Kizo

Kto gdzie wyruszył już w pole

Polecane posty

andrzej2110    535

U mnie wczoraj taka rozsiał polifoske na trawy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

U mnie wczoraj już ruszyli do orania. A ja dzisiaj gnojowice już wywiozłem :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

U nas jeszcze nikt w polu nic nie robi bo i tak by nic nie zrobił bo same błoto. Ja dzisiaj podwaliłem obornik w polu i faktycznie jest mokro :rolleyes: Jak dobrze pójdzie to moze do konca tygodnia zaczne siac nawozy.


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

U mnie dziś sąsiad pobronował łąkę. Ja mam posiano polifoske na łąkach i koniczynie. Po niedzieli planuje rozwieść trochę obornika i zaorać.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

oj! a ja jeszcze oprócz zboża to 8 ha lasu do posadzenia i ogrodzenia-ciekawe czy się wyrobie na tą wiosnę :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

jutro ruszam z saletra to bedzi 10.III.2007 :rolleyes:


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

W poniedziałek nawóz , wtorek talerzowanie , dzisiaj opryskałem użyźniaczem glebowym i zaorałem 2,5ha poplonu [łubin]. Ziarno owsa już zaprawiłem a po niedzieli siew.Praca też ruszyła na drugim polu 1,5ha poplon [żyto] tu zasieje pszenice,


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

u was naprwde juz jest normalnie na polu???u mnie od poniedziałku będzie mozna jeżdzić normalnie, (jak nie popada) tak zeby nie robiły sie koleiny i do kół ziemia się nie przylepiała...a ziemie u mnie średnie i słabe


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

ja dzisiaj rano widziałem duzo rolników ciaga nawozy-ale kupuje je dopiero nie myslac o sianiu, chcociaz widziałem jak sasiad pojechał bronowac dzisiaj ale cos długo go nie było i wócił na piechote

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Dzisiaj zagnoiłem 2ha. W polu sucho :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

Przez ostatni tydzień równaliśmy 400 przyczep kostki po pieczarkach na 2,5 ha, dzisiaj ojciec orał (ursusem 902 i pługiem atlas) 4 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesin    1

ja jutro jade z nawozem na rzepak,powinno juz pojsc :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lut82    0

Ja dzisiaj dawałem siarczan na rzepak i nawet sucho nie mam zadnych kolein kumpel w poniedziałek to se rowy porobił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesin    1

lut82 z jakiego jestes regionu?

po co siarczanem?na co to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lut82    0

Jestem z zachodniopomorskiego. A siarczan azotu daje na rzepak bo ma siarke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesin    1

a dokladniej skad?bo ja z Mścic kolo Koszalina.a co ta siarka daje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lut82    0

Z myśliborza a siarki rzepak potrzebuje do rozwoju jak azotu boru potasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lut82    0

150kg/h dawałem też pod korzeń a dużo nie daje bo można ziemie zakwasić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

W poiedziałek siealiśmy sól na rzepak bo było -3 celcjusza. Wczoraj zaczeliuśmy siać saletrę i mogę powiedzieć że jest suszej niż w zeszłym roku na wiosnę. Sprzęt się nie topi i nie obi kolein. Szkoda że tak późno siejemy nawozy powodem tego jest brak przymrozków porannych. W pole z bronś to najwcześniej planuję wejść w pod koniec przyszłego tygodnia. Na razie to próbowaliśmy wjeżdżąć w konia na orane i się jeszcze nieźle topi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

ogólnie po wszystkich polach da się jeździ i wysiewać nawozy a to temu żęe praktycznie niema zimy i woda poszła a głąb ziemi ale wydaje mi się że bilans wodny jest podobny do zeszłorocznej zimy dowodem na to może być moim zdanie pole o podłożu gliniastym gdzie nie wysiałem jeszcze nawozu bo zostają zbyt głębokie koleiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

ja jestem z Podlasia i powiem ze nadla nie da sie wjechać w pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

popadało tak że już na II kl. ziemi nieszło orać ale pobronowałem 2,5ha ornego pod łubin na ziarno, ziemia IIIb kl.I BOCIANA WIDZIAłEM


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

na polach uprawiac sie jeszcze nie da ale nawoz po rzepaku i po łakach juz rozrzucony.zach-pom ok.koszalina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj