Kizo

Kto gdzie wyruszył już w pole

Polecane posty

snopek4    4

u mnie byla dzisiaj proba KOSA i okazalo sie ze jest jeszcze za mokro zasialem tylko z 3ha i narazie czekam do soboty by siac dalej ale jak bedzie to zobaczymy nie zawczesnie na sianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja rozwiozłem na jedno pole obornik i zaorałem. Jutro na drugim będzie to samo. Tata wyjechał z nawozami i na 2 pola posiał a z 3 go wyciągałem. Troche mokro :rolleyes:. Sąsiad glebogryzarko męczył gorczyce.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Posiany łubin i uprawione pod owies i pszenice .Choć trafiają się jeszcz kawałki bardzo mokre. Czas nagli do soboty znowu deszcz . Pozdrowienia z Legnicy .


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba99    0
u nas sie narazie nikt nie rusza.......choc tu nie ma zabrdzo kto sie ruszac ze tak powiem zmonopolizowałem okolice

a mówią,że w Małopolsce duże rozdrobnienie gospodarstw! :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

bo duze.... dlatego mam tylko 250 ha:/ jak by mi wszyscy cchieli dac w dzierżawie.. to bym miał z 500 :rolleyes:


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

U mnie już cześć poplonów zaorana z tydzień temu, znów druga z talerzowana bo obornik był po nich rozwalony a nie było czasu orać, ale w tym tygodniu sie tym zajmę :rolleyes: J kilkanaście ha zagregatowanych pod nawóz, oczywiście tych suchszych, bo kolein nie mam zamiaru robić na polu... koledzy znów widziałem że już owies posieli w tamtą sobotę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

zaczełem rozwalac obornik ale nie wszedzie dało rade wjechac


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Dzisiaj zasiałem owies i pszenice jutro dokończe siać i po robocie.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollek    0

a ja dziś siałem mieszankę owsa z koniczyną oraz groch.

nawet zdążyłem go już popryskać afalonem.

a co do ziemii to rozsypywała się jak nigdy.po prostu super siewy-jak narazie

zobaczymy co nam pogoda sprawi za 10 dni ,gdy będę siał jęczmień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Dziś rozwiozłem obornik na drugie pole i częściowo zaorałem. Dwa razy rozrzutnik mi usiadł, ale miałem łańcuch i sobie poradziłem (dobrze że rozrzutnik ma dwie osę :rolleyes:).


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kraker    2

My 7 marca zasialiśmy owies, nawozy już rozrzucone, dzisiaj bierzemy się za opryski :rolleyes:


MF & Zetor siłą naszej gospodarki

Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

no teraz ruszylem z orką powoli filmy są juz na AF lookajcie:]


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Jaa dzisiaj wyjechałem z saletrą i na 2 działkach po kukurydzy gdzie glinka to zakopałem się i rowy starszne a w RCW miałem tylko 1 bigbaga wsypanego nie doczekałem się na MX 1600 i lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Sobota w Legnicy deszcz od rana ale posiałem co było do posiania .


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

ja dzisiaj skończyłem na rzepak siać ale 12 ha pszenicy nie posiałem bo deszcz zaczoł padać i duży wiatr

 

Mam odmiany rzepaku Californium , Bazyl , Kaszub i najlepiej wygląda Bazyl ;) ciekewe co bedzie w zbiorniku przy koszeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

u was też tak pada???dzisiaj po wczorajszej nocy w deszczomierzu było 18 mm...na polach woda juz staje po dołkach...ale jęczmień już posiałem ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkram    0

No tylko że u mnie śnieg padał przez 2 dni a teraz deszcz ale nawóz zdążyłem rozsypać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

u mnie przez noc 20l/m2 a przez dzień to drugie tyle :angry: ogólnie powódź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja planowałem że będzie już zasiana seradela ale ze względu na pogode nie do się robić nic w polu. Może w poniedziałek lub wtorek posieje. Narazie mam inną robote:)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
...na polach woda juz staje po dołkach...

 

na 20 ha jeszcze nie zeszla ;) ,znaczy sie jeszcze nie dalo sie wjechac w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

U nas snieg deszcz snieg deszcz i tak caly czas. W pole to dopiero kolo soboty da sie wjechac jak bedzie pogoda. A a wies obok to miejscami na polach ma 1.5metra wody ;)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

1,5m!! to pole czy staw ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

ja siałem 17 marca. kto sie w tedy nie wyrobił teraz bedzie musiał długo poczekac aż w pole wjedzie. pada cały tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robcio3dz    0

JA dzis skonczyłem siac owies a nawozy zasiałem w ponoiedziałek.


URSUS POLUBISZ POLNĄ DROGIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj