sony5

Jakie macie dodatkowe zarobki oprócz rolnictwa

Polecane posty

sony5    46

I jakie szkoły wybraliście po gimnazjum,interesują mnie tylko zawodowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saherb    36

Moim dodatkowym zarobkiem jest skup, przerób i sprzedaż biomasy (zrębkowanie gałęzi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubotam    15

w tej chwili jestem na działalności pozarolniczej ....dokładnie montuje dachy bo szkoleniach i uprawnieniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

moj tata ma swoja działalnosc zwiazana z elektronika , dodatkowo mamy pracownika i robimy bramy , płoty oraz balustrady metalowe a gospodarstwem 75 hektarowym zajmuje sie praktycznie tylko ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samiec    0

Sprzedaż wyrobów medycznych w chirurgii stomatologicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

U mnie ojciec prowadzi sprzedaż elektronarzędzi , kosiarek , agregatów , itp ,itd .

Główie z tego się utrzymujemy , gospodarstwo można powiedzieć ze to takie dodatkowe zajęcie :rolleyes:


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony5    46
Napisano (edytowany)

A na jaki zawód poszliście

Edytowano przez milanreal1
orty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Zawód i oprócz się pisze przez "ó", strasznie razi w oczy, a żeby było w temacie najpierw technikum mechaniczne, a następnie "mechanika i budowa maszyn" Politechnika świętokrzyska Kielce


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

A na jaki zawód poszliście

ja skonczylem technikum elektroniczne , teraz studiuje transport i logistyke a jesli chodzi o rolnictwo to dokształcam sie w tym temacie dzieki ksiazkom , prasie rolniczej typ Top Agrar , Rolniczy przeglad techniczny i reszte ucze sie poprostu sam na własnych doświadczeniach;)

 

ja skonczylem technikum elektroniczne , teraz studiuje transport i logistyke a jesli chodzi o rolnictwo to dokształcam sie w tym temacie dzieki ksiazkom , prasie rolniczej typ Top Agrar , Rolniczy przeglad techniczny i reszte ucze sie poprostu sam na własnych doświadczeniach;)

jesli ktos zainteresowany zapraszam do obejrzenia tych dwóch powyzszych filmów które przedstawiają moje gospodarstwo , sprzet itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

kurna franca!! jak rzesz mnie drażnią ci wszyscy spamerzy którzy w co drugim pości linkują jakieś filmiki związane z tematem ni to w PiS ni w PO!

za to powinny lecieć procenty! facet pyta sie o pomysł na działalność pozarolniczą a tu "popatrz jakie mam fajne gospodarstwo"... ;S


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

razem z dwoma bracmi poza praca w gospodarstwie zajmujemy sie budowa domuw drewnianch (systemem kanadyjskim i z bali plaskich)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

kurna franca!! jak rzesz mnie drażnią ci wszyscy spamerzy którzy w co drugim pości linkują jakieś filmiki związane z tematem ni to w PiS ni w PO!

za to powinny lecieć procenty! facet pyta sie o pomysł na działalność pozarolniczą a tu "popatrz jakie mam fajne gospodarstwo"... ;S

jak ci sie nie podoba nie musisz ogladac.jakbys nie zauwazył nie tylko zajmuje sie rolnictwem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollo29    81

Ogólnie obok tematu jaka jest najbardziej opłacalna hodowla na wsi ?

 

Może sam odpowiem jeden najlepiej dwóch emerytów w gospodarstwie!!!najlepszy dochód emerytura seniora zawsze dołoży do hodowli świnek.Młody najlepsza szkoła technik geodeta,robota na powietrzu,dobrze płatna,przy planach i mapach.Ostatecznie możesz sam podzielić gospodare na działki i wśród cwaniaków po fachu rozprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

Ogólnie obok tematu jaka jest najbardziej opłacalna hodowla na wsi ?

 

Może sam odpowiem jeden najlepiej dwóch emerytów w gospodarstwie!!!najlepszy dochód emerytura seniora zawsze dołoży do hodowli świnek.Młody najlepsza szkoła technik geodeta,robota na powietrzu,dobrze płatna,przy planach i mapach.Ostatecznie możesz sam podzielić gospodare na działki i wśród cwaniaków po fachu rozprzedać.

ja nie hoduje wiec sie tym jakos strasznie nie martwie zboze schodzi mi zawsze bez problemu , przewaznie w maju mam czysto w magazynach . Znam juz nie jednych mądrali którzy sprzedaja działki w szczerym polu i chca po 5zł/m2 i nikt tego nie kupuje któryś rok.wiec nie wiem ile tych działek ludzie moga kupic.a zeby ja kupic trzeba miec kase zeby cokolwiek na niej pobudowac. wiec nie jest tak jak mowisz.

 

ja nie hoduje wiec sie tym jakos strasznie nie martwie zboze schodzi mi zawsze bez problemu , przewaznie w maju mam czysto w magazynach . Znam juz nie jednych mądrali którzy sprzedaja działki w szczerym polu i chca po 5zł/m2 i nikt tego nie kupuje któryś rok.wiec nie wiem ile tych działek ludzie moga kupic.a zeby ja kupic trzeba miec kase zeby cokolwiek na niej pobudowac. wiec nie jest tak jak mowisz.

aha i jeszcze jedna wazna sprawa jak geodetów bedzie za duzo jak koledze doradzasz to nie wiem czym bedzie sie zajmował , chyba pojdzie na linie produkcyjna do jakiegos zakładu robic za 8zł/h.przy takiej płacy wierz mi ze sie nie dorobi tyle co w przecietnym rolnictwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollo29    81

Kolego z Uniejowa to są takie żarty ,jestem z drugiej strony Łodzi u nas działeczki to tak 100zł za m/2.Są ludziska co chcieli by dobre ziemie 1i2 klasa na działki sprzedać.Technikum geodezyjne to ciężka szkoła trzeba być bdobrym z matmy lub być z rodziny geodety. robota w tym zawodzie zawsze jest,a geodeta na polu rolnika wróży kłopoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

Kolego z Uniejowa to są takie żarty ,jestem z drugiej strony Łodzi u nas działeczki to tak 100zł za m/2.Są ludziska co chcieli by dobre ziemie 1i2 klasa na działki sprzedać.Technikum geodezyjne to ciężka szkoła trzeba być bdobrym z matmy lub być z rodziny geodety. robota w tym zawodzie zawsze jest,a geodeta na polu rolnika wróży kłopoty.

no tak sie składa ze ja juz troche z geodeta miałem do czynienia i nigdy nie mialem problemów co do niezgadzajacych sie powierzchni pól lub granic także mi geodeta niestraszny.no tak zgadza sie gdzies blisko duzych miast typu Łodz to moze sa i takie miejsca ze płaca wiecej niz 100 zł/m2. po pierwsze dobre ziemie nie jest tak łatwo odrolnic a po drugie trzeba znac plany zagospodarowania przestrzennego przeznaczonego na budownictwo mieszkalne itp aby móc cokolwiek pobudowac. troche miałem z tym wspolnego.ja nawet jedna działke mam w uniejowie (pewnie słyszales z czego słynie obecnie uniejów).jeszcze dwa lata temu na obrzezach uniejowa płacili po 80-90 zł/m2 , ja mam z kolei działke z drugiej strony uniejowa przy lesie prawie ,odległosc do rzeki 1 km , niby wszystko ładnie pieknie a jak wystawilem po 50 zł/m2 około pol roku temu to zadzwoniły 3 osoby pogadały i zadnych konkretów nie było.wiec jest kruchy okres na dzien dzisiejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollo29    81

Chodiłem do takiej szkoły tyle że do klasy o innym profilu ale nauczyciele geodeci zawsze żartowali że jak weszli na pole rolnika z pomiarami to jest panika że zabierają ziemię .Ogolnie do młodego dobry wybór to technik budowy dróg i mostów,technik meliorant zawody bardzo rzadkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

Chodiłem do takiej szkoły tyle że do klasy o innym profilu ale nauczyciele geodeci zawsze żartowali że jak weszli na pole rolnika z pomiarami to jest panika że zabierają ziemię .Ogolnie do młodego dobry wybór to technik budowy dróg i mostów,technik meliorant zawody bardzo rzadkie.

to prawda ze rolnicy boja sie urzedników w podwórku a tym bardziej na polu.ale tylko dlatego ze sa mało wykształceni i ciemni.umysły prostych ludzi czesto bywają zawężone dlatego sa prymitywni. no budowy dróg jakies mosty moga byc dla młodego ktory lubi robote w terenie...ja np skonczylem technikum elektroniczne ale nie rozwijalem sie w tym kierunku bo mało mnie to interesowało moze dlatego ze swoja przyszłosc wiaze z rolnictwem a szczegolnie uprawa roslin , maszynami rolniczymi itp. chodz studiuje juz 3 rok logistyke to wieksza wiedze mam w rolnictwie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj