcale.Co może być przyczyną.

Edytowano przez bubel500

Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31
Napisano (edytowany)

spróbuj rozpiąć pedały hamulca i pompować tylko jednym niech ktoś z tyłu popatrzy czy chodzi cylinderek, jeśli chodzi to dokręć śrube regulacykną aż poczujesz opór potem odkręć 2-3 obroty i wtedy sprawdż hamowanie, regulujesz każdą stronę osobno, jeśli to nie pomoże to mogą być rozsypane tarcze hamulcowe. Ale jeśli cylinderek wogule się nie rusza to padła pompa hamulcowa, przepuszcza płyn zamiast pompować.

Edytowano przez milanreal1
orty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4
Napisano (edytowany)

Włożyłem stary wyrównywacz i 1 chamuje.W drugim są chyba tarcze zepsute bo cylinderek chodzi.

Edytowano przez bubel500

Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Podepnę się pod temat.

Mam zetora 12145, hamulce działają ale trochę dziwnie.

Nie działają płynnie, tzn. jak wciskam hamulec to ciągnik nie zwalnia a wystarczy troszkę mocniej docisnąć i nie wiele brakuje aby zablokować koła. Wymieniłem płyn, wyregulowałem dźwigienki na cylinderkach i jest trochę lepiej ale nie tak jak powinno być.

Co może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A regulowałeś przy pompkach luz między trzpieniem a tłokiem pompek? ma wynosić 1mm. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Panowie a zeby wymienic cylinderek chamulcowy to wystarczy go odkręcic z zewnątrz ? nie trzeba zdejmowac zwolnicy czy cos ?

 

Mi w 385 chamulec na prawe koło nie chciał odbijac , poluzowałem srubę z tyłu i było ok. na jakis czas , teraz znowu przyłapał - znów popusciłem nakrętkę ale z cylinderka podczas hamowania zaczął cieknąć płyn ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Najpierw zobaczcie czy te dźwignie co sa między cylinderkami a rozpierakami nie są pozacierane. Muszą lekko chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

Mam zetora 12145, hamulce działają ale trochę dziwnie.

Nie działają płynnie, tzn. jak wciskam hamulec to ciągnik nie zwalnia a wystarczy troszkę mocniej docisnąć i nie wiele brakuje aby zablokować koła. Wymieniłem płyn, wyregulowałem dźwigienki na cylinderkach i jest trochę lepiej ale nie tak jak powinno być.

Co może być przyczyną?

 

miałem tak przy 8045 spręzyny popękane


sprzedam białoruske z masztem (widlakiem) z przodu stan dobry cena 7 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

Sprężynki na tarczy hamulcowej. To może być to, u mnie sprężynki były całe, ale ponaciągane i też nie odbijał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4

Odświeżam, wczoraj rozebrałem zwolnicę i w tarczy dociśkowej były pęknięte 2 sprężynki. Zmieniłem odpowietrzyłem i jak po odpowietrzeniu napompuję pedałem hamulca ze 3 rzay to twardnieje a potem już tylko czuć lekki opór na początku naciskania pedału a potem leci do końca. drugi hamulec jest słabszy niż był, też leci do końca tylko więkrzy opór jest. Pozdro

Edytowano przez bubel500

Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

Witaj ponownie. Masz niezłą jazdę z tymi hamulcami. Objawy, jakie opisałeś mogą mieć kilka przyczyn. 1) Wyciek płynu na, zewnątrz, ale to powinno być do zauważenia. 2) Wytarte gumki na tłoczkach w pompach. 3) przepuszczają uszczelnienia w wyrównywaczu, ale wtedy po spięciu pedałów, powinny przestać opadać. Jeśli mechanizmy, tzn. tarcze i dociski są dobre to przynajmniej ręczny powinien działać, bo on nie ma nic wspólnego z hydrauliką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4

Zauważyłem że z pod tej dużej śruby z wyrównywacza leci płyn:/, pompki wyglądają na nowe, dziś kupiłem wyrównywacz, jutro zamontuje i spróbuję odpowietrzyć.

 

No i dziś włożyłem nowy wyrównywacz i prawy hamulec jest jak był, a lewy nie bardzo,podejżewam że pompka hamulcowa:/

Edytowano przez bubel500

Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4

Jak nacisnę lewy hamulec a potem prawy to potem nie mam wcale, nie mam na to siły oddaję to do mechannika,

Dzięki i pozdro


Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

podepnę się pod temat dlaczego po przejechaniu kliku kilkunastu Km hamulec zaczyna sam chamowaci ? wymieniane były tam rurki i pompki


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4

Może coś nie odbija po zachamowaniu,po puszczeniu nadal blokuje?


Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

nie oto chodzi on tak jakby sam zaczyna chamowaci nie musisz wciskać hamulca po przejechaniu kilku km zaczyna hamować i zwolnica się grzeje a 5 minut później to ci ciągnik może już stanąć !


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

no tylko że praktycznie co jadę nim to odpowietrzam a jeżeli nie to jak już zacznie hamować a nie raz to sie stało wiec może się sam jakoś zapowietrza ?


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

pimper21

hamulce nie odbijają do końca,w efekcie czego elementy hamulca tzn. tarcze i dociski trą o siebie w czasie jazdy, nagrzewają się i zaczynają blokować. Mogą być popękane lub naciągnięte sprężynki w docisku, ale aby to sprawdzić trzeba zdjąć zwolnice, mogą trzymać dźwigienki przy cylinderku, rozruszać i nasmarować sworznie w dźwigniach, może zacinać się cylinderek hamulcowy, zdejmij gumową osłonę i psiknij np. WD 40, może być za mały luz na śrubie regulacyjnej, lub za mały luz na pompie hamulcowej, pompa nie cofa się do końca i płyn nie może wrócić do zbiorniczka, sprawdź olej w zwolnicy, może to od zwolnicy nagrzewają się hamulce. To już chyba wszystkie ewentualności, które przychodzą mi do głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

hmm tarcze dociski były zmieniane w sierpniu 2012 kompletnie czyli pompki, cylinderki rurki zbiorniczek od płynu dosłownie wszystko powiązane z hamulcami jedynie co moge sprawdzić olej w zwolnicach bo tego pewien nie jestem :)


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

Jeśli jesteś pewien że wszystkie części zostały założone i wyregulowane prawidłowo, nie trafił Ci się bubel fabryczny, sprężyny pod pedałami są dobre, to spróbuj poluzować na śrubie regulacyjnej, nad cylinderkiem np. 2 obroty i niech się to wszystko dotrze do siebie. U mnie nowy cylinderek się zacinał, tzn nie wracał, prysnąłem WD40 pod osłonkę gumową i już drugi rok chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

sprawdzałem oba cylinderki dzisiaj i nie były nawet zardzewiałe ... lekko chodził bd próbował dalej odpowietrzać a jak nie to bd trzeba ściągać zwolnice i wtedy zobaczę :)


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Żubr113
      Jak się ciągnik nagrzeje to blokuje mi hamulce całkowicie co to może być jak postoi ostygnie to można dalej jeździć płyn gotuje co chwilę jak się cały dzień robi 
    • Przez karol259
      Witam,
      Po remoncie ciągnika zamontowałem i odpowietrzyłem hamulce i pojawił się problem.
      Kiedy hamuję jedną stroną, na pedale jest opór. Kiedy wcisnę hamulec drugiej strony, po pierwszym wciśnięciu wpada na maxa, za drugim wciśnięciem łapie opór, a za trzecim jest należyty opór. Kiedy wcisnę po raz kolejny pierwszy hamulec, ten wpada na maxa i potem dopiero łapie opór.
      Czy to jest normalne czy należy coś z tym zrobić?
      Pozdrawiam 
    • Przez Giegor
      Witam
      Mam problem z hamulcami w Proximie cały czas się zapowietrzają, pochodzą 2-3dni i znowu trzeba odpowietrzać.
      Gdzie szukać przyczyny czy w wyrównywaczu czy w zaworze za zbirnikiem paliwa?
      Bardzo proszę o pomoc
       
       
    • Przez PawelK198719
      Witam,
      posiadam ciągnik ZTS 10245 który fabrycznie nie posiada układu  pneumatycznego jak również hamulców hydraulicznych, w miejscu sprężarki była zamontowana sprężarka od klimatyzacji. Hamulce do przyczep są mi potrzebne w tym ciągniku i pytanie  czy ktoś montował taki układ do ciągników ZTS? Będę wdzięczy za pomoc.
    • Przez MarcinZetor8011
      Witam, zetora mam 8011 i od jakiegoś czasu zacinają mi się hamulce, blokują, i nie mogę ruszyć ani do przodu ani do tyłu, co sie dzieje? Jak to naprawić? Proszę o pomoc. : unsure:
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj