Skocz do zawartości
sound

Udżwig ursusów???

Polecane posty

sound    0

Witam,chciałbym się dowiedziec ile właściwie mają udżwigu na TUZ ursusy serii 912,914,1014

bo spotkałem sie z wieloma opiniami jedi mówią ze 3 tony drudzy że nicale 4,chciałbym więc

zapytać sie innych użytkowników co na ten temat wiedzie?????? :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

wojtas972    8

po co dwa temty??

max udzwig powinien wynosic 4125 kg ale to w nowym wiec pewnie malo ktora podniesie 4 tony

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nominalny udzwig na cięgłach dolnych winosi 3000kg a max 4120kg, ale to jest teoria a praktyka to zupełnie co innego. :lol:

Wiadomość z agroFakt.pl

Nikita_Bennet    100

pytanie czy ma siłownik wspomagający czy nie a jeżeli już ma to czy ma jeden siłownik czy dwa, ważne jest też ciśnienie.

Bartek72511    41

Ja mam 914, jeden siłownik. Zaczepiliśmy agregat 1300 kg i do tego z tyłu siewnik +-200kg i ledwie podniósł, pompa jest w stanie dobrym, jednak podnośnik nie jest tutaj + ursusów.

szymek    0

902 opryskiwacz 850kg+ 1000l wody i bez problemu podnosi tylko przód podrywa przy górkach

wojtas972    8
Napisano (edytowany)

bartek co to za siewnik ze wazy tylko 200kg?? 200kg to sie zboza sypie do siewnika

siewnik 3m ze zbozem wazy ok 700kg a te nowe nawet wiecej, wiec taki zestawik jak twoj wazy spokojnie 2t

Edytowano przez wojtas972

Henius91    574

1224/1614 z dwoma silownikami powinny miec udzwig ponad 5 ton, a z jednym 4 tony. ja mam w 1224 1 silownik (planuje dorobic drugi), ale mam wlozona ta najwieksza pompe 24 albo 25 nie pamietam dokladnie, a oryginalnie 1224 ma 19, wiec przez to udzwig tez jest wiekszy. nie mam zadnej ciezkiej maszyny zeby sprawdzic udzwig. znajomy chcial pozyczyc agragat uprawowo siewny UG z packerem to bym zobaczyl jaki ma udzwig.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Udzwig który ja podałem z instrukcji obsługi to jest udzwig na cięgłach dolnych z jednym siłownikiem wspomagającym, wiadomo że maszyny o takim ciężarze nie uniesie.

Henius91    574

to jest udzwig mierzony na koncowkach ciegiel. mam rozsiewacz 1500 l i jak nasypalem do pelna nawozu to 902 bez zadnego silownika juz go czula.

Arek    113

W zetorze 12145 mam dwa siłowniki wspomagające oraz wzmocnioną pompę i czteroskibowego ibisa xxl ważącego coś koło 1,5t podnosi bez problemu. Nie wiem jak po kilku godzinach pracy na rozgrzanym oleju ale po półgodzinie nie było żadnego problemu.

bart3k    0
Napisano (edytowany)

Witam ja swoim C-385 podnosze ponad 2 tony bez zadnego silownika wspomagajacego na wolnych obrotach, a mianowicie rozsiewacz do nawozu AMAZONE ZA-M 1000l + ok 1000L nadstawka rozsiewacz wazy ok 300/400 kg + 1800kg nawozu ale 2tony powinny wejsc :) fakt faktem ze z przodu laduje co sie da zeby byl ciezszy i go nie gdzwigalo ale teraz robie obciaznik betonowy ok 300/500 kg zobaczymy ile bedzie wazyl po zalaniu i 2tony bede sypal :) pozdrawiam

Edytowano przez bart3k

tomek73    185

Rozsiewacz to bez problemów podnosi., bo jest blisko ciągnika.

Gorzej z agregatami i pługami. U teścia w 1634 do pługa Lemken opal 5 założył 4 siłowniki i daję rady. Na 2 podnosił ale jak założył przedpłużki to przestał.A on podobno waży 1400 kg.

bart3k    0

I co najważniejsze przy zaladowanym nie opada na zgaszonym :) no wiadomo na dlugim ramieniu jest calkiem inaczej rozlozony ciezar. Ja mam agregat uprawowy 4.2m AGRO-MASZ wazy 1300kg i tez bez problemu podnosi, fakt faktem ze jak nie zaloze dodatkowych obciaznikow to dziga c-385 ale przy ruszaniu tylko, ale za to jak fajnie sie na uwrociach zawija rogala :)

Arek    113

Zetor 12145 na dwóch siłownikach wspomagających podnosi pług IBIX XXL 4x50 ważący ok 1,5t, nie wiem jak z obrotem ale podnieść podnosi.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się