Kizo

Kto gdzie wyruszył już w pole

Polecane posty

kris14    266

Ja dzisiaj ruszyłem gruberkiem poplon pod buraki :P

Muszę jutro skończyć, bo późno dzisiaj wyjechałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

to tak samo jak ja :P

u mnie nikt jeszcze nie mysli w pole wchodzic a ja juz mam posiane 10 ha owsa i 10 ha mieszanki co dzisiaj sialem :P

jutro planuje ruszyc z jeczmieniem i posiac z 5ha jak mi sie uda i jak oczywiscie wejde w pole, bo tam same doly- 2klasa ziemi;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No i posiałem już jęczmień. Praca szła bez awarii. 178 kg/ha.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

my dopiero dziś rozsiewamy nawóz ;/


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

Panowie co tak się śpieszycie?? Jutro i pojutrze deszcze zapowiadają mówili coś o śniegu ale nie wiadomo. U nas nikt jeszcze nie robi w polu. U nas troche sie zaorało,ale nawóz dopiero za jakiś tydzień może dwa w zależności od pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jest duża różnica pomiędzy wschodem a zachodem kraju. Np. u mnie nawet w styczniu i lutym prawie śniegu niema a co dopiero teraz.

W mojej okolicy wszyscy sieją, można nawet powiedzieć że już większość jest zasiana.

A co do deszczu,czy śniegu to jestem za, wilgoć jest potrzebna w okresie wschodów. Problemem może być przymrozek w okresie wschodów zbóż, ale on tak samo może się pojawić teraz jak za miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ja dzis zbieralem kamienie. Narazie z 20 ha pszenicy. Jutro uprawa pod buraki.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

a ja to wlasnie wrocilem z pola;/ jeczmien posiany.....i narazie zapowiada sie przerwa w sianiu ;P bo od jutra ma padac;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Myśliliśmy z ojcem nad tym, aby jutro nawóz rozsiać i uprawić pod jęczmień... Dziś było włókowanie gliny... :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

U nas z zasiewamy się nie spieszymy, zresztą jak wszyscy w okolicy. Ja dziś orałem, jeszcze mam do rozwiezienia obornik na 25 ha :P Zboża sieje po 10 kwietnia, kukurydze najwcześniej 25 kwietnia -jak co roku. Zresztą jeszcze dziś miejscami jak orałem to mokro :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

a ja właśnie skończyłem sianie jęczmienia - buraki już wczoraj zasiałem - czekam na deszczyk i warunki na oprysk!!!


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No i ci co posiali wczoraj (01.04.2008) są happy. Jak ja, przynajmniej przed deszczem zdążyłem tylko ciekawi mnie ta sprawa ze śniegami... :P


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

No i u mnie nawóz pod jęczmień rozsiany... :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Mi do zasiania została jeszcze tylko kukurydza :P . Trochę za mało ha się zrobiło do tego sprzętu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

Ja na zboże już posiałem dziś za czołem siać na łąki nawóz i na sam koniec sadzenie kartofli i kuku :P


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas wczoraj skończyliśmy siać buraki, jutro chyba jęczmień, jak nie popada.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

A jednak udalo mi sie dzisiaj posiac te 5ha jeczmienia bo u mnie nie spadla dzis ani kropla deszczu :P i narazie przerwa w sianiu bo z pszenica to jeszcze zaczekam :P pozdro!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1

ja dziś zasiałem jęczmień tylko 10 a tam gdzie gyła pryzma z buraczkami

a na burak to tzeba zaczekać bo niestety za mokro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Już drugi raz mi się zdarza że na prace polowe związane z siewem jestem chory - takie ważne zadanie a ja jestem nieobecny :angry:

 

Na dzień dzisiejszy niecałe 6 ha zasiane, jeszcze 6 jak dobrze policzyłem :P


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj