Zaloguj się, aby obserwować  
Nemesis

Sprzęgło w Belarus 1025

Polecane posty

Nemesis    0
Napisano (edytowany)

Witam,

Słyszałem, że ze sprzęgłem w Belarusie 1025 są problemy. Podobno często siada. Jeden sprzedawca z którym rozmawiałem mówił, że kiedyś sprzedał dwa takie ciągniki do lasu i były później problemy ze sprzęgłem. Wiecie czy faktycznie coś jest z nim nie tak, czy może już jest to poprawione.

Nie było by pytania, ale nowy ciągnik już czeka na mnie na placu, aż go odbiorę. Niestety informację o sprzęgle dostałem niedawno, więc już nic nie zmienię, ale jestem ciekaw ile w tym prawdy. Ciągnik będzie używany w lesie i transporcie.

Macie jakieś informacje na ten temat?

Pozdrawiam

Edytowano przez Nemesis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Do transportu się nienadaje ten model ponieważ ma za szybką 1 na najwyższym zakresie :P Będziesz musiał się bawic reduktorem (który nie jest zsynchronizowany) podczas ruszania z ładunkiem ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nemesis    0

Więcej jak 8-10 ton nie będzie ciągnął, więc myślę, że z tym da radę na 1 ruszać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192
Napisano (edytowany)

chyba że ruszać z 4 wolnej a potem szukać zgórka żeby traktor jechał samowolnie i w tym czasie męczyć się żeby przeredukować ( już tyle było o tym pisane ) .3 i .4 1025 mają synchr. reduktor ale to za przeproszeniem ch## daje. Gdybym wiedział sam to bym nie wziął 1025, ale u mnie nie wykonuje dużo prac transportowych ale oprócz tej skrzyni ciągnik ok. Co ty nawet z 5 tonami nie ruszysz albo będziesz ruszał tylko jak długo chyba dopuki sprzęgła nie spalisz. na 1 wyciąga około 15/17 km/h więc widzisz nawet samym ciągnikiem ruszyć to trzeba dać gazu bo to strasznie szybko, gdyby ta 1 była wolniejsza tak jak 4 wolna to było by super

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Dokładnie tak jak @piotr14 napisał mój sąsiad też twierdzi że by go po raz drugi nie kupił właśnie głównie przez tą skrzynię <_<

Gdzyby była w nich skrzynia 24/12 to tam już na 1 najwyższego zakresu osiąga 11km/h i ogólnie jest dostępne 6 przełożen na każdym zakresie...


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nemesis    0

Jaka jest różnica pomiędzy synchronizowanym reduktorem, a synchronizowaną skrzynią biegów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

to tak się mówi to żadna różnica reduktor jest w skrzyni biegów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

1700mth i sprzęgło się kończy wina jak w/w szybka 1 na H4 są metody jazdy tym ciągnikiem ale na dłuższą metę i tak kończy się to remontem sprzęgła wywołanym przez spalenie tarczy. Gdyby siedziała skrzynia od TS to jazda w transporcie była by lepsza choc ogólnie i tak wydaję mi się że lepiej się pracuje niż na skrzyni ursusa serii U. Trudno doradzac u mnie jakoś się ten ciągnik sprawdza i pewnie jeszcze trochę pochodzi wielki + koszt napraw więc się nie przejmuj w ogólnym rozrachunku nie będzie aż tak źle ;-)


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154
Napisano (edytowany)

Jaka jest różnica pomiędzy synchronizowanym reduktorem, a synchronizowaną skrzynią biegów?

 

Ty w swoim będziesz miał skrzynię częściowo zsynchronizowaną tzn. zsynchonizaowane będą tylko 4 biegi główne a reduktor nie będzie zsynchronizowany. Skrzynie wpełni zsynchonizowane będą miały jedno i drugie zsynchronizowane ;)

 

Ale czy łączny koszt napraw przy dłuższym (lub bardziej intensywnym) użytkowaniu będzie niższy niż w zachodnim ciągniku - wątpie :D

Edytowano przez krolikNH

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

widzę że wogóle nie masz pojęcia o czym piszesz a po 2 nie cytuj postów bo i tak dostaniesz %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Niech wytrzyma sprzęgło 2 tyś mth całego wymieniać nie trzeba a tacz nie wiem ile do tego kosztuje ale do 82 80 zwykła, 100 wzmacniana i teraz maja nawet niezniszczalne ceramiczne 300 zł. jak by tak wsadził do tego ceramiczną to by mial świety spokój


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

a niech ci się tak w fendzie coś za przeproszeniem rozpierdzieli to ile zapłacisz??? głupi przegląd w JD kosztuje 5 tys a w MTZ 2 tys. Części to samo drogie od zagranicznych a od belarusów tanie. I nie gadajcie że się psują i leją się z nich lawiny oleju bo to hu*a prawda, wypowiadają się ci co nie mają albo słyszeli coś od sąsiada kolegi koleżanki wujka. Jak na taką cenę super sprzęt. Może komfort nie ten ale po za tym nie mam nic do zarzutu. Silnik MMZ d 245 super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nemesis    0

Jeśli faktycznie całe zamieszanie jest tylko wokół tarczy, która może się po czasie wytrzeć/spalić to przecież nie jest nic strasznego. Jak już zauważyliście koszt takiej naprawy nie jest kosmiczny. Wybór padł na ten ciągnik, ponieważ jest to prosta konstrukcja, która nie wymaga fortuny podczas napraw. Nie miało być też mniej niż 100KM z dobrym podnośnikiem. Jestem ciekaw jak się będzie sprawowała skrzynia i sławna 1 w drugim zakresie. Mam nadzieję, że będzie chociaż trochę lepiej niż w Ursusie 1002.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

MgrLukash ma rację co do skrzyni! |Dobrze pisze, to Ty się w tym przypadku Piotrb14 mylisz...

A leje się z nich a leje... Wiem bo mam!


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154
Napisano (edytowany)

a niech ci się tak w fendzie coś za przeproszeniem rozpierdzieli to ile zapłacisz??? głupi przegląd w JD kosztuje 5 tys a w MTZ 2 tys. Części to samo drogie od zagranicznych a od belarusów tanie. I nie gadajcie że się psują i leją się z nich lawiny oleju bo to hu*a prawda, wypowiadają się ci co nie mają albo słyszeli coś od sąsiada kolegi koleżanki wujka. Jak na taką cenę super sprzęt. Może komfort nie ten ale po za tym nie mam nic do zarzutu. Silnik MMZ d 245 super.

 

Co ty człowieku porównujesz Fendta do Belarusa :lol: :P:D :lol: przecież to są 2 różne światy :D

Jak juz to chodziło mi o taki prosty ciągnik o podobnym zaawansowniu technologicznym jak MTZ.

Ile w zachodnim wy3ma taka tarcza (choc zależy od użytkownika) w Zetorze 5340 przetrwała do ok. 4500mth więc w zachodnim powinna nieco dłużej ;)

Ciekawo tak przekalkulowac dodac do siebie koszty wszystkich remontów(po jakimś okresie użytkowania) i wtedy stwierdzac w którym naprawy wyszły taniej wkońcu należy też uwzględnic jakośc części bo tak na sucho sama cena to nic nie daje bo można kupic jedną częśc za 5000zł która więcej przeżyje niż 10 takich części za 500zł ;)

 

Ja nie tyle słyszę co widzę ten ciągnik na codzien. Obecnie ma coś ok. 1000h i kilka rzeczy się w nim się rozwaliło :D jakięś 300h temu zostały wymienione taśmy od WOM, kilka raz spawany tłumik(ale to chyba norma w nich), pourywały się poczne stabilizatory ramion TUZ, obecnie czeka na wymianę uszczelki po głowicą i znowu tasiem WOMu. Delikatne przecieki ma (ale nie leje sie strumieniami) ;)

 

Jeśli masz na myśli cenę z ubiegłego roku... bo obecnie to już nie takie super <_<

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192
Napisano (edytowany)

porównujesz w tym przypadku sukienkę za 100 zł i za 1000 zł - niby to samo na wygląd a czemu droższe. Bo płaci się z firmę, a jak kogoś stać na taki traktor to stać go na naprawy, jak będziecie wszyscy ruszać z 1 szybkiej, katować go i nie zalejecie go dobrym olejem to długo nie najeździcie. jakoś od nikogo kto ma belarusa nie słyszałem że się leje i psuje coś poważnego. Może komfort nie ten i nie takie wykonanie ale jest o wiele tańszy niż fendt. według ciebie 100 tys a 300 tys to prawie żadna różnica co nie?? a po drugie to wiele osób ma te traktory i sobie je chwalą ja o swoim też nie mogę złego słowa powiedzieć, nie ma elektroniki to jest święty spokój bo sam weźmiesz i naprawisz a nie jak z tymi z elektroniką że bez komputera nic nic nie zrobisz

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Już to pisałem ale powtórze:

Zaprawdę powiadam Ci nie porównuj dwóch skrajnych przypadków albowiem to porównanie mija się z celem :lol:

Fendty to jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie ciągników jakie są obecnie produkowane, ba nawet te stare, blisko 30letnie Fendty przewyższają technologicznie Nowe Belarusy i nie tylko ;)

 

Jak już barzdo chcesz porównywac to do Jakiegoś NH TD, Case JX, DF Agrofarma EcoLine czyli maszyn które swym wyposażeniem mniej odbiegają od MTZ (zwykłe mechaniczne ciągniki bez nawału elektroniki) :D

 

A nie pomyślałeś o tym że CENA = JAKOŚC


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

MgrLukash ma rację co do skrzyni! |Dobrze pisze, to Ty się w tym przypadku Piotrb14 mylisz...

A leje się z nich a leje... Wiem bo mam!

 

Wiem bo mam i jest suchy. oprócz korka przedniego mostu, jednej śruby od kolektora bo sie uszczelnienia wypaliły :lol:


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

najlepiej koniem w polu robić, na ale jest problem bo sra gdzie mu się za chce....


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

To masz nawóz odrazu prosto z linji produkcyjnej :lol: :P :lol:


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nemesis    0

...i teraz maja nawet niezniszczalne ceramiczne 300 zł. jak by tak wsadził do tego ceramiczną to by mial świety spokój

Jeśli chodzi o ceramiczne tarcze sprzęgłowe, to wczoraj słyszałem że nie warto ich kupować, ponieważ zamiast tarczy, pali się całe sprzęgło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Też o tym słyszałem że docisk niby szybciej siada :huh:


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nemesis    0
Napisano (edytowany)

Jeśli chodzi o sprzęgło, to się już tym nie przejmuje.

Zależy też jak kto jeździ.

 

Takie krótkie pytanie z innej beczki: czym się różni skrzynia 14/4 od 16/8 i która jest lepsza? :)

Edytowano przez Nemesis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zapytać posiadaczy ciągników mtz Pronar 82 w wersji sa i tsa o opinie o tych ciągnikach i o tym co należy sprawdzić przy zakupie tych ciągników.
    • Przez iridium3000
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć w jakim zakresie obrotów najlepiej się poruszać w celu ekonomicznego spalania 952.3 w czasie transportu i prac polowych.
      W orce trzymam 1800obr w transporcie 1600obr 
      Myślicie że można by zejść w pracach polowych do 1600obr a w transporcie 1400obr czy to za mało?
      Z tego co widziałem nowy  Fendt  120koni w orce latał na 1550obr. Dla tego jestem ciekawy czy w MTZ również można zejść z obrotów w celu redukcji spalania.
    • Przez ZaqAMG
      Witam
      Doczytalem w instrukcji ze na tym wyswietlaczu powinny wyswietlac sie nie tylko motogodziny ale rowniez inne parametry typu predkosc aktualna,spalanie
      Przeszukalem caly internet i niemoge nigdzie znalezc informacji jak to wlaczyc/zaprogramowac
      Prosze o pomoc gdyz serce mnie boli od kiedy dowiedzialem sie ze Belarus posiada takie bajery a Ja z nich niekorzystam 😅
      69505144247__413679D2-5B28-4DB4-B4D4-22D5D0D49D34.MOV
    • Przez Lipowa
      Witam. Wie ktoś może lub ma opisane przewody które wychodzą z kostki która znajduje się pod deska rozdzielczą? Lub gdzie takie coś kupic ?
      20240326_145521.heic 20240326_145517.heic 20240326_123552.heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj