Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
dawid95

na 4,5 ha warto kupić sieczkarnię samobierzną?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Balzak    2

Ale nie ma co mówić jak kupisz sieczkarnie to zawsze coś na usługi pojedziesz. podam przykład mój znajomy zaczął od jedenej starej sieczkarni kupił bo kupił a w tej chwili ma 3 sieczkarnie i koszenia tyle ze głowa mała. więc jedna stara sieczkarnia jest dobrym zapoczątkowaniem tego co moze byc pózniej

Pozdrawiam Balzak

Balzak    2

Napewno swoje 4,5 a reszta to nie wiadomo jak u niego w okolicy z takim sprzętem. bo jak kiepsko to wiecej zachodu niz to warte. i sieczkarnie sie nie opłaca kupić

Wiadomość z agroFakt.pl

Adik_ziel    3

na 4.5 ha to nie warto ale jak bys miał koło 10ha to juz można sie zastanawiać mu mieliśmy problem bo nasza kuku była taka duża że nie wiedzieliśmy czy zetor da rade ukosić i czy maszyna pokroji. My naszą w tym roku ponad 20ha skosiliśmy 6ha naszych i usługi ;] ale zetorek dostał po garach bo kuku były piękne

MACGYVER    0

na pare hektarów ziemi nie opłaca kupować sie sieczkarni samobierznej to mija się z celem a także sprzęt nie będzie wykorzystany.

Bartek7    0

moim zdaniem jeśli masz czas siłę i kapitał na zakup sieczkarni samojezdnej, to sie powiano opłacać, sporo zależy czy ludzie w okolicy sieją sporo kuku czy jest sporo sieczkarni w okolicy. trzeba też zwrócić uwagę na wielkość gospodarstw siejących kuku jak i ich park maszynowy. bo można na przykład kosić u rolnika który ma transport i robota ;) idzie lub takiego który ma dwa rozrzutniczki tzw. kolebki kosisz 20min 40min stoisz :P i wtedy nie wiem czy by się tak bardzo opłacało ?

lukasz345    0
Kupno sieczkarni samobieżnej mija się z celem za mały areał a koszt takiej maszyny to około 80 000 - 100 000 zł używanej. Za to polecam sieczkarnię jednorzędową np. firmy Pottinger. Ja mam taką i się świetnie spisuje. Koszt takiej sieczkarni to około 4000-5000 zł.

Pozdrawiam

Racja, do sieczkarnii samobieżnej potrzebny jest duży areał. Może jakąś dwurzędową??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować