Skocz do zawartości

Polecane posty

wojtas972    8

a co za roznica?? jesli ci pali bez problemu na wodzie to i na plynie tym bardziej chyba ze zalewasz go goraca woda i odpalasz to wtedy to juzinna bajka

silnik masz dobry?? po remoncie??

Rolnik1973    1247

Ja od zawsze u 3512 płynem zalany i niema problemu z odpalaniem. Jak poniżej -10 to podlączam prostownik i palę na prostowniku bo świeca musi zagrzać.

Wiadomość z agroFakt.pl

grzesiek5672    53
Napisano (edytowany)

Ja w 3 p cały czas mam płyn i nie ma żadnego problemu jeśli masz dobre akumulatory <_<

Edytowano przez grzesiek5672

wirus07    0

Akumulatory ma dobre w zimę ciepłą wodą był zalewany ale palił odrazu.

danielhaker    803

U mnie i na ciepłej wodzie i na nowych akumulatorach ledwo pali, tzn. kręci rozrusznikiem, z tłumika biały dymek a on nie może załapać. Jak myślicie- po remoncie będzie lepiej palił? 23 lata i silnik w oryginale. Nie wiem ile ma mth bo licznik miał "przerwę" po 2 tys. i dopiero kilka lat temu linkę wymieniliśmy.

Remo    9
Napisano (edytowany)

co do płynu w 3P to owszem ale jeśli wczesniej cały czas była woda to kamien mógł uszczelnić drobne szczeliny w chłodnicy (jeśli jest długo używana,nie zdziw się wycieków). Kolego danielhaker sprwdż w czasie remontu dobrze głowice bo to sie dużo ma do odpalania.

Edytowano przez Remo

wojtas972    8

glowica?? chyba zawory :P bo poza nimi to nic sam z nia nie zrobisz

zawory jak cos to ustawia sie na 0,30mm

konrad055    32

witam mam zalanego 3p wodą i załozyłem tura do niego i tereaz bedzie prawie codziennie potrzebny w zimie i che go zalac płynem i czy to mozna zalać go płynem??

mtracz    71

Zalej śmiało płynem i załóż sobie świecę płomieniową, nie biedzie problemów zimą.

mtracz    71

Nawet świecy płomieniowej nie trzeba, bo przecież ten silnik ma gniazdo na świecę żarową. Co do tego czy zalewać płynem cały czas rozmawiamy w tym temacie http://www.agrofoto....0/page__st__320

Rozjaśnij swój tok myślowy bo się zgubiłem.

Jak jest tam gniazdo to na świecę płomieniową, a nie w każdym 3P występuje.

tomek73    186

Dokładnie, a te silniki zawsze powinne w zimie być płynem zalane, bo w czasie jazdy w mrozy potrafi woda w chłodnicy zamarznąć.

DK94    190

Rozjaśnij swój tok myślowy bo się zgubiłem.

Jak jest tam gniazdo to na świecę płomieniową, a nie w każdym 3P występuje.

Witaj nie jestem do końca pewny ale wydaje mi się, że silnik 3P posiada oryginalniew głowicy lub przy kolektorze ssącym jedno miejsce na świecę żarową.

Dokładnie, a te silniki zawsze powinne w zimie być płynem zalane, bo w czasie jazdy w mrozy potrafi woda w chłodnicy zamarznąć.

Tak na prawdę to każdy silnik chłodzony cieczą chłodzącą powinien pracować na płynie, w starych termostatach była taka dziurka która zapobiegała zamarzaniu wody w chłodnicy.

mtracz    71

Świeca jaka występowała w Perkinsie to płomieniowa. Montuje się ją w kolektorze ssącym. W 3P występuje, ale nie zawsze w kolektorze ślad miejsca montażu.

Świeca płomieniowa nie żarowa. Zapamiętaj. :)

Pozdrawiam mtracz.

tomek73    186

Nie pospawasz aluminium spawarką transformatorowa.

Kiedyś wstawiałem świece do 912, to wywierciłem otwór i nagwintowałem, ścianka była z 3 mm, i spokojnie starczyło.

Tylko jest taki problem że świece z MF mają gwint calowy, ja pożyczyłem gwintowniki, a teściu podobnym metrycznym nagwintował trochę wkręcił, żeby szczelne było, i też jest dobrze.

konrad055    32

No ja przymierzam sie załozyć świece do 3p tam jest zgrubienie w kolektorze wywierce otwór i na gwintuje i bedzie git

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się