Kizo

Kto gdzie wyruszył już w pole

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomb2    1

Ja po cało dniowym zmaganiu sie z awarią kombajnu wyruszyłem na rzepak ale co się okazało jeszcze zielony i nic nie kosiłem :P


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4
Nie wiem o co chodzi jak 3 lata temu zalałem olej Turdusa czy jakoś tak do silnika to silnik mi w kombajnie padł a potem miałem superol a w tym roku znowu zalałem tego turdusa i zaczoł mi dymić jak diabli zbieg okoliczności no chyba że mi turbo siada oleju narazie nie ubywa a spaliny czarne jakby olej brał.

A co do żniw to tylko pszenica ozima i część rzepaku poszło pod kosę reszta jeszcze czeka a sąsiedzi pokończyli i nawet słomę pozwozili. Pszenica jara to jeszcze można mówić zielona jęczmień sporo ma odrostów ale tak poza tym suchy jutro zrobimy pewnie pierwsze podejście ciekawe jak sypnie bo wygląda nie najgorzej czego nie można powiedzieć o kukurydzy tak sucho że kolb nie nawiąże jak nie popada to kaplica tylko skosić na kiszonkę albo na pniu sprzedać bo na ziarno to szkoda zachodu zwłaszcza że kombajn najmóje i gość jedzie do mnie 20 km niby że w tym roku do 20ha więc mu się opłaca. Na jednym polu ok.8ha to kukurydza nawet na kiszonke całkiem niezła by była bo gęsta i dosyć wysoka pewnie ze 3 metry owszem nie na całości ale na pozostałej części również spoko. A może sam skoszę sieczkarnią i kiszonkę będzie się sprzedawać na wiosnę dla chętnych na wagę a pewnie chętni by się znaleźli bo wkoło wszyscy krowy mleczne mają a traw nie nakosili a do tego kukurydza słaba.

A nie masz zapchanego filtru powietrza bo jak bierze olej to masz siwawo-niebieski dymek. Może też końcówki, ale dokładnie nie znam się na tym.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

kurde ale lipa jest :(

z piatku na sobote kosilismy - plon tragedia, jeczmien jary cos kolo 5.5 tony gdzie na tym polu z reguly dawal po 7ton, pszenica zimowa masakra nie wiem czy 4 tony byly, bo z z jakich 5.5 - 6 ha ukosililem 5 nie duzych przyczep

na szczescie wczoraj dolalo - spadlo 10-15litrow na metr kw.

 

pozdrawiam i zycze pomyslnosci :-)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1074

Widze, że nie tylko u mnie plony do d.. U mnie też gdzieś tyle spadło deszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Rzepak mokry chyba pszenice jutro kosze a rzepak koło środy ;)


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Dzisiaj dokończyliśmy kosić rzepak bo na jutro zapowiadają deszcz i szkoda by było go zostawić bo suchy był a po deszczu zapewne były by duże straty. Jak na rzepak który tylko cudem uniknął odorania to nie było tak tragicznie ok 2,4t/ha. Wczoraj (29.07) skosiliśmy 10ha jęczmienia plon nie zaspecjalny więc dosyć szybko nam poszło bo zajeło nam to 8 godzin. I niestety ale chyba koniec z kujawskim do baku był to pierwszy i ostatni raz te dymienie silnika w kombajnie to na 99% lejący wtryskiwacz i zapewne jest to wina oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja wykosiłem dopiero wczoraj u siebie 7 ha pszenicy plon 6 ton nie jest zły jak na to że wiosenna uprawa polegała na prysnięciu huzarem i daniu 200kg saletry ale pszenica nie jest za sucha to samo z jęczmieniem sianym w buraczyskach słoma jeszcze zielona jutro jade do jęczmienia zobaczyć czy będzie do koszenia

 

Dzisiaj kosiłem sąsiadowi i z morgi miał w baku tyle że w okienku się pokazało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1074

piootr a z jakiego regionu jesteś, bo u mnie w okolicy to o 6t/ha raczej nie słychać ....w zeszłym roku to było tyle spokojnie ale w tym to lepiej nie mówić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Jestem z okolic lublina powiat świdnik , przenica odmiana tonacja ziemia czarnoziem w 70% jak jest mokro to przykleja się do odkładnicy , 360 można pomażyć o orce pługiem 3x30 przedplonem był jęczmień jary w tamtym roku to pole miałem zalane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

To umnie kolega dziś mówił że kosił jednej kobiecinie na takich piaskach to ukosił tyle ile posiała.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1
Jestem  z okolic lublina  powiat świdnik  , przenica odmiana tonacja  ziemia  czarnoziem  w 70% jak jest mokro to przykleja się do odkładnicy  , 360 można pomażyć o  orce pługiem 3x30  przedplonem był jęczmień jary w tamtym roku to pole miałem zalane

Jak to możliwe że jeżeli w ubiegłym roku miałeś na tym polu jęczmień jary a teraz miałeś na tym samym polu 6 ton pszenicy z hektara :D ??????

 

Z tego co wiem z praktyki to po niczym pszenica nie jest tak kiepska jak po jęczmieniu. To nawet pszenicę po pszenicy jest lepsza niż gdyby była posiana po jęczmieniu :P !!!

 

Mógłbyś to proszę wyjaśnić???A może to jednak nie to pole? :P I to wszystko w tak marnym roku jak obecny :D

 

Pozdrawiam.P


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4
Jestem  z okolic lublina  powiat świdnik  , przenica odmiana tonacja  ziemia  czarnoziem  w 70% jak jest mokro to przykleja się do odkładnicy  , 360 można pomażyć o  orce pługiem 3x30  przedplonem był jęczmień jary w tamtym roku to pole miałem zalane

Jak to możliwe że jeżeli w ubiegłym roku miałeś na tym polu jęczmień jary a teraz miałeś na tym samym polu 6 ton pszenicy z hektara :D ??????

 

Z tego co wiem z praktyki to po niczym pszenica nie jest tak kiepska jak po jęczmieniu. To nawet pszenicę po pszenicy jest lepsza niż gdyby była posiana po jęczmieniu :P !!!

 

Mógłbyś to proszę wyjaśnić???A może to jednak nie to pole? :P I to wszystko w tak marnym roku jak obecny :D

 

Pozdrawiam.P

Jak mu popadywało przez ostatni miesiąc to żaden problem na takiej ziemi mieć 6 t. A co do przedplony to w zbożowych przedplonach spadek plonu może dojść góra do 0,5t na ha. Ja jak by pszenica była taka jak na najlepszych miejscach to bym miał grubo ponad 6 t i też po jęczmieniu jarym. Ale z zimy taka jakaś była przygłuszona i przeżedzona potem zimno a na końcu jak ją nalewało susza. Jak by było normalnie to bym się wszczelił w 8 t. No ale jest jak jest.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

@ pawel 24 to jest ta działka co miałem jęczmień

 

Właśnie że u mnie wcale nie padało , JA SIEJE ZIMOWĄ PSZENICE ALBO W JĘCZMIENIU ALBO W KUKURYDZY , a spadku plonu nie widzę , jarej pszenicy nie sieje w tym roku mam tylko troche ponad 2 ha pszenżyta jarego a reszta jęczmień dzisiaj kosiłem jęczmień i daje około 4,5 t w 3 roku po burakach

 

 

 

PS Jak narazie bizon tylko syczy 20000 zł wsadzone w remont procentuje , dobrze się kosi bo jęczmień stojący jak nigdy i nie trzeba stać przy koszeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

U mnie dzisiaj świeto bo dzeszcz rano przybił kurz i po koszeniu , 20 ha u siebie już wykosiłem jeszcze ze 4 dni dobre koszenia mi zostało , wczoraj kosiłem sąsiadowi i z 1,5 ha zimowej miał 3 pełne zbiorniki z bizona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

i u mnie po zniwach :)

teraz tylko plug przyspawac do zetorka i ogien dym


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

No i wkońcu u mnie nieco popadało, może kukurydza jeszcze się zbieże i będzie coś z niej mówię owszem o kolbach bo na masę to niema szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

nie!?Miało wczoraj lać i co?nawet dobrze się nie zachmurzyło..


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Dzisiaj kosiłem jęczmień po burakach i z ha dawał mi 4 zbiorniki w bizonie , słomy tyle co z zimowej na wanada pszenżyto to będe musiał czekać z tydzień a kago będzie już do koszenia , były razem siane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Widziałem jak sąsiad miał z +- 2 ha jęczmienia jarego 8 balotów 120x120 słomy niezły rekord.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1

dzis u nas półmetek młocki. omłocone łacznie zostalo do tej pory 7 ha i jeszcze zostalo 7 ha do młocki.

dziś była młocona mieszanka(owies+jeczmien) z 3ha było 4 przyczepy na IV klasie. jak na siew po 5 maja to chyba nie jest najgorzej :D dwa lata temu na tym samym liczacym 3 ha polu bylo 7 przyczep jeczmienia. pamietam to dobrze bo pojechalismy wtedy na poczatku na 5 przyczep a potem trzebabyło szybko jeszcze 2 przyczepy pozyczyc :D


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

Pada cały dzień i próbowałem podorać ale jeszcze nie przesiąknęła ziemia.


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dragon    0

Ja już wykosiłem 25 ha rzepaku i 5 jęczmienia i jak narazie 15ha pszenicy :):) Wszstko było by k tylko pogoda mnie wstrzymała :/:/:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj