Zaloguj się, aby obserwować  
dawid95

na 4,5 ha warto kupić sieczkarnię samobierzną?

Polecane posty

Adik_ziel    3

na 4.5 ha to nie warto ale jak bys miał koło 10ha to juz można sie zastanawiać mu mieliśmy problem bo nasza kuku była taka duża że nie wiedzieliśmy czy zetor da rade ukosić i czy maszyna pokroji. My naszą w tym roku ponad 20ha skosiliśmy 6ha naszych i usługi ;] ale zetorek dostał po garach bo kuku były piękne


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MACGYVER    0

na pare hektarów ziemi nie opłaca kupować sie sieczkarni samobierznej to mija się z celem a także sprzęt nie będzie wykorzystany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek7    0

moim zdaniem jeśli masz czas siłę i kapitał na zakup sieczkarni samojezdnej, to sie powiano opłacać, sporo zależy czy ludzie w okolicy sieją sporo kuku czy jest sporo sieczkarni w okolicy. trzeba też zwrócić uwagę na wielkość gospodarstw siejących kuku jak i ich park maszynowy. bo można na przykład kosić u rolnika który ma transport i robota ;) idzie lub takiego który ma dwa rozrzutniczki tzw. kolebki kosisz 20min 40min stoisz :P i wtedy nie wiem czy by się tak bardzo opłacało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0
Kupno sieczkarni samobieżnej mija się z celem za mały areał a koszt takiej maszyny to około 80 000 - 100 000 zł używanej. Za to polecam sieczkarnię jednorzędową np. firmy Pottinger. Ja mam taką i się świetnie spisuje. Koszt takiej sieczkarni to około 4000-5000 zł.

Pozdrawiam

Racja, do sieczkarnii samobieżnej potrzebny jest duży areał. Może jakąś dwurzędową??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj