Kizo

Kto gdzie wyruszył już w pole

Polecane posty

Miki7211    8
1,5m!! to pole czy staw ;)

 

 

Jednak pole tylko ze jest tak nisko połozone i w dodatku koło rzeki która teraz mocno przybrała. Mam koło tej rzeczki łaki wiec wiem jak jest bo juz mi 3 razy siano z łąk wzioła :angry:


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

no i jak tu w pole wyjechac, jak dzisiaj odgarnywałem śnieg z przed garazu zeby autem wyjechac heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robcio3dz    0

To widze ze macie lipe ja juz mam po wszystkim nie duzo bylo ale zawsze koniec hehe


URSUS POLUBISZ POLNĄ DROGIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

u mnie rano mozna było bałwana lepić... ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesin    1

to co spowrotem w pole? ;)

dzisiaj rozbronowalem wszystkie zimowe orki, jutro nawozy pod korzen i tak po kolei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

U nas nadal mokro jeszcze dobrze nie wjechałem uprawiac pod jare a juz dzwoniłem po ojca zeby mnie wyciagnol. Pojechałem siac nawozu na łaki to dojechałem do połowy łaki na drugiej połowie z 20cm wody.


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesin    1

uuuu to nie ciekawie.u mnie juz wszedzie sucho, powiem wam, ze miejscami to juz sie za sucho robi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kraker    2

dzisiaj siałem jęczmień to nawet się kurzyło ;)


MF & Zetor siłą naszej gospodarki

Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja dziś uszykowałem pole pod mieszanke i seradele. Jurto siew. Pod jęczmień nie moge wiechać w jednym miejscu mysze poczekać pare dni.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

ja dzis skonczylem siewy zostala mi tylko jeszce kukurydza do posiania i ziemniaki do posadzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

ja dzis uprawilem poletka i jutra zamierzam posiac jeczmien i przenzyto.<Myslalem ze potych opadach dlugo sie wejdzie a Tu swietnie sie uprawia i szybko ziemia wysycha bynajmniej u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kraker    2

@rafffffff 190kg/ha jęczmienia. A jak u was z ziemniakami bo u mnie w okolicy wszystkie kopce płaskie sie zrobily i niektórzy nie mają nawet sadzeniaków


MF & Zetor siłą naszej gospodarki

Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też z sadzeniakami lipa! trzeba będzie sporo dokupić! a tak w ogóle to po ile chodzą sadzeniaki u was w okolicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

ja już ok 3 tygodnie temu ziemniaki posadziłem i siałem marchew oraz rzodkiewkę

sadzeniaki - ok 1zł za kg

 

ps

ja sadze irga i astra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kraker    2

słyszałm że w okolicy sadzeniaki chodzą po 2,20zł/kg ;)


MF & Zetor siłą naszej gospodarki

Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6
słyszałm że w okolicy sadzeniaki chodzą po 2,20zł/kg ;)

 

w Krakowie centrala nasienna po 2,20 zł/kg -nie pamiętam nazwy ale chyba Wineta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

W Kętrzynie mają irysa chyba z hodowli Szyldak po 3 zl za kg (kupiłem w Szyldaku o połowę taniej).

W sumie fajna sprawa bo ile kosztują owoce cytrusowe w sklepach??

banany, mandarynki, pomarańcze itp??

 

Co do robót w polu - wszystko zrobione przed tamtą środą. Znaczy się jedna z pszenic nie opryskana ale jutro będzie oprysk. A jak nic nie wypadnie to przed Wielkanocą posadzimy ziemniaki.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Gdyby na jednym polu nie było mokro to w tamtym tygodniu zboża miałbym już posiane. Ale dzisiaj dało się je już zaorać (prawie całe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6
Gdyby na jednym polu nie było mokro to w tamtym tygodniu zboża miałbym już posiane. Ale dzisiaj dało się je już zaorać (prawie całe).

 

zapomniałem też napisać Owies też zasiałem ok 3 tygodnie temu- ok 2 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

ja sie zastanawiam bo przymrozki zapowiadają czy siac?? w sumie to w kilka dni przy takich zimnych nocach nie wzejdzie jeczmien, a przymrozki sroda czwartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja mam wszystko posiane oprócz kukurydzy i buraków które będę siał po świętach. Ziemniaków już nie sadze.

Dziś zostały opryskane ostatnie 2 pola (jedno nie całe bo mokro ;) )


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6
ja sie zastanawiam bo przymrozki zapowiadają czy siac?? w sumie to w kilka dni przy takich zimnych nocach nie wzejdzie jeczmien, a przymrozki sroda czwartek

 

ja tez będę siał jeńczmień przed świętami i chwilowy przymrozek nic nie zrobi,także siej śmiało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

teraz to do piero u mnie leje (Podlasie) - a u was jak?

 

zasiana kukurydza? wzeszła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj