Skocz do zawartości
Kizo

Kto gdzie wyruszył już w pole

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie
galeria
pole

kris14    259

Ja dzisiaj ruszyłem gruberkiem poplon pod buraki :P

Muszę jutro skończyć, bo późno dzisiaj wyjechałem :P

mlody3320    6

to tak samo jak ja :P

u mnie nikt jeszcze nie mysli w pole wchodzic a ja juz mam posiane 10 ha owsa i 10 ha mieszanki co dzisiaj sialem :P

jutro planuje ruszyc z jeczmieniem i posiac z 5ha jak mi sie uda i jak oczywiscie wejde w pole, bo tam same doly- 2klasa ziemi;/

Wiadomość z agroFakt.pl

Cezary4514    50

Panowie co tak się śpieszycie?? Jutro i pojutrze deszcze zapowiadają mówili coś o śniegu ale nie wiadomo. U nas nikt jeszcze nie robi w polu. U nas troche sie zaorało,ale nawóz dopiero za jakiś tydzień może dwa w zależności od pogody.

Ale jest duża różnica pomiędzy wschodem a zachodem kraju. Np. u mnie nawet w styczniu i lutym prawie śniegu niema a co dopiero teraz.

W mojej okolicy wszyscy sieją, można nawet powiedzieć że już większość jest zasiana.

A co do deszczu,czy śniegu to jestem za, wilgoć jest potrzebna w okresie wschodów. Problemem może być przymrozek w okresie wschodów zbóż, ale on tak samo może się pojawić teraz jak za miesiąc.

mlody3320    6

a ja to wlasnie wrocilem z pola;/ jeczmien posiany.....i narazie zapowiada sie przerwa w sianiu ;P bo od jutra ma padac;/;/

krolikNH    56

Myśliliśmy z ojcem nad tym, aby jutro nawóz rozsiać i uprawić pod jęczmień... Dziś było włókowanie gliny... :P

robertbara    57

U nas z zasiewamy się nie spieszymy, zresztą jak wszyscy w okolicy. Ja dziś orałem, jeszcze mam do rozwiezienia obornik na 25 ha :P Zboża sieje po 10 kwietnia, kukurydze najwcześniej 25 kwietnia -jak co roku. Zresztą jeszcze dziś miejscami jak orałem to mokro :P

lukotek    3

a ja właśnie skończyłem sianie jęczmienia - buraki już wczoraj zasiałem - czekam na deszczyk i warunki na oprysk!!!

quercus    6

No i ci co posiali wczoraj (01.04.2008) są happy. Jak ja, przynajmniej przed deszczem zdążyłem tylko ciekawi mnie ta sprawa ze śniegami... :P

kat    7

Mi do zasiania została jeszcze tylko kukurydza :P . Trochę za mało ha się zrobiło do tego sprzętu :P

piotr6340    0

Ja na zboże już posiałem dziś za czołem siać na łąki nawóz i na sam koniec sadzenie kartofli i kuku :P

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas wczoraj skończyliśmy siać buraki, jutro chyba jęczmień, jak nie popada.....

mlody3320    6

A jednak udalo mi sie dzisiaj posiac te 5ha jeczmienia bo u mnie nie spadla dzis ani kropla deszczu :P i narazie przerwa w sianiu bo z pszenica to jeszcze zaczekam :P pozdro!!!

zetor5321    1

ja dziś zasiałem jęczmień tylko 10 a tam gdzie gyła pryzma z buraczkami

a na burak to tzeba zaczekać bo niestety za mokro

1rajdzik    14

Już drugi raz mi się zdarza że na prace polowe związane z siewem jestem chory - takie ważne zadanie a ja jestem nieobecny :angry:

Na dzień dzisiejszy niecałe 6 ha zasiane, jeszcze 6 jak dobrze policzyłem :P

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez tomek2201
      Witam. Chciałbym abyście wypowiedzieli się na temat mierników pH gleby. Czy posiadacie takie urządzenia? Jeśli tak to jakie? Zakupiłem niedawno za niewielkie pieniądze takie urządzenie.  Jeszcze go nie testowałem ale jestem ciekaw czy ktoś ma taki miernik i czy według niego jest on wiarygodny?
      http://allegro.pl/miernik-ogrodniczy-kwasomierz-ph-gleby4-funkcyjne-i5013208473.html

• Przez mtz_820
      jakie zboze radzicie posiac na baaaardzo slabej ziemi normalnie piasek mialem tam juz jeczmien i owies i nakosilem tyle co na swoim z 3ha (tamto ma powierzchnie 5ha) z jednej strony jest ok ale na srodku i pod lasem niema nic normalnie jakby ktos powyrywal na wiosne bylo ok ladnie sie zapowiadalo przyszlo lato zniwa niema nic

wujek chce tam posiac żyto jak myslicie dobry wybor na takie zimie? tam jarego nie bedzie za chiny
    • Przez zielu781
      Witam wraz z tatą posiadamy gospodarstwo o powierzchni 20 ha plus okołu 4 ha nieużytków jest to pole na którym tata kiedyś próbował uprawiać zboże ale niestety z marnym skutkiem bo pole to jest podmokłe i nie posiada melioracji  i nie ma możliwości  jej zrobienia. Jako ze w niedługim czasie przejmę to gospodarstwo chciałbym coś zrobić aby ta ziemia przynosiła dochody. Wpadłem na pomysł wykopania dość dużego rowu o głębokości 2 metrów jednak problem w tym ze woda z tego rowu nie miała by żadnego ujścia bo po prostu  nie ma gdzie dodam ze pole jest dość krótkie ale za to bardzo szerokie i raczej równe rów miałby długość około 200 metrów czy myślicie ze ten rów zdałby egzamin  i umożliwił mi normalną uprawę woda stoi tam tylko na wiosnę po roztopach i posiane rośliny nie dają sobie rady jest to ziemia IVa i  IVb klasy czyli przepuszczalne.
      Rów miałby znajdować się na środku długości pola. Proszę o jak najwięcej odpowiedzi może ktoś ma coś podobnego napiszcie czy takie rozwiązanie przynosi jakieś efekty z góry dzięki
    • Przez Sqowron
      Witam, co posiać wiosną na hektarze pola? Nie chce siać kukurydzy klasa ziemi 4-5 teraz dwa lata z rzędu była posiana pszenica ozima co można posiać oprócz zboża? a jak już zborze to jakie ? Myślałem na pszenżytem jary?