Skocz do zawartości

Polecane posty

samczyk1991    82

Pogrzebałem w sieci i faktycznie nie wszystkie 3P miały świecę i miejsce na nią w kolektorze. Dziwne, że Ursus nie doposażał 3P w tak cenną rzecz, mając części na stanie.

Poszukaj po sklepach z częściami do maszyn rolniczych kolektora od MF 255 i pochodnych. Niecała stówka, a masz gotowy kolektor z gniazdem pod świecę. Do tego świeca PŁOMIENIOWA i przewód też pewnie poniżej trzech dyszek za komplet i masz fabryczny gotowy zestaw.

Jeszce w sieci nie grzebałem, ale trzeba sprawdzić czy w podstawie filtra paliwowego jest możliwość przykręcenia rurki. Powinno być tak jak jest w MF'ach 255 i pochodnych ale skoro kombinowali z kolektorami to może i przy filtrach kombinowali.

Taki mały OT

Swoją drogą nie wiem dlaczego Ursus nie okrajał swoje ciągniki z dodatkowych części. W 3P nie było świecy, a MF 255 już tak. W Ursusach 3512 i 4512 montowali obudowę skrzyni pośredniej bez możliwości przykręcenia do niej przystawki od przedniego napędu. Ursusy 3514 i 4514 to te same ciągniki tylko z dołożoną przednią osią napędzaną. Posiadacze 3512, 4512 nie mogą dołożyć napędu bez konieczności rozpoławiania ciągnika, wymiany obudowy i dołożenia zębatek. O bajerach dokładanych do wersji exprotowych to nie będę nawet wspominać :(

Edytowano przez samczyk1991

seweryn20    575

Ursus co by licencyjnego nie zrobił to spiepszył. Nie ma się czemu dziwić że tego czy tamtego nie ma w polskim odpowiedniku starego zetora czy mniej lub bardziej współczesnego MF-a

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się