karol2611

Lamborghinii czy Zetor?

Polecane posty

karol2611    0

witam wszystkich.. zastanawiam się nad kupnem ciągnika i nie mogę się zdecydować ... ma pracować na 60 ha z ursusem 4514.. jaki wybrać lamborghini evo 110 czy forterra 115? nie chodzi mi o komfort pracy tylko ogolnie ktory mniej awaryjny i mniej spali..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

ja polecił bym ci zetra jest troche tańszy masywniejszy i tanie części do niego są u mnie we wsi wszyscy mają zetory forterra i sobie bardzo je chwalą

lamborgini to słyszałem że są też dobre ciągniki tylko troche elektroniki mają wolałbym zetora niż lambo wrazie jak się coś zepsuje to 5tys za remont tylko 600 zł takie jest moje zdanie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanekdeutz    88

Nie wiem jak można kupując ciągnik na 60 ha mówić że nie chodzi o komfort pracy ? Ja na twoim miejscu nie myślał bym o marce takiej jak zetor bo za te 10 lat będzież żałował ... Ale to oczywiście twój wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SuperSam    0

A ile masz do wydania? Bo jak na 60 ha to ciągnik musi być już porządny i komfortowy ;) A czy inne marki wchodzą w grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

@lawa3p widać że nie masz pojęcia o tych ciągnikach lamborghini w najuboższej serii ma mniej elektroniki niż ten zetor w standardzie

co do spalania to mam r3 evo 100 i w najlzejszych pracach spalanie 4l na MTH to takiego wyniku nie osiągniesz mniejszą proximą a co dopiero forterra <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2611    0

cena to tak 200 tys... no na komfort nie zwracam zbytnio uwagi bo pracuje ursusem 4514 z 2008 roku i tam jest tak głośno podczas prace ze... moze być inna marka np mccormick u mnie dwie osoby ma i nie narzekają... nie wiem czy lambo nie jest za lekki na taką moc... i troche boję się tej elektroniki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
Napisano (edytowany)

do czego ten ciągnik ma być?

 

z jakim wyposażeniem mają być te ciągniki i w jakiej cenie jest każdy z nich?

Edytowano przez qazi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
craft    7

bierz lamborghini bo zetor to sto lat za murzynami jest


Are you an idiot? No sir I'm a dreamer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a w czym te lambo (bo chyba mowa o R3) przewyższa forterre? może tylko tym że w najbogatszej wersji może mieć rewers E-H, bo poza tym to zetor chyba lepiej wypada pod względem mocy , momentu i ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek45    17

Co kraj, to obyczaj z tego co widzę po odpowiedziach, ale ja proponowałbym Ci Lamborghini. Zetorem nacieszysz się jakieś 2-3lata i będzie do remontu. Lambo mam nadzieję, że dłużej wytrzyma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

No pod względem wyposażenia to chyba Zetor oferuje trochę więcej: skrzynię z 3-stopniowym PS, EHR ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2611    0

mam krowy mleczne wiec wiadomo bedzie przy wszystkim po trochu pracował.. nad wyposażeniem sie za bardzo nie zastanawiałem bo sie troche na tym nie znam... przydał by się rewers klima i w miare cicha kabina i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Jak zależy ci na rewersie i ma pracować przy krowach to może proxe power 115, będzie ona tańsza od forterrki 115 o ok 10tys, a oferuje już całkiem fajne wyposażenie np rewers E-H, 3-stopniowy wzmacniacz, a za 200 tys brutto będzie już w full wypasie z ładowaczem i nawet z przednim tuz i wom, Do pełni szczęścia brakuje w niej tylko EHR ale te lambo co było wspomniane wcześniej też go nie posiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2611    0

tura to chciałem założyć do ursusa jak kupie drugi ciągnik... bo bez tura to nie robota.. albo wcześniej miałem inny pomysł zeby kupić ładowarkę teleskopową a w polu robić tym ursusem... i już trzy miesiące nie moge się zdecydować zeby później nie żałować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

lambo spali 1/3cia mniej od zetora, poza tym nie nastawiaj się że tak super tanie części będą do forterry, w polu jak w poolu ale w lżejszych robotach czy np z turem lamborhini spali połowę tego co zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpsowa692    1

Proximy nie kupuj wygląda jak podmalowana baba z przodu ładna buzia a z tyłu stara sześćdziesiątka wystaje :blink:

Forterka to co innego może i zetory szczytem techniki nie są ale jak sobie przypomnę że lambo są chłodzone powietrzem to mi się przegrzany i śmierdzący spalonym olejem kaszel przypomina hmm nie wiem może ten lambo jest już na płynie ale i tak uraz pozostaje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

I tak właśnie wyglądają argumenty dla których lambo jest bleee :lol:

Na płynie już od kilku lat są wszystkie modele a r3 na silniku deutza, tak samo pompowtryski że lambo ma pompowtryski to zaraz bleee bo pompowtryski w VW to niewypał to tu to samo pewnie ;) Polecam wybrać się do rolników którzy mają oba te ciągniki podpytać o spalanie ceny materiałów exploatacyjnych, awaryjność to szybko zdecydujesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2611    0

i tak pewnie bd musił zrobić... a co myślicie o ładowarce teleskopowej zamiast ciągnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

jak masz tylko tego ursusa to nie zawracaj sobie głowy z ładwarką bo ciągnik z turem jest bardziej uniwersalny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj