aster453

Prasa rolująca z nożykami do siankokiszonki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
aster453    26

Chciałbym zapytać o coś takiego jak w temacie. Mam zamiar zkosić żyto na kiszonkę i będę to robić orkanem, jednak nie w tym rzecz. Dziś dowiedziałęm się że można by zrobić to za pomocą prasy rolującej z nozykami do sianokiszonki co to są te nożyki i czy każda prasa rolująca je ma (a przynajmniej nowsze czy to mają). W naborze prow napisałem na prasę rolującą (warfama zminenno komorowa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Nie każda prasa ma noże nawet nowa

po pierwsze musi mieć rotor ale jak ma rotor to nie musi mieć noży a jest ich 15-25 sztuk 15 sztuk to minimum lepiej żeby było 25 sztuk

dzięki nożom jest wiesze zagęszczenie beli

Prasa z nożami jest znacznie droższa od zwykłej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrin6231    13

Nie każda prasa to ma i jeśli nie będzie to prasa z rotorem i nożami w wyposażeniu to nie będziesz tego miał i raczej już się nie da doposażyć. Ale to nie strata ja robiłem w tamtym roku żyto prasą zwijającą welger bez noży i dało rady tylko że musisz to żyto podsuszyć i to dosyć długo trwa. No i potem się trudniej rozwija jak nie masz noży. Orkanem jest szybciej i taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

no i prasa z nozami zawsze potrzebuje mocniejszego konia :P przewaznie zapotzebowanie mocy jest w granicach 80KM zalezy jeszcze od prasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid0605    22

Jak się nie mylę to Walfarmy są tylko stało komorowe zmienno nie produkują. A i jak moge Ci doradzic to biez z siatka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Dawid Warfamy i tak jak mówisz tylko stało komorowe. :rolleyes: :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

wlasnie warfamy sa tylko stalokomorowe

z naszych nowa sipma z599 jest zmiennokomorowa i nie wiem czy ktoras z famarolek tez nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Tak można robić bez cięcia tylko jest później ciężko rozwijać bele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

@FarmerF10244C1 tzn. w prowie mam napisane 60 tys. netto więc też nie poszaleję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

za 90 brutto masz new holland br6090 stałokomorowa z rotorem nożami 15 siatką szerokimi kołami,jednym słowem na wyspasie i jesli tyle kasy masz to ja bym tą brał dołożył troszke ze swoich i wziął nh a nie jakies waframy ale to tylko moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26
Napisano (edytowany)

oki pewnie żebym wziął tylko że mam dokładnie 77 tyś. netto i w prowie muszę brać hcyba nowe maszyny ?

 

ten nh fajny jednak za drogi stary 2009 ok 125 tys. !!!!

 

a tak z innej beczki ile suszycie trawę na sianokiszonkę tzn. ile dni jak bardzo przesuszone

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Przy dobrej pogodzie jednego dnia koszę a na następny zbieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26
Napisano (edytowany)

czyli tak na pół max wysuszone nawet mniej

ja będę zaczynać przyodę z sianokiszonką siano to trzy cztery dni musiało schnąć :) :rolleyes:

 

sorki dalje ciągnę co znaczy wypompować beczkowozem powietrze z czymś takim się spotakłem w postach na forum tzn że po owinięciu beli trzeba zniej wyciągnąć powietrze ?

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

mam dokładnie 77 tyś. netto

 

 

czyli 94 tys brutto a ja napisałem wyraźnie 90 tys BRUTTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Jak się owija owijarką to wtedy nic nie trzeba wypompowywać

Tylko nie którzy wkładają bele do takich worków to wtedy trzeba wypompować choć słyszałem że nie którzy nie wypompowują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Nic nie trzeba wypompowywać po ok. tygodniu to powietrze samo gdzieś zejdzie a jak zrobisz dziure to bedzie chyba pleśniało. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

Ja kupiłem nową Prase Metal Fach Z-562 z rotrem w ful opcji za 53 tys. a z rotorem i docinaczem czyli nożami powiedzieli mi 57tys. w full opcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj