Boniar

przymrozek i śnieg - maj 2011

Polecane posty

kubotam    15
Napisano (edytowany)

woj. Lubelskie powiat Lubartowski w nocy padał śnieg przez 4 h ale już wszystko wróciło do normy :D teraz jest +4 stopnie Celsjusz

Edytowano przez kubotam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamc330    142

woj.Wielkopolski powiat Koniński w nocy -6 obecnie +4. Lucerna rano łodygi opuszczone, na owies jeszcze nie patrzałem ciekawe czy coś z tego będzie


Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

u mnie jest po QQ, po wczorajszym przymrozku źle nie wyglądała (-2st), po dzisiejszym się przewraca (-2st), a na jutro tez coś ma jeszcze być.

 

ta co szpilkuje wygląda lepiej od tej, co ma dwa liście.

 

kuj-pom, pow żnin.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamc330    142

woj.Wielkopolski powiat Koniński w nocy -6 obecnie +4. Lucerna rano łodygi opuszczone, na owies jeszcze nie patrzałem ciekawe czy coś z tego będzie


Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kool    0

woj. łódzkie powiat Poddębice o 5 rano -5 i po ziemniakach ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Jest nieciekawie panowie... u mnie około 50% kukurydzy zmarzło. I teraz pytanie do fachowca który naprawde się na tym zna, jeżeli kukurydza wypuszczała 3 listek i zmarzła to czy coś z nie jeszcze będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Kuj pom, rano -4 kuku na wirzchu i robi sie czarna i kładzie wiec pewnie lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

na dzien dzisiejszy trudno okreslic, co bedzie z ta kukurydza. mozliwe ze wymarzla. ale tak naprawde wszystko pokaża najbliższe dni. jesli kukurydza zacznie wypuszczac kolejny listek, to bedzie z nia w porządku. a jesli zacznie żółknąc, to pewnie trzeba bedzie ja odsiewac. mażliwe, ze kukurydza przetrwa te przymrozki, gdyż wieszchołek wzrostu w kukurydzy jest schowany głęboko w roslinie i mógł przetrac nieuszkodzony


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Jeżeli to jest 1 liść to jeszcze może odbić bo stożek wzrostu jest jeszcze pod ziemią. U mnie na minusie od godziny 23 temp. spadła do -5, deszczu brak od prawie miesiąca.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

u mnie od północy do 6 rano przymrozek , najniższa temperatura była o godzinie 4 około -3 stopnia.na zbozu nic jeszcze nie zauwazylem niedobrego , na burakach byłem zobaczyc tez chyba im sie nie wiele stało.widoczny efekt mrozu bedzie pewnie za dzien dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

u mnie -3 o 6 rano. 0 od 24. Teraz + 7. Wczoraj spadło 2 cm deszczu. Znowu ma padać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziuta535    5

U mnie rzepaki oklapły chłopaki co z nimi będzie woj. opolskie pow.k-koźle


Kupię 2 jałówki mięsne pisac na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zboża jare pewnie nie odczują tego mrozu ale kukurydza, ziemniaki, z rzepakami duży znak zapytania,orzechy włoskie już liscie czarne mało tego nakryłem małe drzewko orzecha wiadrem plastikowym i tak zmarzło ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracaipasja    0

rok temu probowalem ubezpieczyc rzepak od przymrozkow wiosennych w Concordii,pan z usmiechem na ustach powiedzial ze data to od 1-go czerwca.Wscieklem sie i powiedzialem ze najchetniej by ubezpieczali od sniegu latem,prawie wywrozylem.Ziemniaki w ogrodku i qq w fazie trzech listkow poszly do bozi ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Północno wschodnie Mazowsze nie było mrozu w nocy +1 kukurydza jeszcze nie powschodziła trawa się trochę położyła alew to nic strasznego jeszcze wstanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Informacja z paska TVN24 "Dzisiaj w nocy padł majowy rekord mrozu. W Toruniu temperatura spadła do -7,3 stopnia. Poprzedni rekord był 6,8 stopnia w Lęborku w 1958r."

 

Toruniowi gratuluje niechlubnego rekordu. (oczywiście z punktu widzenia rolników i ogrodników)


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszek    0

Woj Kujawsko Pomorskie w nocy -1*C. Kukurydzy w tym roku nie siałem ale patrząc na zboża ozime to raczej się trzymają ale jeżeli będzie silniejszy przymrozek to od niskiej temperatury i braku wody (bo jest sucho) może być z oziminami bardzo żle.

Najgorsza będzie dzisiejsza noc. Ale co my tu poradzimy...nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

Lubelskie, pow. Zamojski, jest teraz +9 stopni, nie było śniegu :D jedynie mżawka wczoraj wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

dzis przed chwila byl przedstawiciel handlowy i mowil ze mamy szczescie ze rosliny byly mokre i opsypane sniegiem bo to spowodowalo ochrone przed mrozem mowil ze jesli sie nie polamal tylko wygiol to raczej powinno byc ok taka dobra nowin na pocieszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeberka363    1

śląsk-wczoraj +2 i deszcz cały dzień a pod wieczór mokry śnieg, dziś +3 i słońce przechodzące przez chmury... na razie bez deszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

lodzkie,o polnocy bylo juz na minusie a o 4 byly 3 stopnie ponizej 0, nic nie pomoglo w ziemniakach czy to folia,wloknina, asahi...7 ha ziemniaka padlo... szkoda slow


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54
Napisano (edytowany)

U mnie na szczęście nie było przymrozku, ale ledwie +1 stopień, śniegu nie było, tylko dzisiaj w nocy nadają -2 :unsure:

 

Lubelskie powiat biłgorajski....... :rolleyes:

Edytowano przez Renault9514

ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj