Kizo

Kto gdzie wyruszył już w pole

Polecane posty

pawel24    1

dziś było ostre prasowanie. Cały dzień były zamówienia i nasza prasa chodziła od rana do wieczora.

 

Ostatecznie ustaliła się cena prasowania 50 gr od balika z naszym sznurkiem. W ciągu godziny robi się około 360 bali co daje zarobek na godzinę 180 zł minus sznurek i paliwo do do 330 ;)

 

Oby tak dalej to sobie sporo z tej kasy która na prasę poszła odbijemy, wiadomo że nie całość :) :) ale jak parę tysięcy wpadnie to zawsze coś. ;) I zdajesie mamy monopol w naszej wiosce na prasowanie bo się okozało że jedna prasa została sprzedana a właściciel drugiej nie ma czasu jeździć ;)

Pozdrawiam.P


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

ja dzisiaj kosilem zepak ale dwa razy objechelm i trzeba bylo wracac tego roku cos sie pieprzy kombajn yacenty wykrakelse z tymi awariami:D:)


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

eh nic nie mow


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

23 lipiec jeden kawałek (2ha)pszenicy a jutro jadę na żyto ale też mały kawałek. Większe koszenie to za kilka dni. Jeden kawałek pszenicy ok 10 ha i jeden kawałek jęczmienia ok 13 ha i po żniwach aaaaa nie jeszcze owies zostanie ale to na sam koniec. A dziś wjechałem na ugór i lipa :( pług nie wchodzi w ziemie nawet na docisku z tym że lemiesze nie były nowe - trzeba wymienić i spróbować jeszcze raz bo na deszcz to nie ma co liczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek B    3

przed chwila skonczylem prasowac i zwozic slome :)

a co do awarii to ja jeszcze nie mialem przy prasie a przy kombajnie to tylko cieglo sie urwalo od wajchy do podnoszenia hedera - oby tylko takie awarie byly :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

U mnie pszenica Kris na najlepszym kawałku sypneła ciut ponad 6 t a pozostałe pod 6 t ale generalnie ziarno zaschnięte i suche jak pieprz. A jare to trochę ponad 5t ale nie więcej niż 5,5t z ha. Sąsiad przywiózł z 4 ha jęczmienia 3 przyczepki coś 16 t ani ziarna ani słomy. Ciekawy rok się zapowiada.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Niedaleko mnie dzisiaj kosił tc56 rzepak a wiecej żadnego kombajna , ja walcze nadal ze swoim bizonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

U nas jeszcze tylko 2 ha gorczycy i na jutro 3 ha pszenicy zostało :).

Grześ to sąsiad i tak dużo miał. U nas jak jare przypaliło to po 1t/ha. Ale na innych działkach miałem koło 3t/ha. Tylko z żyta jestem zadowolony. 4t/ha. A Sąsiedzi ledwo 2t mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek B    3

Jutro moze sie uda skosic jeczmien

a u nas to dopiero dzisiaj kombajny w wiekszosci ruszyly :) ( nie wiem na co ludzie czekali )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja może jutro zrobie próbe kombajna jeszcze muszę kupić piaste sprzegła na pochyły i kilka palców do nagarniacza

 

U mnie dzisiaj zaczeli kosić ci co bardzo im zwieracze chodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Próbowałem dziś robić poodorywke po pszenicy pługiem podorywkowym.. i co .. moge zapomnieć jest tak twardo i sucho :( Jak sie zdenerwuje to obrotówke wezmę ona tyle waży że musi iść :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

oj nie powiedziałbym..jak będą tępe lemiesze to i tak podorywki nie zrobisz,no chyba że tak głęboko jak na jesieni orałeś ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

lemiesze w tym tyg przywioze nowe, tak samo jak i dluta tz kupie komplet ... jedyne 110zł na korpus :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

nie..to jest to..co by nie robić zawsze razy 8 a nie 4..no ale powinny wytrzymać dwa razy dlużej..


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Mi zostało 1,5 ha mieszanki jutro chyba wygolę i ufff tylko słomę zwozić i orać ciekawe czy wbije mojego PHX-a.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

25 lipiec poszło 10ha z 11 pszenicy ozimej ale jelonek 975 nawalił i mamy postój. Odpadło tylne koło nieżle zaorała piasta niestety nie mam fotek ale ciekawie to wyglądało. Wysypały się łożyska ale co ciekawsze oba byly w zeszłym roku wymienione więc nie wiem o co chodzi ale mniejsza z tym dzisiaj byłem w Contratusie w Białymstoku i niestety łożyska jednego niema i trzeba czekać może jutro a może pojutrze więc czekamy bo niestety to jest dosyć nietypowe łożysko i niezbyt idzie je dokupić gdzie indziej. Plon pszenicy tak na poziomie 5,5t/ha słabowato ale to nieco wina tego że się jedna odmiana przypaliła a dokładniej kris i na 3 ha bylo napewno o połowę mniej zboża a na części co się nie przypaliło to było spokojnie 7 ton. Moja awaria jest niczym w porównaniu z tym co się przytrafilo dzisiaj dla sąsiada a dokładniej spalił mu się kombajn na podwórzu jak go naprawiał. Cała komora silnika opalona więc pewnie i silnik ucierpiał. Aha ten kombajn to Cleyson (new holland)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

No ja już wszystko wymłuciłem nareszcie koniec. Jutro jadę jeszcze do kuzyna 12 ha mieszanki golnąć i będę powoli zimował mojego jelonka. A od poniedziałku wożenie słomy.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

I po żniwach :] Raczej nie są one zbyt udane jednak susza zrobiła zwoje :( Co do dokładnych plonów to nie wiem ale pewnie poniżej 5t :(( Teraz podorywki.. ale to jak coś popada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

ja na 50% jestem po. Jutro kończe jęczmień. Polski bizon jest cool!!!Prawie zero awarii odpukać!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Nie wiem o co chodzi jak 3 lata temu zalałem olej Turdusa czy jakoś tak do silnika to silnik mi w kombajnie padł a potem miałem superol a w tym roku znowu zalałem tego turdusa i zaczoł mi dymić jak diabli zbieg okoliczności no chyba że mi turbo siada oleju narazie nie ubywa a spaliny czarne jakby olej brał.

A co do żniw to tylko pszenica ozima i część rzepaku poszło pod kosę reszta jeszcze czeka a sąsiedzi pokończyli i nawet słomę pozwozili. Pszenica jara to jeszcze można mówić zielona jęczmień sporo ma odrostów ale tak poza tym suchy jutro zrobimy pewnie pierwsze podejście ciekawe jak sypnie bo wygląda nie najgorzej czego nie można powiedzieć o kukurydzy tak sucho że kolb nie nawiąże jak nie popada to kaplica tylko skosić na kiszonkę albo na pniu sprzedać bo na ziarno to szkoda zachodu zwłaszcza że kombajn najmóje i gość jedzie do mnie 20 km niby że w tym roku do 20ha więc mu się opłaca. Na jednym polu ok.8ha to kukurydza nawet na kiszonke całkiem niezła by była bo gęsta i dosyć wysoka pewnie ze 3 metry owszem nie na całości ale na pozostałej części również spoko. A może sam skoszę sieczkarnią i kiszonkę będzie się sprzedawać na wiosnę dla chętnych na wagę a pewnie chętni by się znaleźli bo wkoło wszyscy krowy mleczne mają a traw nie nakosili a do tego kukurydza słaba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Musze sie pochwalić.. u mnie od 18 pada deszcz :))) jak tak dalej to w pn ruszam w podorywki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

gdzie ci tak spieszno ;) ja dopiero dzis wyjechalem kombajnem w pole, ziarno wcale nie jest jeszcze twarde mimo ze przyrazone. Pszenice zaczalem i wyjechalem, ziarno sie rozgniatalo, trzeba jeszcze z tydzien poczekac. Ogolnie plony slabe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

u mnie tez pada,w poniedziałek podorywki,tylko jeszcze musze owies i jęczmień skosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

U nas nareszcie zaczliśmy żniwa 3,5 ha jęczmienia poszło pod kose 1,5 sprasowane. Plon nie taki zły a zapowiadało się gorzej.


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj