Kizo

Kto gdzie wyruszył już w pole

Polecane posty

ralfMTX140    3

U mnie wczoraj zostal rozsiany nawoz na 50ha. :)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Na razie ruszyliśmy z nawozami. Lada dzień trzeba ruszyć z uprawą i siewem bo połowę marca mamy a my jeszcze w lesie z jarymi.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No ja też miałem uprawiać ale co... pogoda nie dopisała... :)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

ja na razie w pole nie wyjade bo w dzien slonce a w nocy deszcz :) trzeba czekac az troche sie poprawi. no chyba ze chce miec akcja wyciaganie zetorka z blotka albo na pomoc 330 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

Ja na początku marca poplony zaorałem, a teraz ciągle pada i nawet gnoju nie idzie rozrzucić tak mokro:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

Ja posiałem pszenicę i część jęczmienia, obornik wywiozłem jakiś czas temu, jeszcze muszę zaorać te ziemię co kupiłem, no i posiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

U mnie troche popadało, także z ciężkimi maszynami jeszcze nie wjeżdżałem, pewnie nastąpi to po świętach... :)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemianow    13

Wczoraj brat włukował pod ziemniaki.

Jak pogoda się nie załamie to w przyszłym tygodniu będzie uprawa pod jęczmień. No i siew oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek1480    0

U mnie pogoda w kratke. Rano jest slonce a w nocy pada deszcz. W pole sie nie oplaca wyjezdzac z ciezkim sprzetem bo mozna pomazyc ze nie bedzie potrzebna pomoc do wyciagania. Wiec nie wiem kiedy bedzie mozna ruszyc w pole z taka pogoda, tylko wtedy gdy przestranie padac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Ja zacząłem orkę w zeszłym tegodniu. Może przed świętami zacznę siew, w przyszłym tygodniu będę siał nawozy na pszenicę i żyto


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

Ja posiałem saletrę na rzepak i pszenicę 26 lutego :) ,u mnie praktycznie od połowy lutego można w polu brykać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Ja już gnój wywiozłem, zaorałe i uprawiłem a po swiętach planuje zasiać <_< :lol: zostało mi jeszcze aby 2 hektary do orki ale w środe pojechałe letko ruszyć i się utopiłem :angry: :angry: i jak teraz niewjade to zasieje kukurydze <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

a u nas od tygodnia na przemian śnieg, mróz i trochę słońca


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

To samo u mnie co u @lukotka <_<


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ja już trochę posiałem i uprawiłe prawie wszystkie pola.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Ja u siebie miałem wszędzie orki zimowe i cała pszenica jara jest już posiana ,pierwszy kawałki siałem siałem 6 marca ,a byli tacy co siali wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja na razie nie moge robić bo 35cm śniegu napadało :) a wcześniej czasu nie było bo cieliśmy drzewo i teraz długo będzie mokro w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

ja około 10 marca zaorałem poplony. Obornik z obory wywiozłem ,z pola kurzy porozwalałem i zaorałem. Mieliśmy zaraz po świętach nawóz siać ale śniegu nawaliło i się nie ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj