Kizo

Kto gdzie wyruszył już w pole

Polecane posty

A ja troszkę odbiegnę od tematu.

Ja jestem miastowy i interesuję sie techniką rolniczą. Ostatno zastanawiałem się czy jesli zasieję się taką kukurydzę z paczki z której się robi popcorn wzejdzie??

Z góry dzięki za odp.

Pozdrawiam


Tylko Polski Ursus !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

2.5ha posiane :P pod kolejne 2 uprawione, jesli w nocy nie doleje to z rana jedziemy konczyc :P a pozniej pryskamy:)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Siema ja od dwóch dni bobruje pod buraki i sieje nawóz ale ciężko jest strasznie mokro i trzeba wypłycać gruberek jestem z woj Lubelskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

No wkońcu i mi się udalo posiać pszenice 3ha co prawda w jednym miejscu mokro jest ale jakoś się dalo posiać. Niestety z innymi polami trzeba będzie poczekać do następnego tygodnia jak owszem nie do pada. Jutro jedziemy siać nawozy na pszenice ozimą niestety jęczmień ozimy do odsiewu 5ha :( i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
godles5    1

Niestety Kizo zmroziło nas na podlasiu tej zimy :/ ale się nie daliśmy :) i =).Ja posiałem nawozami 10 ha łąk i 5 ha pszenżyta, a teraz będę ,,świętował'' :P.Jeśli będzie troszkę słoneczka to mogę już wchodzić bez linki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1
Siema ja od dwóch dni bobruje pod buraki i sieje nawóz ale ciężko jest strasznie mokro i trzeba wypłycać gruberek jestem z woj Lubelskiego

A dokładniej skąd ?


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitras    22

Na podlasiu jeszcze jest troche mokro,ale przed wczoraj udało mi się troche poruszyć pod zboże. Dobrze że jest nowy ciągniczek bo C360 by się zamęczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek86    0

dzis mielismy wyjechac siac sol i superfosfat na laki ale deszcz wszystko pokrzyzowal znowu trzeba czekac z 2 dni


nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Dzisiaj troche posiałem nawozów 3 działki ok z małymi problemami ale 360 dała rade ciągnąć RCW a na ostatniej był problem i niestety mósiałem się kilometr do domu przespacerować po MFa i line

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

jeśli chodzi o pole to już przed świętami wszyscy w mojej okolicy byli po zasiewach. jednym słowen po robocie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

u nas dzis udalo sie kwalek roboty popchac do przodu, najpierw trza bylo naprawic ciagnik, no ale to lepiej bo lepiej ziemia przeschla, uprawilismy resztki pol co byly podmokniete, jakies pol ha a poszlo ziarna jak na caly ha i sialem chyba z 2 godz :) pozniej przepinka, opryskiwacz i dawaj brac sie za nasza marna pszenice, odzywka, na chwasty i antywylegacz, wrocilismy do domu bylo wczesnie wiec coz kolejna przepinka zmiana ciagnika i 2. dawka azotu na rzepak - wiem ze troche wczesnie ale tak sie rzepak ladnie rozpedzil ze szkoda go bedzie pozniej lamac pod kolami i dalismy przyklad innymi rolnikom z okolicy,

na wieczor zeby bylo zabawnie wozenie kasztanowca - drzewo mialo chyba ponad 100lat bo roslo przy poniemieckim budynku, a babka mowila ze bylo juz potezne jak przyjechali tutaj w 46 :) oj dalo nam popalic i to niezle

jutro mam nadzieje odpoczynek - sasiad tylko ma nam posadzic 5ar ziemniakow

pozdrawiam i zycze milej i owocnej pracy :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

W wielkopolsce po za siewach a w podlaskim dopiero zaczynamy. Dzisiaj w mojej okolicy na polach bylo jak w ulu. Przeważnie były siane nawozy ja również posiałem na 11ha pod jęczmień, mieliśmy jechac podsiac pszenicę ozimą ale wysłużony rozsiewacz - lejek z lat chyba jeszcze przed 80 się sypnoł. Siadła przekładnia więc czas się pożegnac z nim i tak długo służył. Nie było innego wyjścia jak zmiana planów a raczej rozsiwacza na siewnik do zboża szybkie zaprawienie jęczmienia i na pole niestety dnia mało i posiane tylko z 5 ha pozostałe 6 na jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek86    0

u nas tez juz wszyscy ruszyli w pole teraz mam troche wolnego bo ojciec pojechal siac nawozy na lake wczoraj posialismy 4 ha mieszanki a przedwczoraj 5ha owsa ajeszcze jedno co zrobic z przezytem(4ha) bardzo zlabej jakosci wymoklo a pozniej poszla plesn ojciec mowi ze dosieje jeczmieniu i skombajnuje na pasze


nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

heh my juz prawie zapomnielismy co to znaczy:P

dzis pryskalismy rzepak :)

antywylegacz + grzyb, robaki i odzywki :)

jeczmienie juz pieknie powschodzily, teraz tylko czekac na buraki i 2 dawke na pszenice :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Ja dziś zdążyłem zasiać 2h buraków ale uż noc i dałem spokój hehe pszenica na ukończeniu już zapowiada sie na wiosne hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

wczoraj wreszcie coś posiałem 2,2 ha przenżyta i 1,5 ha jęczmienie ale miejscami 360 ledwo dawała rade z siemnikiem

 

a zostało mi jeszcze 21,5 ha jęczmienia zasiać i 8ha buraków i muszę to w tym tygodniu zrobić bo na 1 maja muszę mieć siewnik przezbrojony na kukurydze bo mam gościowi siać 10 ha kukurydzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

nom mi zostało do posiania ok25ha 18ha jeczmeniai i 7 ha pszenicy...a potem tylko 7 ha kukurydzy i po robocie...mam pytanie czy ktoś z was siał juz kukurydze ??


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf    15

a my rozsialismy wczoraj 2 t nawozu a z reszta nie wiem trzeba czekas wszedzie jest strzasznie mokro :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już wszystko zasiałem. Niestety przepadło mi całe żyto ozime i musiałem nasiać mieszankę. Nawozy rozsiane i szykuję się do sadzenia ziemniaków. Prawdopodobnie po świętach majowych ruszę z sadzarką w pole. Pod buraki mam przygotowane, ale jeszcze nie zasadzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Dzisiaj zrobiłem agregatem i zasiałem 9,5 ha jęczmienia wypaliłem na to 100 litry kompotu . 80 spalił MF w agregacie a przy siewie 360 spaliła 20 litry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Jaki agregat zaczepiłeś do tego MF-a i ile razy robiłeś nim na tym polu no i może wiesz ile czasu ci zajeło zrobienie tych 9,5ha???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

A my już po robocie :) tzn nawozy juz dawno posiane, łąki włuką zrobione, jęczmień posiany i dziś skończyliśmy siać owies (trochę późno na owies ale posiany, a siejemy bo mamy akurat zbyt) teraz tylko czekać na drugie zasilenie pszenicy no i opryski ale póki co weekend majowy bedzie spokojny że wszystko zrobione. Aaaaa właśnie wyglądam przez okno i szykuje się ładny deszczyk - dosłownie już go czuć w powietrzu - ale wszystko podrośnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
Jaki agregat zaczepiłeś do tego MF-a i ile razy robiłeś nim na tym polu no i może wiesz ile czasu ci zajeło zrobienie tych 9,5ha???

agregat mam wicher z expomu na gęsistopkach 250 mm 3 m szeroki 1300 kg wagi pole buło pobronowane ale jak jest zaorane w ostrą skibe to nie bronuje tylko na raz robie jade tak 10-12 km/h

 

zeszło mi pięć godzin było to 4 działki 3 / 3,5 /1,3/1,7ha te dwie większe działki mają po 1200 m długości w tym czasie jeszcze odczepiałem agregat i orałem ze 20 ary po pryzmie buraków i odnowa zaczepiałem agregat

 

tekże na zrobienie i zasianie tych 9,5 ha zeszło mi 12 h

 

w czwartek zasiłiśmy z ojcem od południa do 20 - 11 ha ale niedokończyliśmy bo jęczmienia nam zabrakło w sumie do posiania było 12 ha w jednym polu

 

sieje 360 na 4 biegu tak 1800 obroty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

A ja wczoraj drugą dawkę nawozu sypałem pod pszenicę :) po tym deszczyku i słoneczku pięknie podrosła więc postanowiłem jeszcze jej troszkę pomocy udzielić :) 12 ha zasilone. Powoli szykuję się do oprysków. aaaa jeszcze wspomnę że jęczmień jary już się zieleni - pole powolutku robi się jak zielony dywanik :)

i jeszcze wspomnę u nas dziś enduro :) jakaś runda czy eliminacje do mistrzostw polski - cały weekend będą chłopcy śmigać - tylko żeby mi pola nie "przeorali" bo trasa niedaleko - http://www.swierzawa.pl/news.php?id=477

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj