Boniar

przymrozek i śnieg - maj 2011

Polecane posty

rafftti    32

Okolice radomia zero stopni i ciągle wali śnieg nad ranem pewnie będzie spory przymrozek a ja mam w foliach fasole i paprykę szkoda gadać. Dzisiaj rano jechałem do wawy siódemką i podziwiałem jak zaj.. kwitną sady w grójcu a jak wracałem to drzewa były całe białe od śniegu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

U mnie niestety wieje wiatr i nic nie pada od dwóch tygodni. Na szczęście nie było śniegu ale obawiam się że rośliny jare mogą tego chłodu nie wytrzymać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Śląskie, jakieś 4 h temu przestał padać śnieg. Płatki wielkości 1/4 dłoni! Temperatura obecnie + 1 stopień C.


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

U mnie w tej chwili +3 (a w nocy ma być poniżej 0)cały dzień lało i sypało śniegiem... żyto mi już na całym polu leży równo jak na stole 1.4ha ;[ i co teraz z tym zrobić :huh: ?

Na leżące zboże podobno pomaga Wiagra :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Mieszkam 20parę km od sandomierza, biedaką wszystko znów przemarznie, jak nie powódź to ...wyjrzałem przed chwilą przez okno drzewa i trawa w śniegu, mi też pewnie szlag trafi buraki i jęczmień...


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886
Napisano (edytowany)

Siedlce woj. Mazowieckie 1*C sypie gesty śnieg normalnie masakra drzewka w ogrudku kwitna a o jeczmieniu to juz nie wspomne szlak go trafi jak nic :( ;[ juz sie bialo zrobilo a w piatek bylo ponad 20*C na plusie :blink:

co za klimat poje**** !!! zeby w maju snieg !!!

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72
Napisano (edytowany)

Na leżące zboże podobno pomaga Wiagra :D

 

Podobno Wiagra ma skutki uboczne - samolobstwo, zbyt duza pewnosc siebie

Edytowano przez ralf3635

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Witam wszystkich.

 

Jest to temat o szkodach we wszystkich uprawach (nie tylko zbożowych)

 

Pogoda w tym roku nas nie rozpieszcza. Ciężka zima spowodowała spustoszenia w oziminach, wiosenna susza dobija resztki ozimin które nie zostały zlikwidowane po zimie, jare tez nie mają łatwo a teraz z 3. na 4. maja przymrozek ( w faktycznie mróz) http://www.meteogrou...da-lokalna.html na terenie prawie całej Polski.

 

U mnie (kuj-pom pow. sępoleński) kukurydza już ma 2 liście (u sąsiadów którzy siali w terminie fenologicznym szpilkuje), rzepak kwitnie (dużo plantacji zostało zaoranych, reszta wygląda marnie), wiśnie również kwitną.

 

Proszę was abyście w tym temacie napisali jakie szkody w plantacjach spowodował Wam dzisiejszy przymrozek. Proszę również abyście w swoich postach podali z jakiego jesteście województwa i powiatu (pomoże to innym użytkownikom zorientować się które powiaty najbardziej ucierpiały). Ja dzisiaj na noc zostawiłem przy gruncie termometr typu min-max i rano wam napiszę ile było stopni. Obecnie (godzina 23.) na samochodach jest już wyczuwalny szron, więc noc będzie nieciekawa.

 

P.S. Do Moderatora Jeśli uważasz że to jest zły dział proszę o przeniesienie.

 

Pozdrawiam i życzę ciepłej nocy!!!


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22
Napisano (edytowany)

Ok tylko to jest temat o szkodach po przymrozku a nie śniegu i ochronie plantacji.

 

Ten temat ma pokazać jakie spustoszenie zrobił mróz na różnych plantacjach!!!

 

Edycja (7godzina)Temperatura dzisiejszej nocy przy gruncie spadła do -5 -6 stopni ;[ Będzie nieciekawie z uprawami.

 

Edycja (8 godzina) Uprawy wyglądają nieciekawie: kuku dostała ale ciężko powiedzieć w jakim stopni (za kilka dni się okaże), lucerna przemarzła, jęczmień jary również nie wygląda ciekawie :(

Edytowano przez slaw17

antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kepa416    1

W okolicy jeleniej góry jest -5, przy ziemi pewnie jeszcze mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0
Napisano (edytowany)

O kurde to chyba jutro rano jak wstanie nie jeden rolnik w waszej okolicy sie ładnie zgarbi jak zobaczy co jest na polach;/

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

- 4 o piątej rano pokazał termometr mróz zaczął łapać o godzinie 22 czyli w tej chwili - 2 . Czyli będzie jakieś 8 godzin z temperaturą poniżej zera :(. Trudny czas dla tych co mają rzepaki


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackMamba    1

Najmniej ciekawe jest to, że za rzepak który został uszkodzony przez śnieg nikt nie otrzyma żadnej rekompensaty od firm ubezpieczeniowych, chyba, że ktoś ubezpieczył od niekorzystnych warunków przezimowania, albo nawalnych opadów śniegu w maju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

nkolice zamoscia temperatura 2 stopnie wieczorem padal deszcz ale sniegu brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Południe śląskiego, wczoraj cały dzień ulewny deszcz, wieczorem spadło pare płatków śniegu, więc znośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareczek525    25

godz 5,30 <-1> polska centralna pow płocki gmina staroźreby!!! rzepak kwitnie, no ale taki mróz to chyba mu nie zaszkodzi!! kukurydza nie wzeszła jest pod wierzchem buraki w fazie liścieni!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14
Napisano (edytowany)

z tego co widać na forum to Dolny Śląsk dostał najbardziej nie dość ,że obfite opady śniegu , a nawet tam gdzie śniegu było mniej to w nocy mrozy po -4 ;[

 

ale , przynajmniej cena będzie lepsza :P

Edytowano przez 1piotr1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Najmniej ciekawe jest to, że za rzepak który został uszkodzony przez śnieg nikt nie otrzyma żadnej rekompensaty od firm ubezpieczeniowych, chyba, że ktoś ubezpieczył od niekorzystnych warunków przezimowania, albo nawalnych opadów śniegu w maju.

Jak jutro będzie -4 to podciągniem to pod przymrozki wiosenne.Trzeba się zagłębić w warunki ubezpieczenia jak znajdę gdzieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pOngO88    4

Znalazłem taki artykuł na tych śmiesznych forach:

W przypadku ujemnych skutków przezimowania ważny jest okres odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeń, który ogranicza swoją odpowiedzialność za złe przezimowanie od początku grudnia do końca kwietnia, mimo umowy ubezpieczenia zawieranej formalnie na rok. Oznacza to, że jeżeli na przykład do wymarznięcia uprawy dojdzie w nocy z 1 na 2 maja, rolnik nie ma prawa do odszkodowania z ryzyka ujemnych skutków przezimowania. Nie musi się jednak martwić, jeżeli zawarł ubezpieczenie upraw w pakiecie obejmującym wiosenne przymrozki. Odpowiedzialność towarzystwa ubezpieczeń za szkody spowodowane tym ryzykiem rozpoczyna się 1 maja i trwa do 30 czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

O świcie było -2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj